Jump to content

kada je najranije moguće podnijeti zahtjev za razvod


anonimno

Preporučene objave

Probajte spasiti brak pod svaku cijenu, radi djece i radi vas samih.

Ako je to uistinu nemoguće, tada brak možete razvesti i sporazumnim zahtjevom i tužbom jednog od vas. S obzirom na to da imate zajedničku maloljetnu djecu, morat će te proći postupak posredovanja, koji provodi Centar za socijalnu skrb, a koji bi, prema instruktivnom zakonskom roku, smio trajati do 2 mjeseca. Tek nakon toga idete pred sud, koji u slučaju stvarnog prestanka bračne zajednice i sporazumnog zahtjeva (a ako se ne varam o tome je upravo kod vas riječ), u pravilu razvodi brak. Tada će odlučiti i o vašoj djeci, naravno, ukoliko sami ne postignete između sebe dogovor u pogledu posjećivanja i uzdržavanja. Ponavljam, pokušajte spasiti brak, jer razvod braka djecu pogađa gotovo jednako kao pogibija obaju roditelja (tako kažu neka istraživanja s podučja psihologije). Ipak, na kraju, isprika zbog mješanja u osobnu stvar, i nadam se da sam vam bio od barem male pomoći.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije bitno gdje vam je prijavljeno prebivalište, i je li ono na istoj adresi kao i suprugino. Do prestanka bračne zajednice može doći i u slučaju kad i cijelo vrijeme živite skupa, ali nema komunikacije, zarade se ne sjedinjuju, spavate odvojeno, zapravo nemate veze jedno s drugim. Dok s druge strane, bračna zajednica može postojati iako već dugo vremena i ne živite skupa, kao što je npr. slučaj kod pomoraca i osuđenika na izdržavanju kazne zatvora. Dakle, bito je, postoji li stvarna životna zajednica,a ne živite i skupa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam žena, samo sam muškarac koji je uletio nepromišljeno u brak koji se nikad ne bi desio da nije supruga ostala trudna (slučajno ili namjerno, nikad neću znati), a onda bračnu krizu odlučila riješiti još jednim djetetom. Sada se pokazalo kako je to uspjela riješiti. Ne opravdavam se, pokušao sam, taj brak se ne može spasiti jer od prvog dana stoji na sasvim krivim temeljima, ali zbog djeteta sam se odlučio oženiti i pružiti mu koliko mogu. Nažalost nije uspjelo i mislim da će moja djeca odrasti sretnija ovako, nego u braku između dvoje stranaca koji si većinu vremena nemaju što reći ili razmjenjuju kritike i teške riječi, uglavnom na temu tko je kome i koliko upropastio život.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljubav je slijepa,a zene promisljene,proracunate i hladne....

Meni je danas tocno 11 godina sto sam uponao jednu koja me sada unistava sprecavajuci mi kontakte sa djecom.

Jutarnji list 08.06.2005 9 godina braka na papiru.

Bit ce bolje sa drugom kad se uspije zaboraviti sto je najteze kad imas djecu,tj. nemas a druga starna ima sve....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

5 % od svih žena i 1 % od svih muškaraca ispunjava dijagnostičke kriterije za granični poremećaj osobnosti (BPD; Borderline personality disorder). Oni NISU SPOSOBNI voljeti svoje bliske osobe…dapače redovito unište život svojim bračnim drugovima i svojoj djeci.

Samo i jedino u tome se krije uzrok sukoba u braku, obiteljskog nasilja, nevjere, razvoda..distorzione kampanje ocrnjivanja koja redovito takve razvode prati,

sindroma otuđenja djeteta od roditelja (PAS) , natezanja oko alimentacije….

Jedino rješenje ZA SVE ….je da kod prvog ozbiljnog bračnog sukoba provesti psihološko testiranje i ako se utvrdi da osoba ima BPD…oduzeti joj sva bračna i roditeljska prava ako ne pristane na dugotrajno liječenje i redovite kontrole.

(sličan zakon postoji u V. Britaniji – "Dangerous and severe personality disorder Act – ali se odnosi na asocijalni poremećaj osobnosti)…

Ukoliko vam ove činjenice zvuče nevjerovatno i nepoznato otiđite na www.bpdcentral.com ili www.411bpd.org ili ukoliko ste liječnik pročitajte opis poremećaja u DSM-IV…ili pročitajte knjigu "Prestanite hodati po ljuskama jajeta"…

- Jesenski&Turk 2003.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izgleda da je sve više ljudi koji nepromisljeno ulijecu u brak.Ne mogu shvatiti zene koje namjerno zatrudne i ne mogu vjerovati da im se to slucajno dogodilo.Gdje im je karakter???Zar ne shvacaju da time nece rijesiti problem i zadrzati muskarca?!Nazalost,takve zene uniste zivot i sebi i navodno voljenom muskarcu i sto je najgore od svega djeci!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost istina. A, sada sam ja onaj koji je u očima prijatelja, njene obitelji, uostalom svih ispao pokvareni gad koji "otjerao" od kuće trudnu ženu sa djetetom! Odluka da ode je bila njena, nakon burnih svađa, razgovora i optužbi. Sada meni neki zajednički prijatelji okreću leđa i osuđuju me. Žalostan je način na koji je započet brak s tom ženom koju, da budem iskren nikad nisam volio onako kako je potrebno da bih s njom planirao budućnost. Možda sam gad, ali sam iskren. Sreo sam je ubrzo nakon prekida jedne velike ljubavi sa ženom koju sam volio svim srcem, tako da sam znao da je ovo sa suprugom bilo nešto sasvim drugo, naime, imao sam s čime usporediti svoje osjećaje. Nakon kratkog vremena sam je ostavio jer to nije jednostavno bilo to, još sam volio bivšu. Kobna greška dogodila se ubrzo, u trenutku samoće kada sam je nazvao i počeli smo se ponovno viđati. Odjednom ona ostaje trudna unatoč uvjeravanju kako se to njoj nikako ne može desiti, pa nije balavica, znamo se samo 3 mjeseca.. Ja za trudnoću saznajem tako što je ona napravila test koji je kao bio negativan i poslala poruku u stilu sva sreća nisam trudna svojoj frendici, a poruka je greškom poslana meni(!?). Budući da je znala da me abortus bivše djevijke jako pogodio, to nije dolazilo u obzir. Sada znam da je bila greška zbog toga se i oženiti. Test, naravno, uskoro ispada kriv i ipak je, gle čuda, trudna! Da li sam lud kada mislim da mi je smjestila finu igru? Da se razumijemo, ne odbacujem ja svoju krivicu za sve, ipak nije sama mogla ostati trudna. Ukratko, oženio sam se, posao mi je takav da sam rijetko kod kuće, udaljili smo se do kraja, ona se promijenila do neprepoznatljivosti ili je ustvari nikad nisam ni imao priliku upoznati. Danas znamo i ona i ja da braka ni veze nikad ne bi bilo da nije djeteta. Kada sam shvatio kakvim životom živimo i da nismo sretni ni ja ni ona, počeo sam razgovarati s njom. Ubrzo nakon što je shvatila koliko je duboko moje nezadovoljstvo tim brakom i koliko sam nesretan, ponovno se dešava čudo, ona je opet trudna unatoč tome što smo razgovarali i o drugom djetetu i zaključili da nikako nije vrijeme, imamo problema u braku, podstanari smo, mene zbog posla često nema kod kuće... Što da vam kažem, u jednom trenutku sam se osjećao kao lutka na koncu.. Ona ne želi čuti za abortus, svađe , tišina, opet svađe, onda njeno ignoriranje situacije, moj bijes i ogorčenost. Jednog dana ona odlazi roditeljima optuživši me između ostalog i da je varam. Sada sam siguran da ne želim nastavak te farse i ne želim da mi djeca odrastaju slušajući to i uzimajući taj brak kao primjer nečemu, samo da se njima tako nešto jednog dana ne dogodi! Supruga je nakon kratkog vremena uvidjela da je učinila grešku odlaskom, vjerujem pretpostavljajući da ću doći moliti na koljenima da se vrati, igrajući na moje osjećaje prema djetetu i znajući koliko mi taj mali stvor znači u životu. Sada se ona očajnički pokušava vratiti kući, koristi sve nemile načine, ali ne ide. Rodilo se i drugo dijete, ona je načelno pristala na razvod, ali sama ništa nije pokrenula niti se o ičem raspitala, drži stvari u stanju mirovanja.

Da li se meni samo čini da sam ispao prvoklasna budala ili sam možda previše paranoičan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Ne bih rekao da ste paranoicni, a ni da ste prvoklasna budala, ali to da niste razmisljali racionalno to stoji cvrsto kao stijena. Mislim, da opreza kod sexualnih odnosa, s osobama do kojih vam nije iskreno stalo ili za koje nemate osjecaja ,nikada dosta, jer novo zivo bice moze znatno sve mijenjati, pogotovo smjer zivota, ako je osoba odgovorna i savjesna.

 

Pitanje je sada koliko ste oboje u svemu tome bili odgovorni. No morate biti svjesni da vas nitko nije natjerao na intimne odnose s tom zenom, a znali ste da jos volite bivsu.

Sto ste time htjeli dokazati ? Nesto sebi ili bivsoj djevojci ? No sto je tu je, bilo bi bolje da se s tom zenom niste vezali u brak ako ste od pocetka znali da ju ne volite onako kako treba. Da, zivjeli biste bez djeteta ( mogli ste dijete priznati i placati uzdrzavanje i vidjati ga), ali to ce vam se i onako dogoditi, samo sad imate jos jedno dijete koje isto tako niste zeljeli, niste ga planirali u ljubavi. Dakle imate dvoje nesretne djece, vi ste nesretni, a i supruga je vjerojatno nesretna ( sigurno ne pjeva od srece).

Ona pokusava spasiti sto se spasiti dade, ili se hvata za slamku, ili vas jos uvijek voli ili je neki interes u pitanju. No ne isplati se pokusavati sacuvati ono sto nije kako treba.Ako ju ne volite ne vracajte se ni zbog cega, pa niti zbog djece, jer djeca ce samo dobiti krivu sliku o obitelji. Oni su tu najmanji krivci, ali ce najvise platiti emocionalno, a nisu trazili da budu rodjeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stupanje u intimne odnose s osobom koja ima granični poremećaj je neponovljivo iskustvo: granični su izrazito šarmantini, imaju nevjerovatnu empatiju...tj. usisaju emocije i stavove drugih osoba kako bi sebi našli "identite" koji bez bliske osobe - svjetionika ljubavi ne postoji....granični se doimaju zaljubljeni u Vas kao u Boga jer ste " pocijepani na bijelo" - (splliting - bolesni psihološki mehanizam pogleda na sve crno-bijelo...bez mogućnosti uvida u sive nijanse)....granični su kompulzivno seksualni....izraz nimfomanka...ili satir ...je opis graničnog poremećaja.....

 

Dakle: ništa lakše nego stupiti u intimne odnose s osobom koja ima granični poremećaj i iskreno se zaljubiti.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam nikome htio ništa dokazati, samo sam bio jako pogođen prekidom prijašnje veze koja se nije nikako mogla spasiti i u trenucima osamljenosti pristao sam na izlazak s prijateljičinom kolegicom. I, eto me sad! Dobro ste primjetili, sad nas je četvero nesretnih. Bojim se potezati temu razvoda u strahu da mi supruga ne uskrati viđanje djece, a bojim se da možda još uvijek neke stvari nisu sasvim bistre u njenoj glavi. Svi su na njenoj strani, puni su sažaljenja i simpatija, a ja ispadam muška svinja koja je ostavila jadnu ženu! Čast izuzecima, a moram priznati da nisam jedini koji misli da je vrlo smišljeno zatrudnila. Nažalost, ne mogu dokazati niti ću ikada znati. Bilo bi mi lakše da znam i da se uvjerim kakvu sam osobu oženio, ili ona mene! Ako je na to spremna i spremna na kojekakve ucjene i smicalice bilo bi mi lakše i s manje grižnje savjesti prema njoj i djeci bih okončao taj brak. Njeni pokušaji povratka su naglo prestali nakon rođenja djeteta, do tada je svaki čas pokušavala pričama o neslaganju sa roditeljima s kojima sad živi, kako dijete želi kući i pita zašto se ne smije vratiti i takvim niskim udarcima. Zadnji je bio nekoliko dana prije poroda jer je bila svjesna ukoliko bude kod kuće kada se dijete rodi, ne bih imao srca više je pustiti da ode i ovede mi oboje sa sobom. Osjećam krivicu i žalost što moja djeca neće odrasti samnom, ali mislim da će ovako ipak u konačnici biti sretnija. Ja ću im pružiti sve što sam u stanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako i SAMO AKO je ovo sve što ste napisali o svom životu PRAVA ISTINA onda vi imate veći problem nego što mislite i s takvim problemom koji je JAKO DUBOKO U VAŠOJ GLAVI vi i niste sposobni biti skrbnik svom djetetu. Mislim da bi sa svojim životopisom morali otići kod liječnika opće prakse da vam da uputnicu za specijalista na psihijatriji. To što predlažem nije napad niti ismijavanje već pokušaj da vam se pomogne. Previše pogrešnih poteza ste ućinili u toku posljednjih godina i mislim da vam je neophodna stručna pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Strucna pomoc na psihijatriji kod vecine ljudi stvara krivu sliku, ne znaci da je covjek lud ako ide psihijatru ili psihologu. Kojem od ta dva strucnjaka ce otici trebao bi odrediti lijecnik opce prakse. On je taj prvi koji ce vam pomoci, bez obzira da li ste vi krivi ili druga strana. Stvar je u tome da takva situacija stvara prekomjernu kolicinu stresa i to dodatno pogorsava stvar, pocinjete se vrtiti u zacaranom krugu i ne vidite izlaz. Ponavljam jos jednom, ovo nema nikakve veze s bilo cijim misljenjem tko je kriv za nastalu situaciju. Lijecnik je tu da vam pomogne bez obzira na sve sto se desilo prije. On ce se usredotociti na to da vam pomogne naci izlaz.

Pokusajte, necete biti prvi a ni posljednji. Mnogima su pomogli savjetima ili ljekovima, po potrebi. Gore vam sigurno nece bit, moze vam biti samo bolje, a time cete ujedno rijesiti i dio problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija