Jump to content

Dijete sa dva prezimena!


fikus

Preporučene objave

Meni su Sharon dosta pomogli, ali tek nakon užasnih peripetija i pisanja podnesaka. te pretnji višom instancom! Sada imam normalnu situaciju, ali mi je trebala institucija pomoći da do nje dođem. Po chezu bi treba napraviti ono što je napravio kaktus, jer onda stvarno nije bilo mjesta bilo kakvim kompromisima. Zato im hvala na sve što su u zadnje vrijeme napravili, da moje dijete ipak dobije svoga oca koji ga toliko voli i želi svim srcem i dušom!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...reakciju na "zahtjev za intervenciju"...molim Boga samo da dođe pametnoj i nepotkupljivoj osobi u ruke...jako nas je strah jer je dotična majka politički "jaka" u svom mjestu te je već više "nezakonitih" radnji poduzela "putem zakona"...:(((

A uz ovakve inertne djelatnike i banana državu...uffffffff.......znate li da se moj frend morao učlaniti u političku stranku da bi dijete dobilo mjesto u vrtiću???

 

E...i jedno pitanje...mogu li ja kako prijaviti policiji tu vražju bivšu jer pomoću svojih veza suplja informacije o meni, mojim roditeljima, bivšem pa čak i mome djetetu?!! Meni je to sve freeky i želim da me pusti na miru! Konkretno nije još ništa učinila sa tim informacijama, samo se hvali "kako ona zna", ali i to mi je dovoljno (i previše!) jer je očito psihopat i nije mi drago što se okolo interesira o mom sinčiću.........

 

:-?:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana Sharon,

 

napisali ste ...

 

"Ja fikusu skidam kapu zbog hrabrosti, volje i ustrajnosti i ne bih mu bila u koži jer su to vrrlo teške stvari."

 

Gledajte... hoćete li i Vi pljuvati po onome tko Vam pomaže ? Hoćete li pljunuti čovjeku koji Vam pruža ruku pomoći u tu istu ruku ?

 

Probleme koje ima fikus, koje imate Vi... razumijem mnogo bolje nego što možete zamisliti.

 

Ali ono što fikus radi je NEOPROSTIVO - PLJUVATI PO ONIMA KOJI MU POMAŽU !

 

Kako to niste shvatili, taj dio ?!

 

A što mislite, zašto je tako i prošao u životu ? Zašto su mu dali samo tih bijednih i jadnih 2 sata ?

 

Zato jer se SVUGDJE PONAŠA ISTO - PLJUJE PO ONIMA KOJI MU ŽELE POMOĆI.

 

A to je ono što je neoprostivo. To je ono čime čovjek dokazuje da je čovjek. Ako je ovako reagirao u centru, nek bude sretan da su mu dodijelili i ta dva sata !

 

Gospodine fikus, Vi ne razmišljate kako Vaše reakcije djeluju na ljude, u tome je Vaš pravi problem. Umjesto da svoje frustracije riješite negdje drugdje, a probleme rješavate konstruktivno i pametno, vi radite sve protiv samog sebe !

 

Kad ćete to shvatiti ?

 

Kad jednom to shvatite, malo promijenite obrazac ponašanja, kada jednom ljudima koji Vam pomažu pokažete znak zahvalnosti, kada se budete znali ispričati onda kada je to potrebno (jer mnogi forumaši ovdje nemaju nikakve veze sa onima na koje ste ljuti, čak ni ne rade u tim centrima), počet ćete potizati sve što zamislite, bez srdžbe, bez ljutnje, bez prijetnji...

 

... jer ako niste znali, i to se može. Samo ako se hoće.

 

A Vi poštovana Sharon, također morate shvatiti da se vrijeđanjima ništa ne postiže. Nigdje !

 

Koliko ima samo forumaša koji bi rado pomogli fikusu, i svima u sličnim situacijama, ali kad vide kako fikus reagira, pljuje po onima koji mu nastoje pomoći, ... zašto bi mu uopće pomagali, pitaju se ... i zato ih ovdje i nema.

 

A gospodin fikus samo čeka koga će prvog uzeti na red...

 

To što se stjecajem okolnosti ovdje našla chez, koja Vam je htjela (pa čekajte malo, fikus, pa ne piše ona zakone, niti ih ne provodi, ako niste znali, nema veze s Vašim problemima a još manje radi slične poslove !) od srca neke stvari pojasniti i pomoći, pa ste sad Vi nju uzeli na zub...

 

... svaka Vam čast ako se tako ponašate i u stvarnom životu !

 

Umjesto da pokušate prepoznati pomoć koja Vam se pruža, umjesto da cijenite savjete (kakvi god oni bili, jer je svaki dan dobrom voljom , svaki odražava nečije razmišljanje) ... Vi pljujete po njima.

 

Sharon, u tome je bit : tko traži pomoć, naći će je. Ali ne treba onda pljuvati po onome tko pomoć daje, ma kakva ona bila.

 

A to su karakteristike poštenih i dobrih ljudi.

 

Fikus nije pokazao da zna cijeniti pomoć. Vrijeđa, napada, kao da smo mu svi krivi za njegovu situaciju.

 

Fikus nije ni pošten, ni dobar, nit je čovjek.

 

Kada se ispriča svima koje je napadao i vrijeđao, kada pokaže da je i on čovjek i da je shvatio da mu se želi pomoći, sasvim sigurno će biti mnogo više onih koji će se javiti i dati nove prijedloge kako, što i na koji način rješavati.

 

P.S. Gospodine fikus, dokažite da ste čovjek, dokažite da Vam se nitko ne mora bojati okrenuti leđa... dokažite da se nitko vas uistinu ne mora bojati ... ali ne samo riječima, riječi je najmanji problem napisati onako kako želite ... nego i djelima.

Prvi korak Vam je isprika svima koje ste uzeli na zub.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je odgovor na pravni dio ove teme stigao vec u 2-3 postu a da su daljnje objave malo ili nimalo vezane uz statusna pitanja djece pa samim time i ne spadaju u ovaj pdf a cesto niti na ovaj forum. O zachatavanju teme i da ne govorim.

 

Tema je zakljucana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija