Jump to content

Dug za mirovinsko i zastara


BlackCat

Preporučene objave

Poštovanje,

 

isprike ako je ovo pitanje već bilo ili ako sam fulala podforum, jer se ne kužim baš u ove podjele, ali mi se čini logično ovdje postaviti pitanje.

 

Dakle, imala sam obrt koji je otvoren '89., a zatvoren je '06. Mirovinsko i zdravstveno je uredno plaćano sve do prije par godina kada više nije išlo.

 

Nakupilo se duga za mirovinsko od cca 50 000 kn, zdravstveno je uredno plaćeno, ali je mirovinsko ostalo neplaćeno.

 

Zanima me koje su mogućnosti da se to mirovinsko riješi, cifra je poprilično velika i ako se ikako može izbjeći bar dio plaćanja. Nakon koliko godina dolazi do zastare duga (ako uopće dolazi do zastare)?

 

Potrudila sam objasniti ovo što sam bolje mogla, nadam se da će netko imati vremena i volje za pomoć ili barem preporučiti dobrog odvjetnika koji se bavi time.

 

Hvala unaprijed :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

zastara duga za mirovinsko je 5 godina.

jedino što neznam kakva je praksa Porezne uprave pri naplati duga. Budući da e u vasem slučaju radi o prilično velikom iznosu od 50000 kuna, moguća je pljenidba pokretnina ( za koju ne vjerujem da uopće funkcionira u praksi...) , ovrha vasih primanja ( plaća, mirovina) do visine osnovnog osobnog odbitka i pljenidba nekretnina.

 

Sad stvarno neznam kakva je praksa porezne uprave sto se tiuče nekretnina. Pokreće li porezne te postupke pred sudom i jel imaju neku granicu iznosa dugovanja gdje kreću ne nekretnine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

BlackCat je napisao:

Poštovanje,

 

isprike ako je ovo pitanje već bilo ili ako sam fulala podforum, jer se ne kužim baš u ove podjele, ali mi se čini logično ovdje postaviti pitanje.

 

Dakle, imala sam obrt koji je otvoren '89., a zatvoren je '06. Mirovinsko i zdravstveno je uredno plaćano sve do prije par godina kada više nije išlo.

 

Nakupilo se duga za mirovinsko od cca 50 000 kn, zdravstveno je uredno plaćeno, ali je mirovinsko ostalo neplaćeno.

 

Zanima me koje su mogućnosti da se to mirovinsko riješi, cifra je poprilično velika i ako se ikako može izbjeći bar dio plaćanja. Nakon koliko godina dolazi do zastare duga (ako uopće dolazi do zastare)?

 

Potrudila sam objasniti ovo što sam bolje mogla, nadam se da će netko imati vremena i volje za pomoć ili barem preporučiti dobrog odvjetnika koji se bavi time.

 

Hvala unaprijed :)

 

Prvo se ispricavam za dizanje stare teme ali jedne poznanice imam slican problem, ima slican dug, i muci je slicna briga, dali se je sta promjenilo oko zastare do danas ili dali postoji mogucnost djelomicne uplate tog duga, kako stoji stvar kad ona hoce otici u mirovinu, kako reagira HZMO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija