Jump to content
Sign in to follow this  
spet

honorarni rad za slovensku firmu

Preporučene objave

trebam prevesti nešto za slovensku tvrtku, i pitaju me za način isplate (paypal, moneybookers, žiro račun) i koliko tražim. Problem je što ne znam što sve moram platit (porez, prirez, mirovinsko?) i da li oni što plaćaju (nemaju podružnicu u hr) pa da znam koliko da tražim. i kako uopće to prijavim?

Hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Najbolje je Ugovor o djelu, s tim da u ugovoru navedete da sve obveze prema drzavi plaća poslodavac, a sto se tiče poreza plaćanje će se izvršiti preko vašeg žiro-računa, pa pa ćete na kraju godine prijaviti sva primanja među kojima i to. Inače tarife po strani prevoda za prevodjenje su poznate preko udruženje prevoditelja, pa sa tamo raspitajte, iako vi niste sudski prevoditelj. Najbolje da se dogovorite za paušalni iznos. :zivili::petpara:

Podijeli ovu objavu

A znači može se sklopiti ugovor o djelu i sa stranom firmom? onda super, riješen problem, ja sam mislila da ne može (jer kako onda naša država dodje do svoje love?)

znači ja onda ništa dodatno ne trebam raditi do prijave poreza?

Podijeli ovu objavu

Moj vam je savjet da ugovor potpisete u Sloveniji, gdje cete otvoriti "davčnu številku", te će vam tamo isplatiti zaradu po ugovoru o djeli, pa nećete imati nikakvih komplikacija, ali sve ukoliko Vasi poslodavce to žele! :namiguje:

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this  

• Online korisnici

No members to show