Jump to content

Upis stana odbijen


anonimno

Preporučene objave

Moj otac je u studenom 2000. godine kupio stan od prodavatelja kojeg je zastupao odvjetnik. Nakon dvije godine podnio je prijedlog za upis u knjige. Prije par dana stigla mu je odbijenica, sa obrazloženjem da nije priložena punomoć odvjetnika koji je zastupao prodavatelja. Kako punomoć nije imao potražio je odvjetnika, i on mu je rekao da je ne može naći, kaže, potražio je prodavatelja i donio nam sumnjivu punomoć na kojoj stoji "radi upisa stana u zemljišnu knjigu za obitelj xxx". Na punomoći je samo žig odvjetnika, mjesto i datum, te potpis opunomoćitelja bez ovjere.

Sumnjam u valjanost ovog dokumenta i u namjere odvjetnika.....

Što mi je činiti? Kako da okončam stvar i spriječim štetu?

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa i tražili su punomoć odvjetnika!Kada nekoga zastupa odvjetnik stranka se samo potpisuje,a odvjetnik ovjerava!Ne znam!Provjerite kod nekog javnog bilježnika ili odvjetnika valjanost te punomoći,ako vas to muči!Ovako naslijepo izgleda mi u redu.Pa valjda će vam pri predaji tog dokumenta za upis službenici reći je li sve u redu?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija