Jump to content

Dobio poziv na sud,a nemogu ić!


Jandro

Preporučene objave

bok!

evo nakod 4 mjeseca poslali oni meni poziv sudcu za prekršaj!

i sad je problem šta ja tog datuma i u isto vrijeme moram na upis u fakultet!

šta da radim sad??? piše da u slučaju nedolaska dostaviti svoju pismenu obranu! šta da ja u njoj napišem i gdje ju šaljem!?!?!

 

evo šta sam dobio u plavoj kuverti

http://img512.imageshack.us/my.php?image=screenshot001wk9.jpg

 

a ovog pol nekužim šta tu piše!!!

]http://img512.imageshack.us/my.php?image=screenshot002mi6.jpg]

 

jel mi vrijedi žalbu opet pisat??? ovdje piše da protiv ovog riješenja žalba nije moguća!?!?

platit nemogu, 810kn je kazna, a ja ko budući student ako imam 50kn primanja tjedno tako da tih 810 kn bi mi bilo previše!!!

šta da radim???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pise slijedece:

 

Okrivljenik je obvezan osobno pristupiti ispitivanju ili dostaviti svoju pismenu obranu. Ako se okrivljenik ne odazove pozivu, ...a svoj izostanak ne opravda, odnosno ne dostavi pismenu obranu....

 

Dakle, il se pravdaj (pismeno) pa pristupi kasnije il pisi obranu.

 

A, kome - pa valjda onome tko te poziva, tj. prekrsajnom sudu.

 

(Inace, uobicajeno je da sudovi u svojim sluzbenim dopisima i memorandumima ne stavljaju svoju punu adresu. Mak na konac, time stranci onemogucuju valjanu obranu jer im ne omogucuju sigurnu dostavu podneska. Iako se adresa moze naci za 5 minuta na internetu ili telefonskom imeniku, osobno podnesak uputim uvijek na tocno onakvu adresu kakvu su mi poslali. Ako ne stigne - ne stigne, imam potvrdu da sam slao. Ipak, postari sud ionako uvijek nadju.)

 

Inace, bez uvrede: kako i sto mislis studirati i uopce zavrsiti, ako ne razumijes dva jednostavna dopisa u kojima ti sve pise?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, il se pravdaj (pismeno) pa pristupi kasnije il pisi obranu.

 

e dobro, mene zanima samo šta da ja napišem u tome! tj. kako!

na kuverti piše

PREKRŠAJNI SUD U BJELOVARU

43000 Bjelovar, Vatroslava Lisinskog 4A

onda im to na tu adresu šaljem!

isto u kuvertu stavim, treba bit i pošiljatelj i primatelj?

 

a žalba? tu ne vrijedi?

i jel bi mogo stavit kao napomenu u to pismo da od 01.10 me nema u bjelovaru, da sam šta ja znem, ne faksu u zagrebu???

i ajd, pošalju oni meni drugi rok! i odem kod sudca i opet sam kriv!? šta dalje? jel žalba opet ili šta??

 

e da, ovu pismenu obranu ili to da tražim drugi rok bi treba poslati dosta prije tako da stigne na sud prije tog datuma kad imam tu raspravu???? jel piše da ako nedođem bude sudac sam donio odluku,a to vjerujem da nebi valjalo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako se pozivu ne možete odazvati, pošaljite sudu pravodobno (prije nego nastupi datum rasprave), odgovor u kojem ćete navesti da niste u mogućnsoti pristupiti sud, te da tražite odgodu,naravno navedite i razlog nepristupanja.....

pošaljite to preporučeno....

ovo drugo rješene koje ste poslikali, to je rješenje kojim vas se obavještava da se prekrš. nalog policijeske postaje stavlja van snage, odnosno nije više važeći, te da će se provesti redovan prekršajni postupak (saslušanje pred sucem toga suda), budući ste uložili prigovor na nalog.

 

btw, na memorandumima niti ne mora biti adresa suda, jer ju stranka dobije na koverti.......i to nije sigurno samo zato da stranka ne zna gdje bi poslala....

dovolljno je samo na koverti napisati prekršajni sud u.....(mjesto), te poštanski broj....i pismeno će doći do suda....... :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mišljenja sam da je bolje 10-og poslati...

a preporučeno znači da ćeš imati dokaz da si predao u pošti......u pošti uzmeš jednu malu tiskanicu (obično stoji na pultu), ispuniš ju...platiš i ovjeri ti se taj obrazac koji i dobiješ natrag, a oni pošalju sudu.....

a ak se kojim slučajem zagubi, imaš dokaz....

to ti je da ne bi bilo.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lud sam više!

svaki dan radim i nikako nestignem da pošaljem taj zahtjev za drugo ročište, jednostavno nemam vremena napisat ga i otić na poštu!

jedino u srijedu ujutro bi ga mogo napisat i poslat!

jel to kasno???? u četvrtak moram bit kod sudca!! jel to dođe sudcu do četvrtka ujutro???

od pošte do suda ak je 200 metara zračne linije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

evo, stigla danas plava kuverta s novim datumom! sad mogu ić!

e sad, šta da ja tamo prićam??? kak da oni mene nateraju da im ja platim ako nemogu im to platit??? nemam otkuda da im platim te novce?

bi se mogo izvlačit tam nekak da do sad nisam kažnjavan ni prekršaje radio, da sam se žurio taj dan, bilo podne, nedjelja, ravna cesta, nigdje nikoga, malo se popeljo ?????

 

help!!! da znam šta da kažem!

 

hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovori im na ono što te pitaju, a možeš im i reći da nemaš novaca, da si uzoran građanin, da nisi pravio prekršaje, reći istinu ili nalagati što ti padne na pamet, nabaciti kukavicu ali nisam baš stekao dojam čitavši tvoje prethodne postove da ćeš baš biti pretjerano uvjerljiv.

 

Najbolje da kažeš da više nećeš praviti pogreške, da do sada nisi pravio probleme i da nemaš novaca da to platiš, a sudac će te iz razgovora i uvida u tvoje podatke ionako odmjeriti i "snimiti" dali si muljator ili govoriš istinu, uzeti u obzir tvoje godine te procjeniti tvoje ponašanje i na osnovi toga donijeti odluku kako će te kazniti.

 

:mrki:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

evo, došla razglednica sa suda danas

 

i moram platiti 700kn, piše da s obzirom na imovinsko stanje i sva ta sranja neću snosit stvarnu kaznu i platit neke troškove suda i još neke gluposti,ali opet ja te novce nemam da im dam!

 

pitanje: dali ja mogu otići kod sudca i tražit ga da na rate to nekako platim ili nemogu???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija