Jump to content

13.000kn troškova čega??


bakulica

Preporučene objave

2005 (7.mj) nakon pada s motora na kojemu sam bila putnik, suvozać, slomila sam nogu i 7mjeseci bila na bolovanju uz lječenje, imala sam dopunsko pa je teklo bez dodatnih troškova.

Vozać je također imao prijelome ali bez dopunskog plaćao je liječenje.

Napuhao je nešto sitno jer je pola sata prije nesreće popio pivu.

Inaće pali smo jer je cesta bila puna šljunka, i podigli smo tužbu protiv ceste.

Gliser nas je s otoka prebacio na obalu.

Došla mu je prijava od policije na 6000kn, žalili smo se i čekamo riješenje, nadamo se zastari.

Ali nedavno (prije dva tjedna) je došlo pismo od Jadranskog osiguranja (osiguranje motora) gdje stoji da je HZZO Split (vozać je iz Splita, ja sam iz Zagreba) teretio njih, Jadransko osiguranje za skoro 13000kn te sada oni (s obzirom da je bio pod alkoholom) terete njega.

 

Za šta? Ima li tu šanse za oprost? Skoro se ubiješ i joj plaćaš 20.000Kn?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) za troškove liječenja 3. osoba (tvojih troškova liječenja, bolovanja, putnih troškova, .....)

2) nema

3) ako se već pokušavaš ubiti na način koji je opisan, tada nije dobro biti pod utjecajem alkohola, jerbo u tom slučaju osiguranje regresira sve do iznosa od cca 50 i nešto tisuća kuna

 

Mnogi su ljudi nesretni jer su izabrali da budu nesretni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da su mu mislili oprositit ne bi se javljali sa zahtjevom.

Osiguranje očito traži regres (obeštećenje jer su isplatiti HZZO-u troškove) jer smatra da je sam vozač zbog alkohola kriv zbog nezgode. Ako odbijete moguće je da uslijedi tužba zbog toga, ali onda osiguranje treba dokazagti da je baš alkohol bitno doprinio nezgodi. Ako je vozač popiso samo pivu, pa zbog toga ima samo do 0,5 promila, onda ste u doborj poziciji da odbijete njihov zahtjev, odnosno da sud ne usvoji njihovu tužbu. Međutim ako vam je ta priča "popio samo pivu" samo floskula, a u zapisniku piše da je imao npr. 1 promil, onda osiguranje ima elemenata za uspjeh, posebice jer vaša parnica s Hrvatskim cestama (ili koga ste već tužili) nije završena

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija