Jump to content

naknada troškova za svjedoka


Cor

Preporučene objave

Ahoj ekipa,

dana xx.xx. pozvan sam biti svjedok u postupku Jadr. osiguranja protiv osobe koja me naguzila autom davne 1999. Kako ne želim izbjeći svjedočenje, navedenog dana morati ću se vratiti iz Rijeke (gdje ću biti službeno, cijeli tjedan) osobnim vozilom, i nakon ročišta se vratiti natrag.

E, sad pitanje: kako naplatiti troškove prijevoza i dnevnice, postoji li neka tarifa, donosim račune, nešto treće, ...

Nije mi previše do love, ali ako već imam pravo na naknadu, zašto ne :-D

Zahvaljujem na odgovoru,

lp,

C.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaš pravo na troškove javnog prijevoza i to iz mjesta tvojeg prebivališta odnosno boravišta.

Također imaš pravo na naknadu izgubljene dobiti za taj dan, npr. kolika je tvoja dnevna plaća.

Dokaze za javii prijevoz, ako ćeš ići automobilom, dovoljno se raspitati za karte vlaka ili busa, iznos zatražiti od suda, dok naknadu izgubljene dobiti, ipak bi trebao dokazati recimo, zadnjom platnom listom.

Napominjem da troškove pristupa ročištu trebaš tražiti odmah po završetku tvojeg svjedočenja, jer nakon završenog ročišta, više nemaš pravo zahtjevati nakandu tih troškova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 1 godina kasnije...

Živim u inozemstvu (Ireland), povremeno sam kod kuće, preko ljeta uglavnom.

Dobio sam kod kuće u HR (potpisao automatizmom dostavu otac) poziv na ročište u vidu svjedoka. Riječ je o prometnoj nesreći prilikom koje sam bio u svojstvu službene osobe (HMP). Spor je vjerojatno u svrhu naknade štete od osiguravatelja.

E sad, znači poziv je uručen, a ja sam u Irskoj. Hoću li morati u HR na dan ročišta i mogu li tražiti naknadu putnih troškova (avionska karta)? Može li sud prihvatiti pismeno svjedočenje preko veleposlanstva ili sl?

Da li da kontaktiram sud, obrazlžim siutuaciju pa da sudac ponudi neki prijedlog?

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija