Jump to content

Zatvaranje d.o.o.-a koji nema dugovanja


Vega

Preporučene objave

Zanimaju me troskovi i postupak zatvaranja d.O.o.-a koji nema dugovanja.

 

Tvrtka je uredno poslovala, sva davanja su uredno podmirivana, na ziro-racunu postoji manja kolicina novaca, ali razmatram mogucnost zatvaranja radi nemogucnosti daljnjeg poslovanja.

 

Zahvaljujem unaprijed na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Predpostavljam da ste Vi osnivač i Direktor, te ste prema tome i likvidator trgovačkog društva. Pošto prikupite sve podloge -( što se zove likvidacioni postupak) da nemate nikakvih dugovanja, tada podnosite trg.sudu, gdje ste registrurani, zahtjev za brisanje iz registra - likvidaciji. Troškove - točne - ce Vam reći tamo u registru - mozrte ih nazvati:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Likvidaciju društva provodite tako da:

1. donesete odluku o prestanku društva (sastavlja vam je jb, ili je sastavite sami, pa vam jb vrši solemnizaciju),

2. u toj odluci imenujete likvidatore, odredite tvrtku s dodatkom "u likvidaciji", opozovite direktora i dr. ...,

3. prijavite sudu odluku u likvidaciji

4. u NN se mora 3 puta objaviti poziv vjerovnicima da prijave svoje tražbine ako ih imaju

5. nakon toga, donosi se odluka o brisanju

6. prilažu se knjigovodstveni i financijski dokumenti

7. ponovo prijava na trgovački sud

 

Ovo vam je jedan pojednostavljeni prikaz likvidacije, koji vam možda dade smjernicu za dalje.

Ako postoji problem oko kakvog detalja, javite se.

Svu dokumentaciju vam inače mogu pripremiti jb, pa ako želite obratite se kojem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pravna osoba (d.O.o.)ne može imati status "mirovanja" kao obrt.Ukoliko d.O.o. ne posluje,nema ulaznih i izlaznih faktura,nema prometa putem žiro računa (niti gotovinskog), znači da ne posluje aktivno ali je "živ".U takvoj fazi i dalje ste u obvezi plaćati mjesečnu članarinu HGK,godišnji porez na tvrtku i predavati sve mjesečne,kvartalne i godišnje izvještaje poreznoj upravi i RGFI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Postovani,

 

i ja sam u procesu stavljanja d.O.o. u stanje mirovanja. Sve je tocno što je navedeno, samo sto su meni rekli da se i HGK-u moze podnijeti zahtjev da ne placate naknadu, ali ju obavezno morate placati dok Vam oni odobre da ne trebate.

Za porez na tvrtku ne znam - bilo bi dobro saznat i tu informaciju!

 

thx

Afrika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

HGK je dosta nefleksibilan po tom pitanju,mada iskreno zaista ne znam čemu plaćamo tu članarinu ili doprinos (recite mi da li ste u toku svoga poslovanja ikada ostvarili išta preko HGK,jer ja nisam).

 

Što se tiče poreza na tvrtku tj.naziv nju zasigurno plaćate do konačnog ispisa iz Registra trgovačkog suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slazem se nikakve koristi od HGK, naime ja ni ne znam sto oni rade i sto mozemo od njih traziti za clanarinu koju im godisnje placamo, a to nije ni mali iznos 660 kunica x nas xxxx, za kaj????

 

Porez na tvrtku se mora placati, saznala sam, ali ne znam tu proceduru oko izvjestaja tih kvartala, da li trebam imati knjigovdu, da li to mogu sama, i kaj znaci RGFI?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I dalje poreznoj predajete mjesečni obračun (ili kvartalni-ako ste obračunavali tromjesečno)-pdv obrazac.Radite tromjesečne statističke isvještaje (tsi-pod) koje predajete fini tj.registru godišnjig financijskih izvještaja (rgfi).Predajete godišnji financijski izvještaj (gfi)i naravno,završni račun (bilancu,račun dobiti i gubitka i pd obrazac).

Prava sitnica. :glavomozid:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Ukoliko ste još zainteresirani poklanjam vam firmu bez ikakvih dugovanja ili bilo kakovih problema. Firma se zove Valmar-vale d.O.o. a registrirana je za inženjering trgovinu i usluge. Konkretno firma je registrirana za:

Djelatnost putničkih agencija i turoperatora,

Ostalo financijsko posredovanje

Poslovanje nekretninama

Iznajmljivanje plovila

Projektiranje građenje i nadzor nad gradnjom, inženjering, projektni menadžment, Konzultantske usluge i tehničke djelatnosti

Zastupanje inozemnih tvrtki

Kupnja i prodaja robe

Trgovačko posretovanje na domaćem i inozemnom tržištu

Kontakti:

e mail: zoran.paladin@yahoo.com

mob:091 518 7186

tel: 6131 041

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko ste zainteresirani poklanjam vam firmu bez ikakvih dugovanja ili bilo kakovih problema. Firma se zove Valmar-vale d.O.o. a registrirana je za inženjering trgovinu i usluge. Konkretno firma je registrirana za:

Djelatnost putničkih agencija i turoperatora,

Ostalo financijsko posredovanje

Poslovanje nekretninama

Iznajmljivanje plovila

Projektiranje građenje i nadzor nad gradnjom, inženjering, projektni menadžment, Konzultantske usluge i tehničke djelatnosti

Zastupanje inozemnih tvrtki

Kupnja i prodaja robe

Trgovačko posretovanje na domaćem i inozemnom tržištu

Kontakti:

e mail: zoran.paladin@yahoo.com

mob:091 518 7186

tel: 6131 041

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...

Ako netko želi kupit firmu doo neka mi se javi na pp.

Inače, budite jako oprezni kod prodaje firme. Mnogo ljudi se bavi prevarama po tom segmentu.

 

Je li postoji bolji/drugi način osim prodaje ili likvidacije koja košta? Što sa opcijom automatskog brisanja iz sudskog registra, nakon ne podnošenja financijskih izvještaja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija