Jump to content

pravomoćnost


anaid

Preporučene objave

Da vas nešto pitam.

Budući da prilikom rastave nisam imala odvetnika, nitko mi nije rekao da s tom presudom koju sam dobila moram još nešto napraviti, tj. ovjeriti pravomoćnost ili kako se to već kaže. Jer, na zadnjoj je strani pisalo: presuda je pravomoćna i ovršna s danom .....

Ja sam mislila da je to - to. Ako piše da je pravomoćna, onda je. Nigdje ne piše i niko mi nije rekao da je to - tek kad se još udari neki žig. Mislim, ako je tako, trebao me netko uputiti, zar ne? Ne rastajem se baš svaki mjesec, pa da znam.

No, uglavnom, sad, nakon sedam godina, što sad da radim s tom svojom presudom? Jel da sad odem (i gdje?) da dobijem taj pečat i što znaći činjenica da to do sada nisam napravila?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako piše na zadnjoj strani presude:

Stranke su se odrekle prava na žalbu. Presuda pravomoćna i ovršna dana .......2000.

Ispod toga je pečat Općinskog suda.

No, nema nikakvog pečata pravomoćnosti, koji se ovdje često spominje. Meni je to zvučalo kao svršena stvar i, kao što rekoh, kako mi nitko nije ništa rekao, nisam znala da treba obaviti još nešto.

Koja je svrha te nekakve ovjere, kad tu lijepo piše pravomoćna i ovršna s danom .... ?!?!

Nadam se da sad to ne znači da ako obavim taj pečat sada, da će presuda tek time postati pravomoćna!?! :-o

Naime, to mi je važno jer ću tražiti zaostatak alimentacije, pa mi normalno nije svejedno od kada teće pravomočnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija