Jump to content

Placati porez tokom privremenog rada u inozemstvu


ana85

Preporučene objave

Planiram otici sa suprugom na privremeni rad u inozemstvo...u zemlji u koju odlazim nema poreza na dohodak(UAE)...logika mi govori da porez treba negdje platiti.

 

 

Zanima me, ako zelim prebaciti svoju placu na racun u RH, kako to urediti sa poreznom upravom?

 

U poreznoj su mi odgovorili da na svaki dohodak pa i onaj iz inozemstva treba platiti porez....kako napisati poreznu prijavu ako nisam u zemlji...?

 

Mogu li zadrzati novac na jednom racunu vani (gdje ce mi se uplacivati placa), pa pri povratku prebaciti novac i platiti porez?

 

Nikad nisam bila u ovoj situaciji i nista mi nije jasno...ne zelim muljati, zelim se nakon nekoliko godina vratiti doma i ne zelim da me ganja porezna... :-) izvinjavam se ako sve zvuci zbrckano...naime tako se i osjecam :-(

 

u mirovinskom su mi vec odgovorili(ne ispunjavam uvjete za uplate mirovinskog jer nisam bila zaposlena barem godinu dana ranije prije novog posla), i HZZO-u(trebam odjaviti zdravstveno osiguranje dok sam na privremenom radu)..

 

sad meni nije jasno ako placam porez...kako to da nemam pravo na barem zdravstveno? :-?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija