Jump to content

Neprilagođena brzina


anonimno

Preporučene objave

Četvrtak, 30.06.

Vozio sam iz Osijeka kroz mjesto Čepin (prema Sl. Brodu), te pred kraj tog mjesta vidim policajca - motoristu kako izlazi pred mene i zaustavlja me. Traži dokumente pa kaže: -Gospodine, na toj i toj adresi, na djelu gdje je ograničenje 50 km/h izmjerena vam je brzina od 75 km/h uređajem Multanova (75 - 10 = 65 km/h). Nakon mog nijekanja, policajac odlazi do motora i nakon nekog vremena vraća se sa prekršajnim nalogom i dvije uplatnice, 500kn +110kn (+1 bod).

Zanima me da li postoji u ovom kakva "rupa" ako se budem žalio, da se izvučem, ili ću završiti u "ćuzi", ,jer neraspolažem navedenom svotom novca?!?

P.S.: Od Multanove nisam vidio ni M, ako to išta znači, cesta je bila slabo prometna, vrijeme oko 13.30., registracija SB...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne tražite "rupe" već se koristite pravnim sredstvima...

Kao prvo, na ovaj nalog napišite prigovor...

Kasnije, tijekom postupka, ako vas ne "zakači" zastara,tražite zamjenu novčane kazne za tzv. humanitarni rad - rad za opće dobro...

 

Ali, nikada mi nije jasno kako netko ima novaca za gorivo, za održavanje auta, za putovanje, za kršenje prometnih propisa, a onda nema "petlje" snositi posljedice koje nastanu, i nema za platiti niti najmanju kaznu...

(možete me mrziti, ali morala sam moralizirati...)

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Xsara je napisao:

...

Ali, nikada mi nije jasno kako netko ima novaca za gorivo, za održavanje auta, za putovanje, za kršenje prometnih propisa, a onda nema "petlje" snositi posljedice koje nastanu, i nema za platiti niti najmanju kaznu...

(možete me mrziti, ali morala sam moralizirati...)

 

 

-Možda će biti jasno ako kažem da auto nije moj nego od oca, koji je platio i gorivo, meni studentu, da preselim stvari iz stana, i još mu treba samo da plati i kaznu, koja za mene baš i nije mala iako je možda u odnosu na druge "mala".

Ali, što mogu, nisam imao sreće i eto ga na!

E, da, kad nastupa zastara? Nerazumijem se baš u pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E, da, kad nastupa zastara? Nerazumijem se baš u pravo.

 

2 godine od dana počinjenog prekršaja-apsolutna zastara..

Ali, kao student, i ako je prvi prekršaj, i ako lijepo nastupiš pred sucem kada dođe do toga, imaš velike šanse (i ako ne nastupi zastara)dobiti i opomenu ili ovaj rad za opće dobro...

Prvo pisati prigovor, i možeš odmah u njemu, iako se u prigovoru ne mora ništa posebno obrazlagati, navesti da je kazna za tebe velika, da nemaš primanja, da si student, itd. itd.

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Prema Pravilniku o nacinu postupanja policijskih sluzbenika u obavljanju poslova nadzora i upravljanja prometom na cestama, na Vas zahtjev u prekrsajnom postupku, policija je duzna izraditi fotografijunacinjenu uredjajem s foto-zapisom. Ako ste uvjereni da multanove nije bilo (sto je lako moguce), zahtjevajte fotografiju Vaseg vozila snimljenu multanovom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Vozim službeni dostavni auto i 500 kuna za prekoračenje brzine mi je 12,5% plaće , a sa 110 (610 i preko 15%) , druga stvar je da godišnje pravim oko 60.000 km , a vrlo rijetko me snime i što je zanimljivo zadnjih četiri puta mi je " izmjerena" brzina od baš 72 km/h na mjestu gdje je ograničenje 50 , a nikada nisam vozio preko 60-65 .

Zanimljivi su sa tim svojim arogantnim naštrebanim robotskim pristupom "gospodine" prekoračili ste ..... to vam je 500 kuna i kazneni bod .

Ne mrzim i ne zamjeram , ali bilo bi dobro da proživite nekoliko nepravednih globljenja čija je svrha ispunjavanje norme pošto-poto .

Xsara je napisao:

Ne tražite "rupe" već se koristite pravnim sredstvima...

Kao prvo, na ovaj nalog napišite prigovor...

Kasnije, tijekom postupka, ako vas ne "zakači" zastara,tražite zamjenu novčane kazne za tzv. humanitarni rad - rad za opće dobro...

 

Ali, nikada mi nije jasno kako netko ima novaca za gorivo, za održavanje auta, za putovanje, za kršenje prometnih propisa, a onda nema "petlje" snositi posljedice koje nastanu, i nema za platiti niti najmanju kaznu...

(možete me mrziti, ali morala sam moralizirati...)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vozim službeni dostavni auto i 500 kuna za prekoračenje brzine mi je 12,5% plaće , a sa 110 (610 i preko 15%)

 

za ovo je kriv zakonodavac, a problem sa zakonodavcem se rjesava na izborima.

 

nekoliko nepravednih globljenja čija je svrha ispunjavanje norme pošto-poto

 

ne ulazeci u to kaznjavaju li vas pravedno ili nepravedno i sto bi to (ne)pravedno uopce znacilo, ovo je doista i istinito i nevjerojatno: policija ima "normu" za prekrsaje i ako tu normu konkretni prometni policajac ne ispuni, mora se pravdati. jedina pravedna i drustveno-korisna "norma" za tu profesiju moze biti smanjenje broja prometnih nesreca, jer to i je (beram deklarirana) svrha zspc-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija