Jump to content
Sign in to follow this  
nina26

pomoć oko pasivnog i aktivnog dežurstva-HITNO

Preporučene objave

Pozdrav svima koji ovo budu čitali....

Molim pomoć...dakle...radim na prekršajnom sudu i nakon dopisa od ministarstva vezanom uz usklađivanje obračuna dežurstva stvorila mi se dilema...naime,brka me ovo aktivno i pasivno dežurstvo...ja sam ga do sada obračunavala na način da sam radne dane množila s brojem sati i cijenom jednog sata,npr.ako je bilo 5 radnih i 2 neradna dana u tjednu dežurstva suca to bi računala ovako 5 x 4 x 9,58 za radne dane i 2 x 12 x 9,58 za neradne dane...i to isto bih radila za daktilografe samo je njihova satnica 4,17...ali sada sam malo zbunjena jer sam našla drugi način obračuna u kojem se razdjeli aktivno i pasivno dežurstvo (što ja do sada nisam radila) i sada neznam šta da napravim...zanima me kakva je praksa kod drugih sudova? Molim vas budite ljubazni i pošaljte mi primjer obračuna kod nekog drugog suda....Hvala!!!

P.S. ovaj način obračuna dežurstva sam nasljedila od kolegice koja je tu radila prije mene i nastavila sam ga tako obračunavat,ali mislim da to nije pravilan način :-?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Aktivno dežurstvo je dežurstvo koje se odvija u prostorijama firme ili uglavnom na radnom mjestu ( znači fizička prisutnost na radnom mjestu) a pasivno dežurstvo je dežurstvo kada ste kod kuće ali morate biti non - stop dostupni na telefon ukoliko dođe do potrebe za dolazak u firmu da se stvorite tamo, kužiš

poki

Podijeli ovu objavu

Rješeno je...hvala svejedno...znala sam ja razliku između aktivnog i pasivnog dežurstva,ali bunio me način obračuna...sad sam se došla do rješenja...hvala najljepša... :-D:-D:-D

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this