Jump to content

kako da se ponasam kao svjedok na sudu?


anonimno

Preporučene objave

U totalnoj sam panici...znam da trebam govoriti istinu al kako da se ponašam?Radi se o dosta složenom postupku(vezano za drogu) i zanima me dal mogu očekivati da će me kao svjedoka izmrcvariti..iako fakat jako malo toga znam.Dal će se u toj prostoriji gdje ću ja davati svoj iskaz,nalaziti i tužene osobe.

Kako to sve u prinipu izgleda i koliko dugo traje?Kroz glavu mi prolaze sve moguće serije u kojima to izgleda ful maltretirajuće. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i ne paničariti...radi se samo o svjedočenju..

Odgovarate na postavljena pitanja, ako nešto znate, to i kažete, ako ne znate, ne znate...što ste vidjeli, to opišete..

Dok svjedočite u sudnici su prisutne i optužene/a osoba..

Pitanja vam postavljaju i sud i tužitelj/drž. odvjetnik i branitelj/i ako ih ima...

Prije početka svjedočenja sud će vas upozoriti na vašu dužnost i prava kao svjedoka..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj frend je isto tako išao opušteno svjedočiti, ali su ga zbog neke gluposti zatvoritli na 30 dana !!!!! Bez ikakvog razloga, nije znao odgovor na neko sucevo pitanje i 30 dana je camio u Remetincu. Svjedocenje ti je gore nego na ispitu - tamo samo padnes, a ovdje zavrsis u buksi sa najgorim kriminalcima - ni kriv ni duzan. Zao mi je sto ti se to dogodilo i sto su te pozvali na svjedocenje. Ne zelim ti savjetovati da izbjegnes odlazak na svjedocenje, ali napustanje zemlje na par mjeseci ti ne bi skodilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A da svjedok nije malo izvrijedjao suca? Bas da dobije 30 dana, to je pak previse.

 

istina, pravo na nekaznjeno vrijedjanje suca je rezervirano samo za okrivljenike, svjedoci ne uzivaju tu privilegiju :-)

sali se covjek sa tih 30 dana, pretpostavljam...

ali da ne bude sve sala, ja bih buducem svjedoku recimo preporucio da dobro pripazi da ne pomijesa ono sto zna sa onim sto pretpostavlja, sto je cuo od nekoga itd. jer se od njega ocekuje da svjedoci, a ne da donosi zakljucke. takodjer, vrijedi spomenuti i da postoji kazneno djelo laznog svjedocenja sa propisanom kaznom do 3 god zatvora pa svjedocenje nikako ne treba shvatiti kao trac-partiju ogovaranja uz popodnevnu kavicu...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mene bash zanima to drugo pitanje...mozda je netko bio svjedok necemu ali je bio odsutan duhom (zagledao se u curu,ponavljao ispit u glavi,nije imao leche,etc....),dakle fizicki je bio na tom mjestu i sud ga vodi kao svjedoka.shta sud onda radi u tom slucaju?hoche li dobiti kaznu zbog neposhtivanja suda?na kraju tko (osim mene) moze dokazati da sam ja neshto vidio i to bez ikakve dvojbe mogu potvrdti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija