Jump to content

skripte na jednom mjestu...


malena22

Preporučene objave

  • Odgovora 382
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

Kolegice Smuki, jedina baš knjiga koja bi trebala je ova iz EU ali ona postoji negdje na ovom forumu u elektronskom obliku. Ja učim po zakonima, ali neka pitanja sam pogledala po knjigama...npr. načela...ali ako imate neke stare skripte njih si tamo pogledate jer se ona nisu mijenjala.I, savjetujem Vam ovu skriptu sutkinje Garačić iz kaznenog uz zakon

 

http://www.pravokutnik.net/skripta/kazeno-i-kazneno-procesno-pravo/predavanja-iz-kp-garacic

 

p.s. nadam se da link radi. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i ja sam dobila rješenje..omg u 8h ujutro je sve to..morat cu se dic kad i pekari :D

 

trenutno citam KZ čisto da se na pism znam snac koji instituti postoje, da upamtim neke fraze iz zakona a presude planiram zadnji tjedan čitat..ne moze se tu previse pripremat i bubetat napamet, ovisi kaj cemo dobit i sta ce nas zapast..mene samo brine kaj sa zakonima i koje sve izmjene nosit..KZ je od NN 110/97 imao 12 izmjena..ja ni u uredu di radim nemam sve te izmjene..kak ste vi rijesili taj problem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Marks08 je napisao:

MOLIM sve cijenjene kolege, suborce, supatnike, da mi pošalju sve skripte (nove) na mail: mad_marks@yahoo.com

VELIKO HVALA !!!!!!

 

PRIDRUŽUJEM SE MOLBI KOLEGICE, počinjem učiti od silnih izmjena,dopuna itd ne znam kuda i odakle krenuti,pa vas preklinjem ako nije problem nove skripte poslati na mail

nadela19@net.hr

 

HVALAAAA;))

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je u pravu si ...

 

Članak 286.

 

(1) Svjedok nije obvezan odgovarati na pojedina pitanja ako je vjerojatno da bi time izložio sebe ili bliskog rođaka kaznenom progonu, teškoj sramoti ili znatnoj materijalnoj šteti. O tome će tijelo koje vodi postupak poučiti svjedoka.

 

(2) Ako je svjedok uskratio odgovor na pitanja iz stavka 1. ovog članka jer bi time izložio sebe ili svoga bliskog rođaka kaznenom progonu, državni odvjetnik može izjaviti da neće poduzeti kazneni progon i predložiti prekid radnje radi davanja izjave u smislu stavka 4. ovog članka.

 

(3) Izjavu iz stavka 2. ovog članka državni odvjetnik može dati ako je odgovor na određena pitanja važan za dokazivanje težeg kaznenog djela druge osobe za koje je propisana kazna zatvora u trajanju od deset ili više godina. Svjedok može prije davanja izjave državnog odvjetnika iz stavka 2. ovog članka radi zaštite svojih prava i interesa imati savjetnika iz reda odvjetnika.

 

(4) Izjava državnog odvjetnika iz stavka 2. ovog članka mora biti pisana i ovjerena pečatom i potpisom višeg državnog odvjetnika. Državni odvjetnik predaje izjavu svjedoku. Protiv svjedoka i osobe iz stavka 2. ovog članka ne može se poduzeti kazneni progon za kazneno djelo na koje se odnosi izjava, ali se može progoniti za kazneno djelo davanja lažnog iskaza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Evo upload tri skripte za trgovacko koje imam...

Kome treba izvolite...

A moje pitanje je jel netko ucio po nekoj od tih skripti tj koja je dobra, ispravna i dovoljna?

Druge predmete sam usporedjivala sa zakonom/knjigom ali trgovacko necu stic pa molim za pomoc/info...

 

http://www.scribd.com/doc/82853947

 

http://www.scribd.com/doc/82853929

 

http://www.scribd.com/doc/82853899

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Drage kolegice i kolege!

 

Evo sam i ja još jedna koja je tek počela učiti i također sam zbunjena sa svim izmjenama i dopunama.

 

Ako netko ima presude iz KPP i GPP bila bih jako zahvalna ako bi mi ih poslali na mail: poppy9145@gmail.com.

 

Nadam se da ćemo se svi izvući iz ovog kao pobjednici!

 

Pozdrav

 

P.s. Kolegice Smuki u istom smo gradu, pa ako ste za razmjenu mišljenja javite se (u istom smo sosu!)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Dragi kolegice i kolege;

 

Meni je ovaj forum jako puno pomogao dok sam polagao, pa bi bio red da se malo i odužim;

 

http://www.nasciturus.com/component/docman/doc_download/296-novi-pravosudni-ispit

 

Ovdje se nalaze sve skripte podjeljenje po ispitnim grupama.

 

 

. Nešto od toga je sigurno i zastarjelo, pa nakon što preletite skripte, javite na ovoj temi što je zastarjelo, i maknut će se.

Isto tako, ako imate neke skripte koje želite podijeliti sa drugima, pošaljite ih na mail

 

i bit će objavljene.mail.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

POŠTOVANIKOLEGICE I KOLEGE, MOLIM POMOĆ, počeo sam učiti za pravosudni, prešao sam svezakone, skinuo sam mnoge skripte međuostalom naišao sam i na slijedeće skriptea netko ih je već gore vidim i spominjao, evo link:

http://www.nasciturus.com/skripte-i-ispitna-pitanja/pravosudni-ispit/index.php

 

Koliko sam proučio skripte, djeluju mi jako dobro, naravno treba obratitipozornost na neke izmjene a htio bih si i sam po zakonu složiti odgovore napitanja koja mi fale.

Pa vas molim sve koji učite ili počinjete učiti recite mi kakve su te skriptepo vašem mišljenju?

 

I MOLIM VAS ako netko od vas ima sva nova pitanja po svim grupama predmeta dami pošalje na mali: mvuic@windowslive.comUNAPRIJED ZAHVALAN!

Nove skripte su također dobrodošle!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

pridružujem se kolegici na zamolbi za novu skriptu iz kaznenog, ako je ima naravno. ako netko slučajno ima i skriptu iz radnog i upravnog bila bih beskrajno zahvalna. imam naime nešto, ali mi se ne čini ok, a pokušala bih ne "pasti" jer izlazim u ožujku. unaprijed hvala i šaljem dalje po potrebi ako išta dobijem. bye :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi kolege, pozdrav svima!

Nedavno sam počela s učenjem za pravosudni, pa molim sve koji imaju kakve novije skripte ili pitanja, posebno iz KPP-a, radnog i uprave da mi pošalju na mail: ivamark9@gmail.com

 

Kako još prikupljam literaturu, nisam sigurna je li ono što imam usklađeno s novim pitanjima, pa vas molim za suradnju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Poslala sam. Nadam se da je ok, ako nije javi :-)

 

 

Kolegice, bilježim se sa štovanjem, ako može ta nova skripta iz kaznenog prava biti upućena i meni na rafaelluburi@yahoo.com bio bih Vam više nego zahvalan.

 

URBI ET ORBI :

 

Ukoliko tko ima neke skripte iz :

-Stečajnog s obzirom na izmjnu NN 25/12 i 133/12

-Ovršnog s obzirom na izmjene

-upravno s obzirom na izmjene Z o upravnim sporovima

 

i ako tko ima pitanja iz zakona o sudovima

i zakona o državnom sudbenim vijeću.

 

Svi savjeti su dobrodošli, tek sam krenuo , pa nemojte zamjeriti :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

poštovani kolege obzirom da sam nova i da jednostavno imam samo skripte po starim zakonima ako (ako nekome i to može pomoći ja ću drage volje proslijediti samo pitajte) ja bi iskreno zamolila za pomoć ako mi netko može poslati skripte koje su po ovim novijim zakonima krenula sam sa KP i KPP pa bi ljubazno zamolila na mail novikandidat44@gmail.com da proslijedite što tko može i želi podijeliti

 

unaprijed zahvaljujem svima i sretno sa učenjem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija