Jump to content

Oporezivanje poreza nekretnina - pitanje


webdesigner

Preporučene objave

Poštovanje, budući da je u zakonu naglašeno da se kod kupnje prvog zemljišta odobrava oslobođenje od plaćanja poreza na promet nekretnina htio bi se osvrnuti na sljedeće dijelove tog zakona koji mi predstavlja problem. Slijedi citati uvjeta koji moraju biti zadovoljeni:

 

- da ima hrvatsko državljanstvo

- da zemljište koje kupuje ne prelazi površinu od 600 m²

- da građanin te članovi njegove uže obitelji nemaju u vlasništvu drugu

nekretninu (stan ili kuću) koja zadovoljava njihovo stambene potrebe.

- da građanin te članovi njegove uže obitelji nemaju u vlasništvu stan odnosno

kuću za odmor te druge nekretnine znatnije vrijednosti.

 

Moja nedoumica je ova predzadnja točka gdje ja ili članovi moje uže obitelji nebi smjeli imati kuću ili stan koja zadovoljava naše stambeno pitanje. Naime ja nisam vlasnik kuće u kojoj trenutno živim sa starcima, ali moj stari sigurno jest. Kako da to protumačim, to bi trebala biti neka obitelj koja zivi ali ne u kući ili što, dali bi ja trebao zauvijek ostati u kući sa roditeljima... Ako ima netko tko to moze pojasniti, nisam oženjen imam djevojku i planiramo si sagraditi kuću koja će nam biti prva i zadnja i oboje živimo u kućama naših roditelja, dakle nismo na livadi (ovime ne bih htio ispasti bezobrazan jer znam da ima i obitelji koji stvarno žive na livadi). Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema Zakonu o porezu na promet nekretnina čl. 11. t. 9.7. članovi uže obitelji su bračni drug i djeca prijavljena na istoj adresi.

Vaši roditelji, prema ovom Zakonu nisu članovi vaše uže obitelji i zbog toga ćete vi prilikom kupnje zemljišta za gradnju kuće biti oslobođeni plaćanja poreza na promet nekretnina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija