Jump to content

Dionice


Mrljavac

Preporučene objave

  • Odgovora 607
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

provjeri u izračunu da li ti je dobro obračunato vrijeme provedeno u ratu. tamo ti piše koje vrijeme nosi koliko bodova pa provjeri. ukoliko je sve točno obračunato onda čekaj, jer u travnju počinje trgovanje pa će sve novine uskoro biti pune obavijesti o tome. ukoliko ti se ne slaže obračun, što se meni desilo, tada odmah moraš uložiti žalbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PAD CIJENE DIONICA

 

Braniteljski fond izgubio 750 milijuna kuna

Fond hrvatskih branitelja dobro je zamišljen i bilo bi dobro da branitelji poslije 12. travnja ove godine, kad istječe rok zabrane raspolaganja udjelima u Fondu, ne prodaju svoje dionice navrat-nanos i bez razmišljanja izjavio je Ante Kotromanović, predsjednik saborskog Odbora za ratne veterane, osvrćući se na izvješće Vlade o radu Fonda hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji

Kaže da Fond postoji već tri godine te da je dobro zamišljen, kao i Zaklada. No branitelje zanima kako će taj fond izgledati u budućnosti otkriva dio svojih opaski koje će u Saboru iznijeti na spomenuto izvješće. Boji se, kaže, da će branitelji rasprodati svoje dionice i smanjiti vrijednost Fonda na ispod 50 posto te da će se u tom slučaju Fond ugasiti kao i Zaklada, piše Večernji list

Vlada bi trebala razmisliti da u Upravni odbor Fonda angažira stručnjake iz Erste fonda, Gospodarske komore i financijske stručnjake iz drugih institucija koji bi mogli pomoći u ustroju modela i načina funkcioniranja Fonda, drži Kotromanović.

Postavlja se pitanje: ako do 1. svibnja branitelji prodaju većinu svojih udjela i Fond se ugasi, što će biti kad država odluči privatizirati HEP, Hrvatske vode, Hrvatske šume? Branitelji bi imali pravo na sedam posto dionica od svake od tih tvrtki, a mogli bi u tom slučaju ostati bez toga tvrdi Kotromanović.

Fond bi trebao biti razvojni i omogućiti da ulaže svoj kapital jer riječ je o četiri milijarde, 299 milijuna i 54 tisuće kuna objašnjava Kotromanović. Zbog pada vrijednosti dionica Ine i HT-a Fond je izgubio oko 750 milijuna kuna od 31. 12. 2007. do prije nekoliko dana.

Bilo bi dobro da Fond produlji s radom i da stručnjaci odrede kako bi on trebao izgledati u budućnosti. Bilo bi dobro da on bude razvojni i da u nešto ulaže jer samo u obveznicama Fond ima oko 106 milijuna kuna i još 196 milijuna kuna depozita u bankama, što je oko 302 milijuna kuna koji bi se mogli ulagati uvjeren je predsjednik saborskog Odbora za veterane.

Stoga ću učiniti sve da uputim apel braniteljima da ne rasprodaju dionice jer nekoliko tisuća kuna neće im puno pomoći. Gašenje Fonda ne bi dugoročno bio dobar potez i na taj način ostali bismo bez dionica iz privatizacije preostalih poduzeća u vlasništvu države vrlo jasno poručuje Kotromanović.

 

Večernji list/tportal.hr

petak, 22.2.2008.

 

 

 

:-o:-o:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lako je Kotromanoviću pričat,da se ne prodaju dionice za par tisuća kn.Očito tip nije upučen kako živi večina braniteljske populacije,na rubu očaja i minimalne egzistencije.On je svoju egzistenciju osigurao,bez brige.Pa u tom pogledu neću zamjeriti braniteljima koji će htjeti odmah prodati svoje udjele,jer će biti primorani da prežive.

Ipak jasno ako nije neka "turska"sila da se udjeli ne prodaju do daljnjega ,zbog mogučnosti rasta dionica na tržištu kapitala ,te unos u braniteljski fond novi kapital ,temeljem privatizacije.Znamo na koje tvrtke mislim.

Gdje je sad država sa svim svojim stručnjacima,učini sve da ne dođe do pada i da se čim prije privatiziraju tvrtke koje to nisu ,pa da 7%dionica uđe u bran.fond,te da se branitelji ne zakidaju bar po tom pitanju?!Čini mi se da je njima čak u cilju da sve krene nizbrdo ,te da dobijemo mrvice ,a koje smo krvavo zaslužili .

Jednostavno nisam optimista ....živi bili pa vidjeli ! :-?

 

A kaj se tiče broja branitelja,eeee,to je drugi par čarapa ,ne bi sad o tome,očito ta brojka nekome odgovara.... :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ajde burzovni mešetari, riješite ovu zadaću:

naime mene kao laika nešto zanima, evo recimo sad je jedan udjel oko 600 kn i da li to znaći matematički da imam pravo na 6 dionica kojima je nominalna vrijednost 100 kn ili da skratim da li na dan d dobijemo dionice po nominalnoj vrijednosti.

ja mislim da bi trebalo biti tako jer sam za rvi dobio dionice propalog hotela sa nominalnom vrijednosti 370 kn a tržišna mu je ispod 100 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

he još ništa moglo bi biti ovja mjesec ako zasjedne upravni odbor fonnda(može bit da će im falit ljudi) a katastrofa toalka,e da sam znao.........

Šta može li se dignut te dionice sa drugostupanjskim privremenim na godinu dana priznatim HRVI-om ili mora bit trajno rješenje ??? jer imao sam nekad rješenje 2st. na 40% na godinu dana pa nakon tog 20% trajno,pa bi možda mogao tražit razliku?iovako kasnim deset godina od trajnog rješenja a hebiga ko bi sve znao. :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tako je, ako nekom nije još jasno, niko od nas neće dobiti dionice (INA,HT ili druge) nego je njih dobio fond, a mi smo dobili UDJELE i treba gledati cijenu udjela jer njega imamo i sa njim raspolažemo, a ne sa dionicama.

Zato je dobro ne prodati udjele jer fondu treba biti dodijeljeno još vrijednih dionica koje će znatno podići vrijednost udjela. pa ako se mora prodati, boilje pričekati koji mjesec kada se poveča vrijesnost udjela. :-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljepa slićica ali ni ona nedaje riješenje zanimljivo zar ne ------------ ;-) Naknadno dodano poslije mrljine objave ,očigledno da neke stvari neznaš ni ti po pokušavaš manipulirat večinom ,okrenuvši na tuđe neznanje mislivši da češ ispast pametan ,a ustvari kao moderator nedržiš se ni ti gore navedenog prije stupanja na forum.ne se ismijavat ili nekog vređat što ti radiš namjerno i uzastopno ne samo meni nego i drugima ,ako ti je potrebno lječenje znam dobre doktore koji če ti rado pomoči i kako ti ono završavaš ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije "ljepa", piše se lijepa.

Nije "slićica", već je sličica.

Nije "nedaje", piše se - ne daje (odvojeno).

Nije "riješenje", već je rješenje.

 

Iza riječi "riješenje" dolazi zarez ili točka, a u nastavku, na kraju upitnik.

 

A na kraju tvojih postova, gdje se uvijek potpisuješ riječima:"Ludim smatrju onoga čija se ludost ne poklapa sa ludošću večine" bi trebalo pisati ovako nekako:

Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa s ludošću većine.

 

Još zanimljivije, zar ne? ;-)

 

m1848bn2.jpg25ao4.gif

 

A što se tiče udjela, rješenje ne postoji. Onaj tko je lošije materijalno-financijske situacije i treba mu novac, taj će prodati udjele najvjerojatnije odmah. Oni koji misle kalkulirati će malo sačekati pa kako bude.

 

Vidjet ćemo, rekli su slijepci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a sta napisati???trenutak inspiracije. :-) u tom svakodnevnom iscekivanju dionica...svega i svacega pojedinci blago receno ludimo.zasto???nego ako ima netko info. o dionicama iz HFP kad izlaze,a koje su prijavljene krajem 11.2006. neka javi,da ih cim prije prodam kako bih mogao dostojanstveno zivjeti nekoliko dana,opet uhvatim onaj osjecaj kojeg malo njih uspijeva osjecati tokom cijele godine.unaprijed se ispricavam zbog gramatike.-Po zanimanju prolupali hrvatski branitelj. :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako sam i napisao. Mislim da će oni sa lošijom financijskom situacijom jedva dočekati da prodaju udjele pa da zakrpe što se zakrpiti može (a takvih ima dosta), drugi će kalkulirati. Moje osobno mišljenje je da tu baš i nema previše sreće. Dividenda je na kapaljku. Ne treba te udjele pretjerano emotivno čekati.

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiće moje gramatike to je moj problem a ti ako nemaš pametnijeg posla,ti ispravljaj svoju djecu a mene se u tom pgledu mani.A kao drugo ja se potpisujem kako meni odgovara a ne tebi ili večini,ovo sve što si do sad napisao a to između nas je več drugi put smatram osobnom uvredom ,i mislim da ne sliči jednom Moderatoru da konstantno se kaći za jednu te istu stvar,ako ti ja smetam ili ti stvaram problem stavi mi zabranu ili me totalno iskljući iz foruma ,ja ismijavanja i zajebanciju na svoj raćun ne trpim ako ljude nepoznam ili im ja to ne dozvolim.Nesjećam se kada sam se zadnji put ja tebi obratio ali ti očigledno uživaš mene pod.....t pa prijatelju ili neprijatelju moj uzmi kako hočeš mani me se .Ili se idi lječit .

nosonjazf4.jpg

Sliku sa 25 kb na 10 kb editirao Mrljavac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...@dsemovca...u pravu si ali...

...na ovom forumu se dozvoljava pisanje cak i na stranim jezicima...(srpski , bosanski ,...)...pa i mene pomalo smeta kad se nekog ismijava ili ga se pokusava ismijati pred ocima vecine korisnika ovog foruma...

...cinjenica je da su ovu zemlju u vecini branili ljudi sa SSS...nadalje cinjenica je da je ovo podforum za branitelje...i da bi u njemu trebali ljudima pomoci ...pravnici pravno a...a mi svojim iskustvima...nadalje...uz pomoc koju traze trebali bi im i pokazati bar malo poštovanja prema onome što su prošli...a ne ih omalovažavati...nadam se da se razumijemo...

....i sam sam u vise navrata na ovakav nacin prozivan i to me vrijeđa...

 

....ali...nema veze...hajka se nastavlja htjeli mi to ili ne...

...samo ako ko kome smeta ...bilo bi lipo da to javno i kaže ,ako vec javno može javno da omalovažava...

 

...i živjet ce ovaj narod....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo ako moze pomoć- totalno se ne razumijem, a ne zamijerite nemam vremena sve postove čitati.

radi se o fondu Hrv. branitelja...

imam 1.358 bodova tj. 13,58 pripadajučih udjela.

znači li to ako pričate da je udijel cca 600 kuna , da je to 13,58x600 kuna?

da li je istina da ne mora sve odjednom prodati? npr. mogu prodati samo 8,58% udjela?

hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je,zovem vec od 12.2007.,pa jos nista.kazu dosli do polovice 11. te iste i sad cekaju, a sta pitaj B...cekam dionice za HRVI ,a za sto drugo.dajte molim vas recite ako dodju ,a ja medjuvremenu zavrsim u zatvoru zbog nepodmirenih dugova koja je to onda procedura,a ionako me zanima di se treba obratiti kad dodju ili sve pise?sugerirano mi je da mogu prodati i ljudima koji to naprave umjesto mene.di znam pravu vrijednost tih dionica?? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa ne piše.Otprilike-kada dobiješ rješenje o dodjeli dionica bez naplate vidiš kojih su ti poduzeća dionice dodjelili. Stvarnu vrijednost svojih dionica saznaš prateći burzovna izvješća i izvješća brokerskih kuća. Stvrna vrijednost neke dionice znatno se razlikuje od nominalne, ovisi kakve si sreće i ovisi kojim dionicama HFP raspolaže u trenutku dodjele.Ja sam primjerice dobio dionice PIK-a Vrbovec koje uopće nisu uvrštene na burzu i koliko sam shvatio neće ni biti dok Todorić ili netko neda zeleno svjetlo. Nakon što ti stigne rješenje za tjedan ili dva dobiješ Obavijest o podacima i pin-u, i tek tada možeš prodati dio svojih dionica ili sve. Moje osobno mišljenje je da je dionice najbolje prodati putem brokerskih kuća(ima ih poprilićno) jer najbrže, u roku tri dana, dobiješ lovu na račun koji ti odrediš. Ako ideš preko brokera u bankama račun valjda moraš imati u toj banci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedna baka i jedan deda iz dvije različite obitelji u jednom selu kod Gline dobili su udjele u fondu branitelja iako nikad nisu bili angažirani u nekoj vojnoj postrojbi, seoskoj straži ili drugdje. Isto kažu da oni to nisu tražili ali su uvedeni u registar branitelja.

Znate šta ja mislim o tome. Tamo 1991. godine u selima su organizirane seoske straže koje su večinom vodili predsjednici mjesnih zajednica. U velikoj većini slučajeva angažirani ljudi su evidentirani kao pripadnici pričuvnog sastava MUP-a. Ako se sječate tada su se plače djelile u kovertama.Ljudima na tim stražama novac su donosili organizatori straža u pojedinim mjestima. Pa šta ako je netko tko nije na straži upisan na platni spisak pa time time danas i u registar branitelja. :-(

Teško da opisanog nije bilo i na više mjesta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bojim se da malo previše, ali po onoj staroj bolje dvojici dati nego jednog zakinuti, misle da su napravili dobar posao. Lako njima djeliti novce koji nisu njihovi i onda se slikati u javnosti, iako za popise branitelja mislim da su nastali na lokalnim razinama ali bi trebalo razlučiti borbeni i neborbeni sektor i prema tome poravnati fond pa makar čekali još koji mjesc ali da to treba iskristalizirati treba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teško da sada više možemo ispravljati krive drine. Uostalom, to me na kraju najmanje muči. Borbeni-neborbeni...zasluženi ili ne... tu se teško nešto može mijenjati, osim ako niste spremni čekati idućih 5 godina. Mene više zanima zašto vrijednost udjela pada svaki dan, zašto više nitko ne spominje isplatu dividende. Još je samo tjedan dana do dozvole prodaje i na kraju će tisuće branitelja ostati i bez one bijedne dividende, a vrijednost udjela pada i prije prevelike ponude. Na kraju ćemo svi skupa moći otići s tom lovom na kavicu da bi mogli kukati kako su nas opet prevarili i kako se netko obogatio na naš račun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemoj odustajati ,pogotovo unaprijed.

Neborbeni sektor je nezakonito dobio lovu iz Fonda i tu istu lovu će morati vratiti.

Vrijednost udjela u ovom i u svim drugim fondovima padaju ili rastu nevezano za nas.Radi se o ponudi i potražnji na Burzi.

Burza je najprimitivniji oblik pijace.Stoga nemoj unaprijed paničariti,biti će toga još,i gore i dole:))))

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pesimist je napisao:

Kako će taj neborbeni sektor vratiti lovu?

NA račun Fonda

Ako je i njima prije par godina nešto dodjeljeno i za nekoliko dana imaju pravo to unovčiti, misliš li da će im sada netko to osporiti?

Nikada im nije ništa dodoijeljeno i neće im biti ništa dodjeljeno,osim ako potpuno ne pogazimo Zakon.

I kada bi kako si naveo "vratili lovu" na koji bi se način mi ostali tu okoristili??

Smanjio bi se broj udjela,automatski bi im se povećala nominalna vrijednost,I sam znaš da nije isto 3 500 000 000,00 dijeliti na 500 000 i na 300 000

Na kraju NEBORBEN SEKTOR ne postoji nigdje osim u mašti, i za njega nema pravne osnove .Ukoliko netko zna za drugačiji podatak molim da se javi.Samo konkretno Zakon taj i taj,član taj i taj.

POZDRAV

P.S:čitajte zakone

:majstor::majstor::skakuce::skakuce::skakuce::skakuce::skakuce::skakuce::vrag::vrag::vrag::vrag::vrag::vrag::vrag::vrag::vrag::vrag::vrag::vrag::vrag::vrag::vrag::vrag::vrag::vrag::vrag::vrag:
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

CITAT

"Navod, mjesto doslovno navedeno iz neke knjige ili spisa, sa navodnim znacima i točnim značenjem izvora."

markoprk, nismo svi u istoj financijskoj situaciji. Ja mogu imati namjeru kakvu hoću, ali više nisam u mogučnosti nešto čekati! **be mi se za sve sektore! Daj mi moje ako imam. Ako nemam,nemam, idemo dalje.

I još nešto:

I NAJZASLUŽNIJI VIŠE DUGUJU DOMOVINI NEGO ONA NJIMA.

Jakob Burchardt

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čl.2 Zakona o braniteljima govori tko je branitelj.Svaka vlast kupuje birače na svoj način tako i ova naša.Šta me smeta:ako nešto prodam i za to dobijem lovu onda imam samo lovu a tu stvar više nemam.Tako bi trebalo bit i sa udjelima,tko proda ostaje branitelj ali nema nikakvog udjela u fondu.Na burzi kad prodaš dionice dobiješ lovu odmah a ne za 60 dana.Ako se od naše dividende isplaćuju oni koji će prodat onda bi oni koji ostaju rebali postat vlasnici njihovih udjela što neće bit.Tko će postat vlasnik tih udjela?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pesimist je napisao:

CITAT

"Navod, mjesto doslovno navedeno iz neke knjige ili spisa, sa navodnim znacima i točnim značenjem izvora."

markoprk, nismo svi u istoj financijskoj situaciji. Ja mogu imati namjeru kakvu hoću, ali više nisam u mogučnosti nešto čekati! **be mi se za sve sektore! Daj mi moje ako imam. Ako nemam,nemam, idemo dalje.

I još nešto:

I NAJZASLUŽNIJI VIŠE DUGUJU DOMOVINI NEGO ONA NJIMA.

Jakob Burchardt

 

Nisam ja u boljoj situaciji od tebe,samo mi se čini da mi je draže dobiti više novaca nego manje.Neborbeni sektor za koga ti **be ti je uzeo min 1 000 000 000,00 kn.To su TVOJI novci ,zato se trebamo boriti da nam ih daju,.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OKAN je napisao:

markoprk

kojom uredbom,gdje je objavljena i kada su izmjenili Zakon o Fondu?????

Do tih podataka nikako ne mogu doći a trebaju mi,iznimno su mi važni.

Ukoliko znaš molim te javi!!!!!!!!!!!!!!

 

Zakon možeš pročitati ovdje, a izmjene i dopune ovdje

 

z Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (»Narodne novine«, br. 163/03.) članak 3. mijenja se i glasi:

 

»Fond ima Upravni odbor.

 

Imovinu Fonda čine dionice, odnosno udjeli trgovačkih druš­tava rezervirani za hrvatske branitelje i članove njihovih obitelji iz privatizacije pravnih osoba u vlasništvu Republike Hrvat­ske kao i donacije.

 

Fond je po svojoj naravi otvoreni investicijski fond i nema svojstvo pravne osobe.«

Kao što vidiš Fond je po naravi OTVORENI investicijski fond-dakle na njega se odnosi Zakon o investicijskim fondovima.Soga nema isplate po vrijednosti od 60.dana od dana podnošenja zahtjeva.(članak 159.Zakona o investicijskim fondovima)

 

Članovi Fonda su:

 

– hrvatski branitelji iz Domovinskog rata,

 

– hrvatski ratni vojni invalidi iz Domovinskog rata,

 

– članovi obitelji poginuloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata i članovi obitelji umrloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata,

 

– članovi obitelji zatočenoga ili nestaloga hrvatskog branitelja,

 

– članovi obitelji hrvatskog branitelja koji je od rane ili ozljede zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske umro nakon 31. prosinca 1996., odnosno nakon 31. prosinca 1997. ukoliko je smrt posljedica bolesti, pogoršanja bolesti ili suicida.

 

Ukoliko nekome nije jasno tko su ovdje pobrojani ljudi-molim pogledati Zakon o pravima Hrv.branitelja članak 2. stavak 1. i posebno 2.

Dakle i dalje tvrdim da po Zakonima RH neborbeni sektor NE SIMJE imati bilo što sa Fondom Hrvatskih branitelja.

I nigdje nije objavljen niti jedan službeni dokument iz kojeg je razvidno da se braniteljima imaju smatrati i osobe koje su na drugi način sudjelovale u obani RH.

Ukolio netko zna za tako nešto molim da nam hitno javi.

Da više ne lupetam gluposti i da se odmah ispričam svima koje sam uvrijedio.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam još čuo da su čistačice,kućni majstori,službenici na izdavanju dokumenata u MUP- branitelji i nosioci udjela jer to od nikoga od njih osobno nisam ni čuo.To je točno jer da su branitelji dobili bi i POVLASTICU za automobile,a što NISU dobili jer nisu ni imali uvjeta za branitelje.Oni koji rade sa takvima neka ih pitaju i odgovore da li sam u pravu.Sigurno je nekakav "prijatelj" i "rođak" uletio u kombinaciju ali nije pravilo.PRAVO i PRAVDA nisu isto.DEMOKRACIJA je da poštuješ sve ZAKONE (i statute) ali se sa njima NE MORAŠ SLAGAT.A mi živimo u demokraciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imamo 700 000 dionica INE po jučerašnjim cijenama od 2173kn plus 5732000 t-coma po 309 kn što je 3 292 288 000 kn,a to je 95% vrijednosti fonda.Ako imamo 525 000 udjelničara a svaki ima prosječno 10 udjela (piše bankamagazin) to je 627 kn po udjelu.Nisam uračunao još 5% vrijednosti niti odbio 0,5% vrijednosti što uzima Erste za upravljanje.Ako sam dobro izračunao gdje se gubi vrijednost udjela.Ili nisam u pravu i ne znam više matematiku?Prosvjetlite me.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U petak 11- od o8 sati ISPLATA DIVIDENDI.21,79 kn po udjelou.potrebna osobna i potvrda o udjelima u FINI.Htjeli su oni ti nama darovat za Uskrs samo nisu gledali u kaledar.Nemojte sve zapit.Platike zaostale račune kao i ja i kupite ženama i djeci po čokoladu a sebi pivkana.Imat ćemo "para da krava ne može sažvakat".Ako želite prodajte udjele jer Fond neće propast.Ako proda pola branitelja koji imaju max idjele onda fond propada.To se nemože dogodit jer možda samo 30% članova ima full udio a oni svi neće prodat.Kad tome dodamo one koji imaji 10-tak udjela i one koji uopće ne znaju da ih imaju (pravi branitelji ha ha) još ćemo se načekat sljedećih dionica da uđu u fond.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija