Jump to content

pomoc pri pisanju prigovora


pomozitemi

Preporučene objave

e ljudi hajde ako bi mi netko htio pomoci pa mi poslati svoju zalbu (ako je ima) ili mi pomoci sastaviti zalbu na prekrsajni nalog... jer neznam kako to sve treba ici tj kojim redom, sta treba ici u koji kut itd... hvala...

 

e da p.s. jel istina da me policija nesmije zaustaviti na autobusnom stajalistu te da mi i to moze biti jedan od razloga za zalbu (ako sam imao svjedoka uz sebe)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je u pitanju prekršajni nalog, onda nije žalba već prigovor. i ne morate biti neki stručnjak da bi ga napisali...neće vam se ništa desiti ako napišete onako kako najbolje umijete i znate. (u smislu izgleda govorim)....

prigovr bi trebao sadržavati podatke o vama (ime i prezime i adresa)...zatim broj prekr. naloga na koji ulažete prigovor, i razlog ulaganja prigovora. napišite da činjenično stanje nije dovoljno utvrđeno, te tražite da se nalog stavti van snage i provede redovan prekršajni postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

ja sam početkom ove godine pisala prigovor, dakle u 1. mjesecu i još uvijek ništa nisam dobila. Imala sam platiti 610kn kazne za brzu vožnju i troškova, na to sam pisala prigovor i ne znam više što je s tim. Znači li to da su oni to prihvatili i da ne moram dobiti nikakav odgovor ili će to ići na sud s kojeg je moj stari danas dobio rješenje o zastari postupka, superička...no što je sa mnom???? :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prigovor tie je prihvaćen ukoliko nisi dobila rješenje kojim je isti odbačen kao nepravodoban ili nedopušten.

Imaš još godinu dana do okončanja postupka. Rješenje svakako moraš dobiti. Proglasit će te krivom ili osloboditi. Čak ako ode i u zastaru trebali bi i donose rješenja o obustavi zbog apsolutne zastare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

ako ste dobili prekršajni nalog od strane policijskog službenika ne određuju se troškovi postupka. ako ste dobili prekršajni nalog od postaje, trošak je do 100 kuna. ako ulažete prigovor na prekršajni nalog i budete oslobođeni ne plaćate ništa, a ukoliko sud presudom ili rješenjem odredi da kaznu morate platiti, bit će vam određen trošak postupka do 100 kuna.

 

trošak postupka može biti samo jedan - nema zbrajanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Evo nakon više od dvije godine došlo mi je rješenje sa suda u kojem sam proglašena krivom. Stavili su datum samo 4 dana prije zastare. U rješenju mi piše da moram platiti 150kn troškove prekršajnog postupka a poslali mi uplatnicu od 110kn. Što da radim, mislim zastara je nastupila, ali oni su naravno stavili datum da tad još nie i poslali mi rješenje nakon 3 mjeseca...

Dal imam pravo žalbe još ili moram platiti 500kn kazne i 110 ili 150kn troškova? I da, ukinuli su mi 1 kazneni bod...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hehe, idem u zatvor...Ma šalim se naravno, nema druge budem ja to uredno platila, dakle još su mi povečali sa 110 koliko sam prvo dobila u nalogu. Još samo pitanje pošto sam uložila prigovor na policiju, kako to da nisam išla prvo na prekršajni sud ili da su me zvali, već mi je nakon prigovora odmah došlo rješenja s Visokog suda... Mislim nije da se baš razumijem, ali očekivala sam da će me zvati da se izjasnim na prekršajni pa pišem žalbu pa onda Visoki...Ok, ak sam u krivu ispričavam se jer zbilja ne znam...

I da, rješenje je dakle donešeno u 10.mj.prošle godine, a meni došlo u 2., dakle do zastare još 8 mj., a da ipak čekam zastaru (tj.zatvor), hehe...Ma ne, evo zanima me sve u vezi toga iako ću platiti kaznu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija