Jump to content

Putni troškovi


Delmar

Preporučene objave

Koliko znam, u RH nije Zakonom reguliran iznos putnih troškova ( ili se varam ? ). Znam da postoje kolektivni ugovori koji reguliraju putne troškove, no nijedan se ne odnosi na moje pitanje. A pitanje je slijedeće: koliki iznos putnih troškova po km isplatiti zaposleniku koji izvanredno studira i odlazi na predavanja svaki dan nakon posla. Tvrtka mu plaća školarinu, no dogovor je i da će mu se isplatiti putni troškovi, no ne znam točan iznos po km.

Unaprijed zahvaljujem !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Delmar je napisao:

Tvrtka mu plaća školarinu, no dogovor je i da će mu se isplatiti putni troškovi, no ne znam točan iznos po km.

!

Sukladno Pravilniku o porezu na dohodak troškovi po km se plaćaju za korištenje privatnog automobila u poslovne svrhe, a iznose 2,00 kn/km. Za ovo je potreban putni nalog za službeno putovanje.

Akon nema pravilnika ili kolektivnog ugovora onda se plaća stvarna cijena javnog prijevoza s tim da možete uzeti u obzir pojedinačnu kartu plaćenu u vozilu, blok kartu i mjesečnu pokaznu kartu. Birajte!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je, ako se koristi privatni automobil u poslovne svrhe, naknada je 2 kn/km, uz putne naloge. Uz to potrebno je voditi i evidencijski list sa upisanim i prijeđenim kilometrima tako da se na osnovu toga obračunava.

Ako se taj automobil koristi samo u privatne svrhe onda nisu obavezni isplatiti.

Ako se koristi službeno vozilo, tada se isplaćuju stvarni troškovi, odnosno, računi za gorivo, cestarina itd.

Ako koristi gradski prijevoz, tada se plaća mjesečna karta za prijevoz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija