Jump to content

firma-razvod


konjanik

Preporučene objave

Čuj! Ovako! U brakorazvodnoj parnici u imovinsko-pravnom postupku se sve dijeli na pola stečeno u braku (osim ako nije sklopljen predbračni ugovor)! U slučaju da se jedna strana ne slaže sa takvom podjelom, bez obzira o kvaliteti i kvantiteti imovine, podiže se zasebna tužba o podjeli imovine stečene u braku (bračna stečevina). Tu se dokazuje prava vlasništva i udio strukture vlasništva u pravičnoj diobi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U redu. Ovo je već konkretnije. Znači neovisno o angažmanu u firmi, investicijama, poslovanju, žena jednostavno može tražiti pola vrijednosti firme i zdravo žurim. Pa jednostavno firmu mogu prodati nekom rođaku ili prijatelju za 1 kunu i sve prabaci na njega onda. To je moje pravo kao direktora i vlasnika. Što mislite o tome ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da to je točno, ukoliko dokaže da je to bračna stečevina. Kapital ili profit stečen u bračnoj stečevini se dijeli na pola! Ako možete, to što prije uradite, pod uvjetom da ona nema nikakvih papira ili bilo kakvih dokaza da porekne vaše vlasništvo od jedne kune. Odnosno da ima osnov za potraživanje jednakog udjela u bračnoj stečevini od vaše firme koja se opet, ako je stvorena u bračnoj zajednici dijeli na pola! Sve u svemu, vjerojatno slijedi novi sudski postupak osporavanja bračne stečevine u pravičnoj diobi imovine stvorene u bračnoj zajednici!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovorima, ali molim Vas bez suvišnih tenzija tipa "prvo završi fakultet pa dijeli savjete" itd. U najozbiljnijoj situaciji se nalazim i nije mi sada ni na kraj pameti hrvati se s nečijim egom. Molim Vas za ozbiljne odgovore, a ukoliko mi ih nemožete dati nemojte se niti javljati. Znači, firma, žena, problem. Hoće nešto što niti u najljepšim ženskim sapunicama nema smisla. Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

konjanik napisao:

 

Zahvaljujem na odgovorima, ali molim Vas bez suvišnih tenzija tipa "prvo završi fakultet pa dijeli savjete" itd. U najozbiljnijoj situaciji se nalazim i nije mi sada ni na kraj pameti hrvati se s nečijim egom. Molim Vas za ozbiljne odgovore, a ukoliko mi ih nemožete dati nemojte se niti javljati. Znači, firma, žena, problem. Hoće nešto što niti u najljepšim ženskim sapunicama nema smisla. Pozdrav !

-------------------------------------------------------

 

Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U redu, shvatio sam da je sve moguću. Ja sam inače inicirao rastavu iz jednog sitnog razloga, a to je da žena nakon 12 godina što smo skupa ne želi imati djecu. Imam 35 godina i jedan od razloga otvaranja vlastite firme su bila djeca nebili imali malo više novaca. Znam da će sud boljeti briga za sve okolnosti ali niti s moralne niti pravne strane mislim d nema apsolutno što tražiti od firme. Odlučio sam prebacii fimu na sestru i dalje nastaviti raditi. Pa ako me i tuži i dobije na sudu, neće mi imati što niti uzeti jer nemam ništa osim firme. Djeca su moj san kao i san svakog normalnog čovjeka, ali kada ti netko oduzme to onda nema te cijene niti firme koja bi mogla nadoknaditi ovaj nedostatak. Jedino što ću napraviti sigurno ako me tuži , da ću uzvratiti kontra tužbom za duševne boli bez djece 12 godina ako je to uopće i moguće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Konzultiraj se s odvjetnikom, ali koliko sam načula ja mislim da ima neki rok da se to napravi. Dakle, ako ti sad prodaš firmu, žena dalje ima pravo na nju, jer je puno ljudi tako riješavalo iste probleme mislim da je zakon modificiran po tom pitanju, znači da si prodao firmu prije recimo 6mj, nebi mogla išta tražiti ovako ja mislim da može, samo kažem što sam načula. Raspitaj se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija