Jump to content

zahtjev ministarstvu financija, poreznoj upravi za povrat poreza po umirovljenju


maramih

Preporučene objave

u razgovoru sa kolegom koji je otišao u mirovinu prije 2 godine došao sam do saznanja da je isti podnio zahtjev za povratom poreza po umirovljenju i da je dobio poveću svotu (oko 27000 kuna ). zanima me da li stvarno postoji nešto slično opisanom i ako da mi neko da obrazloženje? napomena kolega je otišao u vojnu mirovinu i imao je oko 30 g staža

jel moguće da ovakva konstatacija nije zanimljiva, kao i da niko ništa o tom ne zna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali ste jako malo podataka ali ipak pretpostavljam da je vaš prijatelj dobio velike zaostatke mirovine. Kako se porez obračunava po načelu blagajne vjerojatno je upao u velike grupe oporezivanja (15%, 25%, 35% i 45%).

Iz toga razloga ima pravo na prijavu poreza na kraju godine gdje mu se porez obračunava zacijelu godinu pa se tako plaćeni porez rasporedi na cijelu godinu a ono što je "višak uplate" se vrati kao povratp oreza.

Sad provjerite da li je možda ovo bio slučaj kod vašeg prijatelja.

Bili bi zahvalni ako nas izvijestite o tome kako bi ostali sudionici ovog portala bili upoznati!

 

btw

nemojte istu temu objavljivati više puta.

sve ono što je više puta objavljeno ću izbrisati jer nema smisla da se ista pitanja gomilaju na forumu!

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija