Jump to content

U kojim slucajevima (bivsi) zaposlenik ima pravo na naknadu za nezaposlene!???


anonimno

Preporučene objave

Dakle...kroz mjesec dana i nesto istice mi Ugovor o radu (na odredjeno vrijeme;))..obzirom da ne zelim ostati raditi na svom radnom mjestu a zbog obveza (privatne prirode) ne bih nakon otkaza trazio posao nekih 2 mjeseca zanima me- u slucaju kakve vrste otkaza imam pravo na naknadu za nezaposlene i (znam da sporazumi otkaz to ne ukljucuje) i kako mogu sporazumni otkaz izbjeci?

 

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Izbjegavanje sporazumnog prestanka ugovora o radu je vrlo jednostavno – ne potpisati takav eventualno ponuđeni sporazum.

2. Ugovor o radu na određeno vrijeme prestaje istekom vremena. Prema tome, ne radi se o nikakvoj vrsti otkaza.

3. Uvjeti za stjecanje naknade:

a) prethodni rad od najmanje 9 mjeseci u posljednja 24 mjeseca

b) da se ne radi o jednom od taksativno navedenih temelja prestanka radnog odnosa navedenih u zakonu - istek ugovora na određeno vrijeme nije među takvim temeljima.

c) u roku od 30 dana od prestanka radnog odnosa prijaviti se na HZZ i podnijeti zahtjev za isplatu naknade

4. Visina naknade – između 878 i 1000 kn.

5. Trajanje prava – 78 dana (ne računaju se nedjelje) ako ste proveli na radu od 9 mjeseci do 2 godine. Ako ste proveli na radu duže, duže vrijeme imate pravo na naknadu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija