Jump to content

1 joint, pomoć... hvala


nesretnik

Preporučene objave

Ovako... Mene i još 2 frendova je zahaltala civilka, našli nam 1 joint u autu i odfurali u stanicu...Frend (vlasnik vozila) je potpisao da je njegovo...e sad...

to se dogodilo prije 1mjesec, a danas je dobio poziv za sud (vukovarska).Pitanje...1)zašto u pozivu piše da mora doć netko od roditelja a ima 20god i pisalo se kao mlađi punoljetnik. 2)koja može bit kazna,s obzirom da je prvi put,student i nikad kažnjavan? 3)kad več dobi kaznu, nakon koliko če mu se pobrisat iz dosje-a? želi radit u zdravstvu...ili može bit problema s time? 4)jel sudac na sudu čita detaljno izvještaj i da li piše u kazni imena ostalih osoba koje su bile u autu?. HVALA,znam da sam malo naporan...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je dobio poziv za vukovarsku, onda je dobio poziv za općinsko državno odvjetništvo, budući je općinski kazneni sud sada na drugoj adresi-ilica. to znači da je pozvan na razgovor sa tetama defektologicama i psihologicama koje će dati svoju ocjenu, te sa zamjenikom odo koji će odlučiti o oportunosti pokretanja kaznenog postupka, što dalje znači da vjerojatno neće pokretati kazneni postupak, već će mu odrediti neke obveze-po zakonu o sudovima za mladež, pa ako ih uspješno izvrši, odbaciti kaznenu prijavu po načelu oportuniteta. u tom slučaju frend ti neće imati kaznenu evidenciju,pa sa zapošljavanjem neće bit problema. u toj varijanti slučaj ne bi trebao niti doći do suda. inače (4) da sudac na raspravi čita i imena svjedoka, a također ih poziva na raspravu da svjedoče, ako je to potrebno, pa onda u presudi (oslobađajućoj, odbijajućoj ili osuđujućoj) navodi i imena svjedoka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija