Jump to content

da ga stavim iza resetki


anonimno

Preporučene objave

  • 4 tjedna kasnije...

točno. PODNESITE KAZNENU PRIJAVU KAKO VAM JE XSARA NAPISALA.

DOBRO JE TO, ALI U PRAKSI IZGLEDA KAO ZONA SUMRAKA.

ČULA SAM ZA SLUČAJEVE, KADA SE UNAJME PRIVATNI DETEKTIVI ZA OVAKVE IMBECILE ...

ČAK MISLIM DA JE TO OK, PONEKAD MISLIM DA

SU REŠETKE ZA TAKVE ZAPRAVO NAGRADA.

PA PO NAŠEM KRASNOM ZAKONU, NIKADA NEĆE DOBITI BEZUVJETNU, NEGO UVJETNU ZATVORSKU OSUDU. IMA JEDAN KRASAN ČLANAK U KZ - A GOVORI O TZV. DVOSTRUKOM UVJETU - TO IH ŠTITI OD REŠETKI... PITAJTE PAMETNIJE OD MENE

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa nije bas sve ni u zatvoru...

 

ali mene bi zanimalo na koji tocno sud se odnose odredbe cl 69 zkp?

jer u st 1 i 2 kaze "sud ce/sud moze opozvati uvjetnu osudu itd...".

sto ako je prvu presudu kojom je izrecena uvjetna osuda donio neki drugi sud, a ne isti onaj koji donosi presudu za drugo djelo? koji onda sud odlucuje hoce li se uvjet opozvati, onaj koji je izrekao taj uvjet ili onaj koji je sudio za drugo KD?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a radi ti se o tome da sud na kraju dokaznog postupka čita izvadak iz KE, pa ovisno o tome što se u njemu nalazi, a vezano za ovaj novi postupak u kojemu treba donijeti odluku o sankciji, može, a ne mora, primjeniti st.1., 2.,3. i 4. čl.69.KZ. (slučajevi opoziva zbog novog kaznenog djela počinjenog u roku kušnje!) Nije bitno koja presuda je po redu i koji sud ju je donio...

Ovo što je bilo pisano u postu koji je prethodio tvome - odnosi se na drugačiju vrstu opoziva, postupanje suda prema st.5. čl.69.KZ, a što je u vezi sa čl. 68.KZ - opoziv zbog neispunjenja dodatnih obaveza koje su naložene osuđeniku da ispuni u određenom roku, a unutar roka kušnje...To je obvezni opoziv (za razliku od onoga gore gdje sud može, a ne mora!), kojemu moraju prethoditi određene radnje od strane suda, i to onoga koji je donio takvu prvostupanjsku presudu..

 

Problem kod alimentacije je upravo u tom dodatnom uvjetu...treba na njemu inzistirati i treba ga nalagati osuđenicima...ljudi u stvari ne žele kazneni postupak i stavljanje iza rešetaka, jer time dijete ustvari gubi ono što mu pripada...dobije kroz njega šansu, ali, ne ispuni li u roku što se tražilo, ide opoziv i slijedi izvršenje izrečene kazne...pa će biti jednom, ali ne i slijedeći puta...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Vas, objasnite mi što treba činiti oštećenik tj. majka i z.z., kada za ovakav slučaj Općinski sud u Rijeci dvaput zaredom presudi uvjetnu zatvorsku osudu okrivljeniku. Napominjem, bio je pod uvjetom kada je počinio i čini isto kazneno djelo, ali sudkinja je bez obzira na to ponovno presudila uvjetnu osudu. On se žalio na visinu kazne, ali mu je potvrdio 2. stupanjski sud prvostupanjsku presudu. Medjutim, on i dalje, nakon 14 godina kontinuirano čini i dalje i sto kazneno djelo, i sada sam podnijela po treći put kaznenu prijavu. Što sada mogu očekivati, a pozvana sam za 7 ?

Ako jedam mjesec ne plati, da li se može za svaki neplaćeni mjesec ponositi ponovna kaznena prijava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uvjetna osuda kod ovoga k.d. nije nešto čudno, upravo iz razloga koji sam dolje niže navela...što dijete ima od toga ako otac ode u zatvor..opet ništa..Stoga bude uvjetna osuda, ali uz nju bi trebao ići i dvostruki uvjet...rok u kojemu je dužan podmiriti iznos alimentacije obuhvaćen i utvrđen u tom kaz. postupku, a do kojeg se dolazi vještačenjem, pa se ujedno zna onda i točan ukupan iznos dugovanja...Ako to nije učinjeno, opet se ne događa ništa...

Moguće je i da se u slijedećem postupku koji se vodi opet primijeni uvjetna osuda...sve je to u skladu sa odredbama zakona...može ići uvjet na uvjet, jer je max. rok kušnje 5 godina...pa ako je za prvo k.d.bilo npr. 1 godina uvjetno na 2 godine, slijedeća može biti xxgod uvjetno na 3, ili 4, i tako sve dok ne dođe do 5, kada se ne može više primijeniti uvjetna osuda već može i mora samo zatvorska..

Ne kažete da li je u ovoj presudi koju imate primjenjen taj dvostruki uvjet?

Podnijeli ste novu kaz. prijavu zbog neplaćanja..a gdje i tko vas poziva 7.-og?

Nitko vama ne brani da svaki mjesec podnosite kaz. prijavu, stvar je u tome kako će ona biti riješena.

Da li ste išli u ovrhu?Da li je otac djeteta zaposlen?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Djeca i mladi imaju pravo da žive sa svojim roditeljima i da imaju kontakt sa oba roditelja ukoliko oni žive razdvojeno.
Djeca i mladi imaju pravo na dobar odgoj. Njihovi roditelji ili vaspitači ne smiju primjenjivati silu i zloupotrebu, zlostavljanje je zabranjeno

 

Vi ....koji nabrajate članke KZ-a,

 

"Konvencija o pravima djeteta" je najviše puta ratificirani dokument o ljudskim pravima u cijelom svijetu

 

što vi znate o pravima djeteta...vi trenutno govorite o prljavim šoldima kao pravu djeteta, iskamčenim upotrebom nepravičnih zakona, uz pomoč ljudi koji ne razumiju uzroke raspada obitelji, ne shvataju jednostranost i okrutnost distorzione kampanje, okrutnost "spllitinga" i težinu Sindroma otuđenja od roditelja (sjetite se Massima u Latinici )....

 

Ne držite se nesavršenih zakona kao pijan plota......ili bar ne uzimajte djetetova prava u usta....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro. Otac živi i radi u inozemstvu. Sad je u tijeku ovrha jer sam iskoristila pravo na naplatu potraživanja u inozemstvu preko Ministarstva financija RH, Porezne uprave - Središnjeg ureda. Upravo nedavno su me izvijestili da su priznali presudu našeg suda, da je njihova presuda pravomoćna i ovršna.

A da se vratimo na ovaj kazneni postupak. Molim da pogledate forum alimentacija i kazneni postupak -objasnila sam tijek kroz 15 godina trajanja .

postupka. Sada sam u fazi 3. kaznenog postupka za isto djelo.

U OBJE DONESENE PRESUDE NIJE IZREČEN TAJ ČUVENI DVOSTRUKI UVJET.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MOLIM VAS DA MI OBJASNITE KAKVA JE ONDA SVRHA KAŽNJAVANJA I ČEMU UOPĆE SLUŽI TAKVA PRESUDA? ZAR NIJE ONDA UOPĆE CIJELI POSTUPAK BIO BESMISLEN, OSOBITO U OVOM SLUČAJU KADA SUD DVA PUTA ZAREDOM DONOSU UVJETNU KAZNU ZATVORA BEZ IZRICANJA DVOSTRUKOG UVJETA?

UKOLIKO JE TAKVA PRESUDA APSOLUTNO BEZVRIJEDNA, KAKVA JE BILA ULOGA SUCA I POSTOJI ILI NJEGOVA ODGOVORNOST?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija