Jump to content

Kroz crveno sa 1.38 - šta reći


Majstor

Preporučene objave

Subota navečer, fešta od firme. Sve je bilo u redu dok nisam krenuo doma. Popilo se i vozio sam polako. Na semaforu žuto pa crveno i ja naravno prolazim kroz crveno, policija iza mene. Krasno! Samo su mi zablendali a ja sam se odmah"pristojno" sa žmigavcem stao na autobusno stajalište. Bez puno priče, alkotestirabje i kaže aparat 1,38. Uzeli su mi vozačku i rekli da je u srijedu podignem. Što dalje, kako ide procedura? DA LI ĆU IMATI PRILIKU RAZGOVARATI SA SUCIMA PREKRŠAJNOG SUDA ILI SE KAZNA ODMJERAVA NA OSNOVU PODATAKA OD POLICIJE?

Dali šta pomaže što mi nikad prije nije oduzimana vozačka dozvola i što mi je vozilo potrebno u poslovne svrhe, terenski rad?

Znam da mi se loše piše, koja je moguća kazna?

Molim komentar od iskusnih prekršaca čisto da znam šta mi je činiti.

A to da uključim malo mozak idući put prije opijanja, to znam i sam. Hvala svima i pozdrav od pijanca!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto mi je zbilja prvi put da gubim vozačku i da sam si priuštio ovakvu glupost, zanima me da li će me pozvati kod suca ili kod suca idem ako pišem prigovor na prekršajni nalog.

Kako sam ja shvatio, prvo ću podigniti vozačku, pa dobiti prekršajni nalog u kojem je već izrečena kazna. Ako se na to žalim dobijem priliku za razgovor kod prekršajnog suca a ako ne suca neću niti vidjeti???

Em sam mamuran, em uspaničen radi posla.

 

Čovjek je zaista sam sebi najveći neprijatelj.

 

Ako bi netko bio od volje da ukratko napiše redoslijed radnji zbilja bi mu bio jako zahvalan.

 

Šta je meni ovo trebalo.....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A šta da kažem. Na greškama se uči. Nažalost...

 

Dobro da nisam ugrozio ničije živote prilikom svog "pijanog" povratka kući. Kroz crveno sam prošao jako malom brzinom pošto nije bilo nikoga na vidiku...

Ali nisam gledao iza sebe...

Ipak sam napuhao preko 1.00...

 

i šta sad, kako dalje s procedurom...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prekršajni nalog ste trebali dobiti na licu mjesta. Ako če vam bit kasnije uručen pisanje prigovora znači redovni postupak koji uključuje saslušanje kod suca za prekršaje.Ako ne pišete prigovor znači da se slažete sa kaznom te prekršajni nalog postaje izvršan i pravomočan. Vozačka vam vrijedi do okončanja postupka.Pozdrav;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj je prijatelj imao slično iskustvo (prošao je kroz crveno, ali trijezan) Ja predlažem da prigovorite samo što se tiče vrste i visine izrečene kazne ( jer na ovo ostalo se nema što prigovoriti) te da svakako već u prigovoru navedete da do sada niste prekršajno kažnjavani i da Vam je vozačka nužna za posao!! Ono što je napisano nije ni toliko bitno koliko da prigovorite u roku jer će te jedino tako pred sudcem sve objasniti!!

Moj je prijatelj tako čak malo i smanjio kaznu, a i vozačka mu je ostala!!

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šta možete reči o mogućoj kazni? Ipak loše zvuči, dva prekršaja i to ne bezazlena?

Koji je najgori mogući scenarij? A koji ako naletim na suca koji se smiluje pošto mi je prvi put a vozačka potrebna za posao pošto sam uredski ali i terenski radnik.

 

Netko tko zna iz iskustva ali pozivam i sve Vas koji imate bilo kakve pretpostavke.

Nekako mi je lakše kad pročitam sve Vaše savjete, poruke, informacije....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A šta mislite da li se određuje posebno kazna za svaki prekršaj ili će biti izrečena jedinstvena kazna za oba prekršaja? Da li to može biti i preko 6 mjeseci s obzirom da sam dva prekršaja počinio.

Pa nikako da se umirim, najradije bi sad išao kod suca da mi kaže šta me čeka.

 

Ali još nisam dobio prekršajni nalog. Jučer su mi vratili dozvolu i rekli da mi je važeća dok ne dobijem rješenje sa suda. A šta im je onda ja vratim ili ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A šta mislite da li se određuje posebno kazna za svaki prekršaj ili će biti izrečena jedinstvena kazna za oba prekršaja? Da li to može biti i preko 6 mjeseci s obzirom da sam dva prekršaja počinio.

Pa nikako da se umirim, najradije bi sad išao kod suca da mi kaže šta me čeka.

 

Ali još nisam dobio prekršajni nalog. Jučer su mi vratili dozvolu i rekli da mi je važeća dok ne dobijem rješenje sa suda. A šta im je onda ja vratim ili ...

 

 

novčana kazna se određuje posebno za svaki prekršaj, te se onda na kraju izriče jedinstvena novčana kazna (zbroj gore izrečenih). kad rješenje od suca postane pravomoćno (a to će biti ako ne uložite žalbu na isto), i izvršno (protekne rok za plaćanje), dobit ćete poziv od policijske postaje da donesete vozačku na upis zabrane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija