Jump to content

Dilema o čl.173. st.1. KZ-a


lucky-------not

Preporučene objave

pozvan sam na ročište radi ispitivanja o predmetu čl.173. st. 1. KZ-a. zanima me šta je to, negdje piše da je to neovlaštena preprodaja, a negdje posjedovanje. molim da mi odgovori neko ko je full siguran da zna.

još mi piše:

U smislu čl. 62. ZKP-a imate pravo uzeti branitelja iz redova odvjetnika.

zanima me je mogu dobiti besplatnog odvjetnika, jer nemam baš love. gdje mogu naći pravne savjete i sl.

molim pomoć i unaprjed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 173.

(1) Tko neovlašteno posjeduje tvari ili pripravke koji su propisom proglašeni opojnim drogama,

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.

 

U prijevodu, budi sretan da nije riječ o stavku 2 jer bi u tom slučaju kazna bila drastična.

U tvom slučaju, uz nešto olakotnih okolnosti (ako ih ima) računaj na par mjeseci ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znači da je ipak posjedovanje.

sumnjam da ima olakotnih okolnosti jer je sam taj pad bio katastrofalan.

prometni policajac me zaustavio i bez ikakvog razloga pretražio auto.

jel uopće imao to pravo???

našao mi je dosta toga ali sam mu uzeo sve iz ruke i bacio u rjeku, ali su mi ispala 2 exa i zbog tog su me priveli.

oće mi se sudit samo za ta dva ili će biti kakvih problema i zbog ovog šta sam bacio???

 

gdje mi se najbolje obratit za odvjetnika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hehm.

Ne podržavajući gore navedene načine "skrivanja" droge, savjetujem da, ako već imaš drogu kod sebe, istu dragovljno isporučuješ policji radije nego da se baviš medicinskim načinima izbjegavanja policijskih izvida.

 

Inače za posjedoanje ako je manja količin obično ide uvjetna ili novčana kazna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dijelić iz ZKP-a vezano za "pretrage jadnih građana":

(3) Redarstvene vlasti mogu i bez naloga o pretrazi i bez svjedoka obaviti pretragu osobe pri izvršenju naloga o privođenju ili pri uhićenju ako postoji vjerojatnost da ta osoba posjeduje oružje ili oruđe za napad ili ako postoji vjerojatnost da će odbaciti, sakriti ili uništiti predmete koje treba od nje oduzeti kao dokaz u kaznenom postupku.

 

Eto pa razmislite šta policija smije, a šta nesmije.... :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

U smislu čl. 62. ZKP-a imate pravo uzeti branitelja iz redova odvjetnika.

zanima me je mogu dobiti besplatnog odvjetnika, jer nemam baš love. gdje mogu naći pravne savjete i sl.

quote]

 

u ovom slučaju nemate pravo na besplatnog branitelja, jer ne zadovoljavate uvjete koje propisuje zakon o kaznenom postupku, budući da se ne radi o slučaju kada je obrana obvezna, pa ćete morati sami platiti branitelja ukoliko želite stručnu pomoć odvjetnika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija