Jump to content

Oporezivanje nasljedstva?!?


zuti62

Preporučene objave

porez na nasljedstva i darove se plaća po stopi od 5%, a vama kao prvom nasljednom redu je porezna uprava rješenjem trebala utvrditi oslobađanje od plaćanja poreza, kojeg ste rebali prijaviti nadležnoj ispostavi porezne uprave 30 dana po konačnosti rješenja o nasljeđivanju. Ako je vaš otac imao oporezivu mirovinu, onda se oporezivala Zakonom o porezu na dohodak, dakle umanjena je za iznos poreza i prireza, dakle nikakvim "lokalnim aktima" vam nisu mogli PONOVNO oporezivati mirovinu.

nije mi jasno kakva POSLOVNICA vam je rekla da se opet oporezuje već oporezovana mirovina??? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otac je imao mirovinu mjesečno oko 1900kn (već oporezovano,na ruke).

Umro je 24.09. Znači da sam trebao dobiti mirovinu za tih 24 dana što je oko 1500kn (toliko je i navedeno na odresku iz HZMO).Ali....

Na istom odresku su dodane stavke porez i prirez na taj iznos (15% +1,5%).

Tako da mi je isplaćeno oko 1200kn.

I to mi je isplaćeno temeljem rješenja da sam jedini nasljednik.

Glavno je pitanje temeljem čega mi je HZMO oporezovao (stavke navedene na odresku) tu zadnju očevu mirovinu.

Odgovor voditelja poslovnice HZMOa u Sisku je bio da oni imaju takav interni naputak.

Nadam se da je moje pitanje sada jasnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija