Jump to content

Supruga me tuče..


anonimno

Preporučene objave

..nedavno mi je zamalo raskolila lubanju udarcem drvenom zidnom vješalicom...srećom izgleda da sam se izvukao samo sa 6 šavova i potresom mozga....to stanje traje godinama...bezbroj puta sam bio izgreban, popljuvan, posut dječjom kakicom, a verbalne uvrede nekad danima ne prestaju....što je najgore, ubrzo nakon toga ona se ponaša kao da se ništa nije desilo, čak me na izrazito grub i ponižavajući način tjera na "sex pomirenja"..zatim negira da se bilo šta desilo..ili me čak ubjeđuje da sam ja kriv za sve zato jer sam malo duže htio gledati televiziju..ili sam se nakon posla našao na piću s (muškim) prijateljem....

Pred drugim ljudima je savršeno šarmantna i često zbija šale na moj račun....a kuči me vrijeđa da sam nikakav u odnosu na druge muškarce....

Jednom nakon što me isprebijala metalnom cijevi od ussivača i nakon što sam se pokušao pobuniti (savio cijev) pozvala je policiju i mene optužila za napad i fizičko zlostavljanje....srećom da policajci nisu podnijeli službenu prijavu....sad se bojim ponovne sramote i poniženja....

 

Najgore od svega što sve to radi pred djecom, čak ih nekad gura između nas i govori im sve najgore o meni....

 

Prted drugima optužuje moje roditelje da su za sve krivi, da su od mene napravili kretena, imam osjećaj da i moji prijatelji vjeruju u te laži koje se ponavljaju...sve se više izoliram od njih....

 

U zadnje vrijeme često izlazi sama, tobož kod prijateljica, ipak kad se vrati mi je u par navrata rekla..."da ona sad ima druge muškarce" - starijeg i mlađeg....

 

Prijeti da će podnijeti ...tužbu za razvod....

 

Na neki način...ja je još uvijek volim...sjećam se svih lijepih trenutaka koje smo imali zajedno i volio bih da naša djeca odrastaju u cjelovitoj obitelji....

 

Bojim se da će ljudi u Soc. skrbi povjerovati njezinim apsurdnim optužbama....

 

Kako da postupim....osjećam se ko Isus na križu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cjelovita obitelj-pa nek djeca gledaju kako se to radi, da nastave tradiciju???

Jeste li vi muškarac ili dijete?

Prepuštate sve u ruke žene, koja očito se ne zna kontrolirati, a o drugim stvarima da ovdje ne razglabamo. Umjesto da ČEKATE što će ona učiniti-istuči vas još par puta ili tražiti rastavu, zašto, za promjenu, ne bi VI nešto poduzeli? A pod tim " nešto " ne mislim vraćanje istom mjerom,( jer, hvala Bogu, ima još normalnih Muškaraca koji znaju i mogu biti Muško bez šamara, tj fizičkog ili psihičkog maltretiranja), nego, ako već još uvijek žalite za "dobrim starim vremenima", recite svojoj supruzi da želite ići kod psihoterapeuta, pa zajedno s njom utvrdite što ne valja, što treba mijenjati, kako i može li se uopće nešto napraviti...

A ako ona ne želi - jer "takvima" obično ne treba stručna pomoć jer su oni u redu, e pa ni onda nemojte sjediti prekriženih ruku - u bolnici su vas zasigurno pitali otkud vam ta ozljeda, a za svaku masnicu, također možete pozvati policiju, obavijestiti ih o nasilju koje proživljavate, neka se to i fotografira, i nitko vam onda neće moći tvrditi nešto drugo. Vi ste zapravo u "sretnom" položaju -ja sam trpila psihičko zlostavljanje godinama - a kako to dokazati??? Smatrajte se sretnim i uzmite stvari u svoje ruke - pa niste dijete!¨

Pokažite svojoj djeci da se tako ne smije ponašati ni u braku, ni izvan njega - to je ono što možete naučiti, pokazati i ugraditi u svoju djecu.

Ovo što im sada zajedno kao roditelji, prešutno, poručujete je: šuti i trpi, ili udri jače da te se bolje čuje.....

Zar želito to dati svojoj djeci u nasljeđe???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cjelovita obitelj-pa nek djeca gledaju kako se to radi, da nastave tradiciju???

 

 

...još jedan neistinit stav - da je bolji razvod nego svakodnevni sukobi..i drugi neistinit stav - da se naučeno i viđeno zlostavljanje prenosi iz generacije u generaciju.... ( istina je da je cjelovita obitelj bez sukoba najbolja okolina za odrastanje a da se uzrok sukoba mora pokušati definirati i doslovno liječiti i istina je da se s generacije na generaciju najvjerovatnije prenosi ustroj limbičkog sustava u mozgu koji je odgovoran za nastanak poremećaja osobnosti )

 

 

 

Prepuštate sve u ruke žene, koja očito se ne zna kontrolirati....

 

Emocionalno nestabilni poremećaj osobnosti F 60.3 po ICD -10 - Međunarodnoj klasifikaciji bolesti iliti Borderline personali6ty disorder (Granični poremećaj osobnosti po DSM -IV klasifikaciji Američkog udruženja psihijatara ( jedan od kriterija za dijagnozu - nemogučnost kontroliranja emocija ili neprimjerena ljutnja )

 

 

 

uobičajeni ishod u Hrvatskoj: djecu dobiva poremećena osoba na totalno uništenje, a žrtva ostaje emocionalno skrhana.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To sto Vi radite na ovom forumu je nezamislivo bezobrazno. Sve nas koji se pokusavamo koristiti Legalisom u svrhu saznanja po pravnim pitanjima doslovce davite svojim nestrucnim psihijatrijskim dijagnozama. Ocito je da niste u nikakvoj vezi sa tom strukom pa se, molim Vas, suzdrzite od daljnjeg maltretiranja ostatka svijeta koji dolazi procitati nesto u vezi prava.

Jednostavno ste pobrkali bezobrazluk, egoizam, bezobzirnost, neodgovornost i lakomislenost s psihickim bolestima koje ipak trebaju dijagnosticirati strucnjaci koji su godinama studirali i proucavali ponasanje ljudi.

Vi sigurno ne spadate u tu grupaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja nisam zla osoba, al vi "gospodine" ni ne zaslužujete bolju obitelj od takve - svakodnevni sukobi, jer vi očito ne znate razgovarati, ako ispred sebe nemate knjigu iz koje za svaki problem čupate dokaze o poremečaju ličnosti.

Neki ljudi, nažalost pate od toga, ali nije svaka žena vaš primjer te boleštine. Pogledajte radije sebe, siguran sam da imate više no dovoljno dokaza tog poremećaja - već sama činjenica da svakog dana, na svakom linku pišete baš o tome, mnogo govori o vama.

Vi ste očito odrasli u jednoj takvoj obitelji, pa je pravedno da valjda svi ljudi i sva djeca pate kao što ste i vi???

E pa nije!

Svijet bi bio bolji kad sukoba ne bi bilo, a neki ljudi ne mogu živjeti zajedno bez toga. Moraju li patiti i djeca zato? Vi očito ne znate što je to ljubav prema djeci i što su sve pravi roditelji sposobni učiniti za njih.

Pravo djeteta je da raste u sredini bez sukoba, a ako njihovi roditelji bez toga ne mogu živjeti, onda se pravo roditeljstvo vidi i u tome-da se snađu u novoj situaciji i budu roditelji na mako izmijenjen način.

Vaša majka je bila nezadovoljna, pa ni vi niste imali pravo biti zadovoljni - i sada ste ovakav čovjek- pun mržnje, unutarnjih sukoba i tražite po ovom forumu kako ćete i koga obeshrabriti.

Znate, postoje tisuće i tisuće knjiga i studija osim te vaše, koje su dokazale upravo to: djeca uče i žive ono što vide. Dakle ponavljaju ponašanja svojih roditelja.

Pa predlažem vam da se educirate malo i iz drugih knjiga, pa onda pokušajete drugima soliti pamet!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja barem komentiram temu i probleme u obitelji kojih ne bi smjelo biti. A što ili koga vi komentirate?

Mene? Mene ne možete komentirati jer me ne poznajete, niti poznajete probleme kroz koje sam ja prošla, niti znate profesiju kojom se bavim i možda znam nešto više o toj temi?

A zasigurno znam mnogo više od vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...gadno je biti optužen za nešto pa makar i zabunom...pa makar i nenamjerno.....oprosti, velikoslovka...ti očito nisi...zagorjela narcisoidna samohrana "psihijatrica" koja nam u doba PET -imaginga prodaje nekakve psihoanalitičke fraze.....

 

Moš mislit kako je očevima kad proradi "distorziona kampanja ocrnjivanja" kao tipični postupak osobe s Graničnim poremećajem osobnosti uzrokovan "splittingom" i projekcijom vlastitih neprimjerenih postupaka kako bi se prikrilo i ublažilo loše mišljenje o sebi koju takve osobe imaju po definiciji.........a definicija BPD je danas zakon ....usprkos artefaktima povijesti psihijatrije koju nam naši polupismeni psihijatri pokušavaju prodati....(narod bi reko: jajnike pod bubrege )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zagorjela, narcisoidna, samohrana " psihijatrica".

 

Stvarno vam nije siromasan rijecnik za vrijedjanje.

Molim vas da mi tocno rastumacite, veliki znalče psihijatrije, psihologije, pedagogije, znacenje, onako kako vi to tumacite, da bih znala tocno o cemu vi to govorite, jer vjerojatno velika vecina skupa samnom ima razlicito misljenje o značenju tih riječi od vas.

 

Kako ste veliki znalac tih navedenih područja na temelju jedne ili dvije procitane knjige, a mene smatrate, ocito, amaterkom ( 10 godina se s time bavim), molim vas da mi objasnite te vase rijeci, voljela bih znati pozadinu i uzroke ovog vaseg neuobičajenog stanja, koje se bas ne dijagnosticira kod ostale populacije bez obzira na dob i spol.

 

Hvala na odgovoru .

Velikoslovka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju!

Proživio sam ist i nisam hito vjerovati da sam živio i imao djecu sa šizofrenom osobom. Jedino riješenje je rastava i prekid svih veza pod svaku cjenu, ako si želiš spasiti život i svojoj djeci a o ljubavi pomisli što ona o tome misli , pa ćeš shvatiti kakav si bedak bio od poćetka. Zapčni novi život jer nema ti druge, ja sam kao budala tugovao osam godina pa se sada pitam da li i toakav način života nije na svoj način kratko rečeno ludilo. Kako veli moj sin, imaš jedan život a ako si odrastao, živi ga pa i samom može biti lijepo ako se snađeš. Loša veza je uvijek loša i gotovo.

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Proživio sam ist i nisam hito vjerovati da sam živio i imao djecu sa šizofrenom osobom...

 

Prijatelju....

...ne radi se samo o tvom i mom životu nego o stotinama, pa i tisućama onih koji ovog trena samo u Hrvatskoj proživljavaju isto....ne radi se samo o njima nego i o njihovoj djeci...pa i djeci njihove djece...

 

Što je najgore svi oni ne žele vjerovati....nitko od njih nema objašnjenje...nikoga da im pruži pomoć i objasni ...zašto...kako ...i što dalje.....

 

A sve se zna i sve je jasno....

 

( shizofrena osoba je pocijepana u sebi i na jedan načiin okrenuta svom ludilu...dok poremećaji osobnosti, konkretno granični poremečaj osobnosti, pokazuje svoje manifestacije u odnosu s drugima, najdramatičnije s bliskim osobama , usto dio definicije poremečaja osobnosti je da isključuje psihozu)

 

...nažalost rasvjetljavajuće znanstvene spoznaje i definicija BPD-a datiraju samo otprije 20 -ak godina i čak u glavama medicinara još uvijek je to "ono nešto na granici psihoze i neuroze".....tragično, jer uticaj ovog poremećaja na međuljudske odnose i konflikte koji prevladavaju na ovom forumu je ogroman....

Treba dosta intelektualne snage da se shvate sve nijanse i uzroci, pa i posljedice....ali jednom sve postane kristalno jasno i svaki apsurdni postupak koji se ponavlja pa i neponovljiva nepredvidljivost ponašanja se da fino razumjeti....

 

Samo treba imati dobru volju i ne bojat se užasa koju nosi činjenica da BPD - " emocionalni karcinom" tako utiče na živote bliskih osoba...

 

Treba svima ponavljati pa makar ne bio uvijk u pravu : Granični poremećaj osobnosti je glavni uzrok tragičnim raspadima obitelji i teškim posljedicama koje trpe prvenstveno djeca, zatim bliska osoba, pa i osoba s poremečajem...

 

Tek kad ova činjenica prodre svima u svijest - otvorit će se mogućnost prevencije mnogočega....

jednostavno...obavezan MMPI kliničko psihološki test i pregled pametnog psihijatra.....te obaveza liječenja i redovite kontrole ponašanja uz prijetnju oduzimanja obiteljskih i roditeljskih prava...

 

s obzirom da pričamo na pravnom forumu - NEK OVO BUDE PRIJEDLOG ZA PROMJENU OBITELJSKOG ZAKONA...usto time bi prestao postojati razlog za postojanje Zakona o zaštiti od obiteljskog nasilja jer...

 

OBITELJSKO NASILJE = dio uobičajene kliničke slike...ili dio proširene definicije Graničnog poremečaja osobnosti.....i ništa drugo

 

(o.k....i dio slike asocijalnog poremećaja...ali bitno manje...na prvi pogled drastičnije...ali kratkotrajnije ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija