Jump to content

In memoriam


Slavonac

Preporučene objave

Prije svega pozdrav svim braniteljima ma gdje bili !

Danas sam jako tužan jer mi je umro prijatelj,školska generacija,branitelj u oružju brat.

Umro je danas u tek navršenih četrdeset godina i iza sebe ostavio dvoje djece i suprugu.Umro je od posljedica nesretnog slučaja ali i zbog nemara nekih ljudi koji bi bar po svojoj profesiji trebali bit malo savjesniji i bliži ljudskom biću.

Ali u meni osim suza u oku ostavlja i gorčinu jer taj čovijek je branio ovu zemlju a do dana svoje smrti nije dočekao ama baš nikakva prava a kamoli zasluženu mirovinu.A kako bi i da je htio to mogao učiniti kad je živio na rubu egzistencije školujući dvoje djece i preživljavajući od danas do sutra.Pokušao je on jednom, zaputivši se iz ravne nam Slavonije u metropolu,pokucao na nekoliko vrata i naravno naišao na birokratski zid, a kako put do metropole košta više se nije odvažio na takva putovanja i odustao od svega,da li zbog inata ili ono malo ljudskog dostojanstva ali sad više njie ni važno.

Morao sam ovo napisati jer on je jedan od onih malih ljudi koji je u ovu dragu nam domovinu ugradio dio sebe i za uzvrat nije dobio ništa, niti bar malo nečeg dostatnog za dostojan ljudski život.To je branitelj za kog zna samo njegovo malo selo slavonsko i prijatelji. Zato ovo neka bude jedna mala potpora svim onima koji su u ovu zemlju ugradili sebe a još nisu ostvarili svoja prava,neka ustraju na tom putu.

Zbogom Mario,

neka ti je laka Hrvatska zemlja,počivao u miru božjem ! Amen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Počivao u miru Mario...laka ti Hrvatska zemlja za koju si se borio...

 

Zlatni Dukati - U oružju brat

 

Maglene planine, moj novi su dom,

a sanjam doline, gdje bjeh svoj na svom,

gdje vratit' ću se znam, kad prođe ovaj rat,

do tad bit ćeš moj, ti u oružju brat.

 

U polju uništenja, vatrene krstitke,

i grudi me bole, dok zovem usred bitke,

kad prokrvarim, u strahu ću znat',

izvući ćeš me ti, moj u oružju brat.

 

Ima raznih svijetova, pod raznim suncima,

mi jedan branimo, za njega živimo.

 

Sunce odnosi vrag, mjesec svijetli kroz mrak,

zbogom prijatelju drag, umrijet' mora svak',

al' piše nam u zvijezdama, iz dlana ćeš pročitat',

da ostaješ moj, ti u oružju brat.

 

Brother in arms

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZA TAKVU DJECU TREBAMO POKUŠATI ODRŽATI FOND HRVATSKIH BRANITELJA. I BEZ IKAKVIH GLUPOSTI O STIPENDIJAMA. TO SU NAŠA DJECA I MISLIM DA TREBA NEŠTO UĆINITI DA TA DJECA DO 18 . GODINE DOBIJAJU STALNU POMOĆ BEZ OBZIRA NA DIVIDENDE I TE GLUPOSTI JAVNO IMENOM I PREZIMENOM I JA SAM ZA TO ŠKOLUJMO NAŠU DJECU ĆIJ SU RODITELJI BILI U NAŠEM RATU I ZA NAŠU DRŽAVU....A NE DA SE STIPENDIJE DIJELE PO NEKIM OCJENAMA ILI NEDAJ BOŽE KUMOVIMA.... JAVNO IMENOM I PREZIMENOM I SVE DO 18. GOD BEZ PAPIROLOGIJE DOVOLJAN JE DATUM ROĐENJA... I ONDA NEK UZMU I 100% naše dividende. MOJA SUĆUT OBITELJI I MARIO NISI SAM NADAM SE DA NI TVOJA DJECA NEĆE BITI IAKO NISI OSTVARIO ONO ŠTO JE DRŽAVA BILA DUŽNA NAPRAVITI AKO NIŠTA DRUGO ZAPOSLITI BRANITRELJE U DRŽAVNIM FIRMAMA A NE RASPRODATI IH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slažem se sa tobom,mislim i da bi udruge trebale pokazati još više sluha prema okolini oko sebe i tim malim ljudima jer jedino na taj način može se pomoči ljudima kojima je pomoč neophodna,da se onda stisne država i na taj način novac usmjeri u prave ruke...danas sam gledao metu i kaže član uprave fonda hrv.branitelja da ima novaca,godišnje fond ostvaruje dobit od dvjesto milijuna kuna od tog trečina ide za dividendu,a trečina za stipendiranje i branitelje lošijeg imovinskog stanja,pa si ja kontam ma tko če vidjeti i lipe od tih 60 milijuna kuna,pa ja još nisam čuo u svojoj sredini,a koja je bila pogođena ratom da je netko od tih nesretnih obitelji dobio pomoć,volio bih da sam se prevario i da u budučnosti ta nesretna djeca koja su ostala bez roditelja,hrvatskih branitelja koj nisu ostvarili status zbog korupcije koja vlada i birokracije dobiju nešto od tog fonda,ali sumnjam jer kao i njihovi roditelji koji su umrli i nisu uspjeli ostvarit svoja prava bojim se da i ta djeca teško da če moči šta izvuči iz tog fonda..........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Živjet će vječno u srcima nas branitelja i svojih najmilijih.Koliko ima poginulih neznanih branitelja koji su ugradili svoje živote u temelje svoje domovine!?.A sad im/nam domovina vrača na način da nam podmeče noge u ostvarenju svojih prava.Mnogi se spotaknu i padnu u tim podmetanjima i odustaju....zato bračo dižite se i natrag u boj ,samo u drukčiji boj,boj za svoja zaslužena prava!!

Slava Mariu i neka počiva u miru Božjem!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

laka mu Hrvatska zemlja !

Ja gospodo o ovome dosta govorim, čak ispada da se i prepiremo ali nije tako, milion puta sam rekao da ne treba brinuti o onima koji su se snašli nego o onima koji se nisu snašli ili upravo kao ovoj pokojnik, kolega je pokušao i nije uspio, pošten čovjek smatra da treba dobiti ono što zaslužuje ne treba moliti ono što je zaradio ali na žalost nije tako. Na žalost ni udruge ne vode brigu o velikom djelu branitelja nego samo o onima koji dolaze svaki dan tražiti, a veliki dio branitelja nema vremena dolaziti i tražiti jer moraju raditi da prehrane obitelji,

Ljudima treba pomoći ovako ili onako, na žalost branitelja je sve manje i manje i svi se trebamo upitati što napraviti da se to zaustavi, samo mi branitelji možemo pomoći tim ljudima jer ti ljudi jedino nas razumiju a također i mi njih, jer onaj tko nije ležao u rovu , tko nije bio na prvoj crti ne može razumjeti čovjeka koji je tamo ležao i nesebično branio ovu svetu zemlju, ti mali branitelji kada su došli u rat založili su svoje živote i dali domovini na raspolaganje, znači dali su ono najsvetije što čovjek može dati a to su njihovi životi.da nije bilo tih mali ljudi za koje se danas ne čuje ne bi bilo ni ove naše domovine. Znam jako dobro tko su mi bili vojnici u rovovima, bili su to hrabri, pošteni,odgovorni i marljivi ljudi od kojih danas jedan broj nije ništa ostvario a možda i neće.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda se i on zapitao zašto se borio?! Ima takvih na tisuće! Zaboravih na ratnog profitera ####### -vozača kamiona u Hercegovini, koji je dobio tvornicu #### kriminalnom pretvorbom u vremenu kada se ratovalo. Postao je jedan od najbogatijih Hrvata-Hercegovca (to su posebni Hrvati - domoljubci) prodajom######## i tako svoje djelatnike prepustio robovskom položaju ove ######### korporacije. ######## - posebna priča! Pa zakaj ste se ljudi moji borili??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BLADE

Novak

 

 

 

Pristupio: 10/1/2008

Broj objava: 1

 

 

Online! in memoriam

 

Nazalost,kada se danas u drzavi za koju smo dali mladost, ljubav i srce i za koju smo bili bez pogovotno spremni dati i svij zivot, spomene rijec " HRVATSKI BRANITELJ ", mnogi se ratni profiteri smiju a nasi vrli politicari kupuju saborska mjesta te nas ostvarivsi svoju dobit zaborave, to je sramotno i zalosno. Ja sam kao i vi prijatelji samo jadan " Obicni i mali ali ponosni hrvatski branitelj " koji je bio spreman poginuti boreci se za ovu, ali ne ovakvi lijepu nasu kakvom su

je " ONI " napravili.

Pisem vam ovo radi meni dragog skolskog prijatelja MARIJA F. koji je kao dragovoljac uzeo pusku da bi se kao pripadnik Z.N.G.R.H. borio za lijepu nasu, da bi ga oni koji su najvise koristi imali. - Z-A-B-O-R-A-V-V-L-L-I.

. Mario bio si pravi prijatelj i branitelj, a pokopan si bez i jednog spomena da si to bio. Iza tebe ostaje tvoja voljena supruga i tvoje troje djece. Ponosno cemo te se sjecati i nositi u srcima.

HRVATSKI BRANITELJU LAKA TI OVA NASA HRVATSKA GRUDA KOJU SI PONOSNO BRANIO.

 

" H V A L A " in memoriam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da cemo sada zatvoriti ovu temu.

 

Legalis nije mjesto na kojem bi se trebali objavljivati posljednji pozdravi, za to sluze dnevni tisak i neke spoecijalizirane web stranice (ako niste znali takove postoje, mozete zapaliti i virtualne svijece za pokojnike).

 

Kad bi svatko od nas pisao nesto in memoriam na prijatelje, kolege, rodbinu, pravnike, nepravnike, branitelje... postali bi nesto sto mi nismo pa vas molimo da se u buducnosti suzdrzite od ovakvih tema.

 

Cuvjate uspomenu na pokojne i obiljezavajte ju na mjestima koja su dostojna toga. Preporucamo vam http://www.spomenik.net/

 

Hvala na razumijevanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija