Jump to content

Utjerati alimentaciju od oca koji "sluzbeno' ne radi ili zaradjuje minimalno


anonimno

Preporučene objave

Moje dijete ima 19 godina i student na redovnom fakultetu. Njegov otac nije nikada platio alimentaciju, iako sam ga sudila (dok je dijete bilo malo), ali bez uspjeha. On "sluzbeno" zaradjuje veoma male novce. Privatan biznis u kome on radi je na ime njegova oca i brata iz razloga kako bi izbjegao placanje alimentacije. Ja sam prije dosta godina odlucila prestati gubit novce na odvjetnike, videci da nema pomoci. Da li je moguce da ga sud prisili da plati zaostalu (i trenutnu) alimentaciju iz imovine koju ce nakon smrti njegove bake ili roditelja jedno sutra naslijediti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Lijep pozdrav, nažalost imamo isti problem, razlika je u godinama, mom djetetu otac ne plaća alimentaciju 15 godina. Koliko mi je poznato imate pravo na zaostatke + zat. kte. S obzirom da Vam je djete punoljetno on bi morao pokrenuti postupak. U obiteljskom Zakonu Vam je navedeno "ako roditelj ne uzdržava dijete, baka i djed po tom roditelju dužni su ga uzdržavati prema odredbama članka 210. i 211 ovog Zakona". Dijete ima pravo na limentaciju dok se redovno školuje i 1. godinu dok se ne zaposli! Sretno ! :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija