Jump to content

Prekoračenje policijske ovlasti


anonimno

Preporučene objave

U nedjelju rano ujutro sam imao bliski susret s policjskim službenicima. Mokrio sam na javnom mjestu, te mi je prišao policajac, ponašao se krajnje nekulturno, ne obavljajući svoj posao sukladno donesenom zakonu o policiji , kodeksu policije ...

 

Uglavnom, dobio sam udarac u nos, otvorenim dlanom, iz kojeg je odmah potekla krv, tada su pristigli i drugi policajci, priveli me bez davanja pouke uhićenoj osobi.

Odveli su me u bolnicu na pregled, imam neke papire..

 

I sada me zanima kome se javiti , glede pokretanaj tužbe protiv policijaca.

 

dodajem da sam pregledao zakone te navodim eventualne prekršaje na koje sam sam naišao.

 

-zakon o policiji

-čl.19

-čl.20

-čl.21

-čl.25

-čl.40

-čl-54 ?

-čl.55 ?

 

_________________

 

pravilnik o načinu policijskog postupanja

 

-čl 2

-čl 32

-čl 96

 

_______________________

 

kodeks policije

 

-1

-2

-3

-4

-5

-6

-7

_____________

navodim da su se policajci ponašači suprotno donešenom zakonu, te prekršili naveden članke zakona te kodeksa policije.

 

nisam puno rekao , ali me zanima kome podnjeti prijavu, kako, te tko snosi sve troškove.

 

ako ima kakvo pitanje, odgovorit ću u nadi da če te mi pomoći.

 

Unaprijed zahvaljujem!!!

 

Vaš Jadni!!!

 

:-(:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam puno rekao , ali me zanima kome podnjeti prijavu, kako, te tko snosi sve troškove.

 

ovisi sto bi to tocno bila prijava: ako smatras da si zrtva kaznenog djela, onda je prava adrsa nadlezno drzavno odvjetnistvo. ako pak vidis nepravilnosti koje ipak ne bi bile KD, onda napisi podnesak nacelniku PU. troskova ni u jednom ni u drugom slucaju nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguće je da si naletio na "LOŠEG POLICAJCA" u svakom žitu ima kukolja, tako i u policiji !

Ali da si samo " pišao " i da su te samo zbog toga lupili itd. , postoji i to , ali iz iskustva znam da u večini slučajeva bude obrnuto. Pretpostavljam da si im govorio svašta npr. omaložavao tj. vrijeđao , te kad su te zbog narušavanja JRM-a htjeli privesti u policiju na zadržavanje, TI si se odupirao, te tom prilikom možda i malo dobio po nosu... Daj bože da griješim , ali znam kako to ide u večini slučajeva ! Pretpostavljam da ćeš nakon ovog biti jako ljut i sigurno ćeš misliti da sam policajac, nisam ali idem po vani ( kafići itd. ) vidim svašta !

Izvini ako sam te povrijedio, SRETNO

goran1401 je napisao:

nisam puno rekao , ali me zanima kome podnjeti prijavu, kako, te tko snosi sve troškove.

 

ovisi sto bi to tocno bila prijava: ako smatras da si zrtva kaznenog djela, onda je prava adrsa nadlezno drzavno odvjetnistvo. ako pak vidis nepravilnosti koje ipak ne bi bile KD, onda napisi podnesak nacelniku PU. troskova ni u jednom ni u drugom slucaju nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam im niš rekao..vrijeđao i tako to...

...kao prvo me nije imao pravo privesti, mogao mi je napisati prekršajnu prijavu za sve šta sam napravio..

no bili su bahati, bio sam i ja!!!

nek se ponaša kako mu je opisano u pravilniku!!!a ako neće , ne mora, nek radi onda kao zaštitar na nekoj porti!!!

MENE NEĆE NITKO TUĆI!!!!

A što se tiće zašto me je udario, uopće nije bitno to, nego je bitno da me nije smio udariti!!!

imam i svjedoka, tako da ću te pandure, vidjeti na sudu!!!

 

i p.s.

nisam se odupirao, nikakvom uhićenju, jer mi nitko nije dao pouku o uhičenju što su dužni po zakonu!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija