Jump to content
Sign in to follow this  
Nome

Koliko uopce iznose sudski troskovi?

Preporučene objave

Koliko cca iznose sudski troskovi?

Susjed nas tuzi zbog sukoba na putu. Izmislio je je povredu i pokrenuo parnicu.

Svi su nas savjetovali da obavezno uzmemo odvjetnika jer da susjed ima pa ce nas preveslatat na sudu.

Poslusali smo i taj savjet i savjet kojeg da uzmemo. Na kraju je ispalo da taj naplacuje po raspravi 800Kn.

Rasprava/mirenja/ ovoga onoga, je vec bilo 5 s time da na zadnjoj doslovce nije bilo nicega jer se doktorica koja je napisala potvrdu o ozljedi nije ni pojavila (vjestak je vec donio misljenje da ozljeda ne odgovara prici o nastanku).

Vjerojatno ce mi i to naplatiti 800Kn, a ako se doktorica ne pojavi jos koji put... :-(((

Vec je otislo 4000Kn na tu glupost, pa se pocinjem pitati da li bi bilo bolje da smo priznali iako nismo krivi, pa pokupili uvjetnu i platili sudske troskove i prosli jeftinije?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Mislim da je rijec o parnici jer je u pitanju privatna tuzba.

U medjuvremnu sam saznao da za odgode ne ide puna tarifa nego nesto cca 100 Kn po odgodi.

Nije za baciti ali ipak manje od 800Kn pa sam sretan :-)

Podijeli ovu objavu

Privatna tužba postoji u kaznenom pravu, ali se često taj izraz koristi za tužbu u građanskom pravu.

O čemu se radi znati ćete po tome da li vas se naziva okrivljenikom ili tuženikom te koji je brj spisa- da li ima slovo "K" ili "G"

K je kazneno, G je građansko

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this