Jump to content

Mirovine invalida HVO-a


HULK

Preporučene objave

hmmmm....rojs.....taj je imao satniju inžinjeraca...ljudi mislili da su u hv-u....pravili cestu zagreb-goričan...dobivali plaće iz aktovke na ruke....mehanizavija završila u hercegovini...oni jadni nisu uopće dobili staž u vojsci za te dvije tri godine...uglavnom iskompliciralo se nevjerojatno....a štp se tiče terena u bosni....šta bi vi napravili da vam gospodin bojnik izađe pred stroj i kaže...čujte ljudi ide se...tko neće ne mora...al imam povjerenja u vas....i tako...pa ti sad budi frajer i reci da nećeš ići....na kraju smo obišli sve ...doslovno sva ratišta u herc...+ i malo bosne...( tamo di je tito reko..P..noćas mora pasti)....dakle ako je to tada bio aktuelni stav tadašnje politike....onda ne vidim zašto se danas neki bune da je ovo jedna država...ono je druga država....mi dobijemo jednu mirovinu...oni drugu...mi smo hrvati....oni su bosanci.....dakle....ako si tih godina bio profesionalac... profesionalni vojnik....potpisao ugovor....morao si ići tamo gdje su ti rekli....bez obzira što sada neki viču...ja nebi nikad.....to je druga država....alo....potpisao si ugovor.....to nekim ljudima nije jasno.......išlo se godinama i to masa vojske....sve ljudi koji su se osjećali časno.....ispunjavali svoj vojnički ugovor......na stranu nacija i dobrovoljno sudjelovanje.....zato ove komentare koji blate hvo...bosnu...i sve te akcije i ljude ne podržavam...nikako...zato sada neki ratni putevi jako kotiraju.....ljudi nisu ništa pitali....samo su radili...trebalo je imati muda....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to je već tvoj problem što ne podržavaš ovakve komentare no istina je da se tu pojavljuje najveći broj sumnjivih ili lažnih što branitelja što invalida koji nemaju baš nikakve veze sa RH. nitko njih neblati i slično samo im se ukazuje nek svoja prava potražuju u svojoj državi i sve OK..lupetanja da je neki bojnik rekao to što je rekao " nitko nije morao ići tamo " znam dosta koji su odbili takve zapovjedi i ostali su i dalje raditi,no znam i da su neki moji prijatelji poginuli tamo :za koga i za što su poginuli ??? naravno nigdje nepiše mjesto pogibije jer ........................* nek se oni bore u svojoj državi i tamo ostvaruju prava ,a nek se kane naše države jer napravili su i ovako dosta gluposti sa svojim lažima......kako ti kažeš nek sad imaju onu stvar pa nek svoja prava ishoduju u BiH i bilo bi poželjno ako već tamo žive da nekoriste putovnicu koju su dobili na lijepe oći,zna se tko ima pravo na državljanstvo i kako se to ostvaruje...na stotine se njih voza sa BiH tablicama po našoj državi,malo žive ovdje malo tamo ,tamo plačaju registracije i osiguranja pa nek tamo ostanu i živjeti.... :ideja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...cuo sam da ameri daju velike penzije za sudjelovanje u Iraku...

ajmo svi tražit mirovine od amera...

 

...mislim...tema je za :rigoleto: ...

...osobno sam protiv davanja ikakvih prava onima koji ih nisu zaslužili na prvim crtama obrane u RH...

...napominjem...prvim crtama...

 

...teška srca ,zbog osobnih razmjerica i nerazumjevanja ,moram priznati da se u potpunosti slažem sa deltacro...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako, teška srca ....

Možda da zamijenimo mjesta i ja bih vjerojatno tako reagirala (vjerojatno). Razumijem ja Vas u potpunosti (ne želim da pišem Mi ili Vi) ali eto ... uradila sam to. Spletom okolnosti, bolje rečeno nemilim sukobima na teritoriju RH-a i BiH-a događalo se to što se događalo. Niti ja, niti VI ne možemo (bez obzira što hoćete) ispraviti ono što je bilo (pomoć Hrvatima u BiH, izdavanje domovnica, liječenje, plaće za HVO, primanje porodiljinih naknada i dječji nadoplatak, školovanje, izrada putova itd.). Riječi „Ja sam predsjednik svih Hrvata, bez obzira gdje se nalazili“ su (mislim) svima dobro poznate i to nam je omogućilo, eto ovo sve.

Znamo MI (sada svi) što se izdešavalo, ali voljela bih da stavimo točku na „i“ i da se vratimo odgovorima vezanim za temu. Da nema lažnjaka, naravno da ih ima i u BiH-a. Sporazum je tu, potpisan i jasan, te koliko pratim tijek, vidim da je i neka je „kroz rešeto i kroz sito“ . I ovdje su isti omjeri, isti zaključci „ma gdje je on bio i tako dalje i tako bliže“. Ja se i sada jasno sjećam vremena kada se smjena nije mogla izvršit, a akcija je bila u tijeku. A sada broj i ne znam niti koji. I s tim istim brojem došli bi do, ih Nigdjezemske.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju, ne generaliziraj stvari za koje nisi siguran, uvrijedio si ovime puno ljudi koji žive u RH ,a borili su se u HVO-u od početka.Tako je ,zna se tko može dobiti državljanstvo i zato ta tvoja spika ne drži vodu.Ponavljam , razmisli prije pisanja kojekakvih uvredljivih stvari, hoćeš li tu dići živce pravim braniteljima i da li bi im takve stvari mogao reći oči u oči? Mail može svašta podnijeti, a nismo zato ovdje, nego da pomognemo jedni drugima, pa ako ne želiš pomoći, a očito ti to nije cilj, budi pravi branitelj pa se barem suzdrži komentara ako te se osobno ne tiču.

Za dom !!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odgovor za HULK :

obzirom da si i mene prozvao evo da tebi deltacro kaže lijepo i pošteno...kakav si ti hrvat i na osnovu čega si ti zaslužio da se tako predstavljaš...niti si rođen na prostoru RH niti si mogao steći državljanstvo RH jer nisi pet godina imao trajno nastanjeno u RH. nemaš ti i tebi slični nikakva prava da pametuješ nama koji smo rođeni u svojoj državi ,a ti gdje si rođen,i gdje si navodno ratovao tamo si ostaviri i svoja prava....došli ste vamo iz razloga da muljažama ostvarite materijalnu korist i zato te treba biti sramota...... gadi mi se kad čitam komentare takvih komedijaša poput tebe koji se lupaju u prsa kako su veliki hrvati no ti si samo veliki na papiru i to onom tko znam kakvom i tko ti je to omogućio da dobiješ......na kraju apsolutno podržavam komentar i whitedd što je napisao ...a ti HULK odi pasti travu po livadi jer ja tebe nesmatram braniteljem....kakav si ti branitelj nisi se borio ovdje i šta imaš ti tražiti tu...naši dečki koji su bili preko ništa nisu dobili osim metka,gelera ili bolesti i to im nitko nepriznaje zato odlepršaj s ovih prostora u svoj zavičaj i tamo traži pravdu.... :sklanjaj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo, Hrvat se piše s velikim H !

Što ti je čovječe,zar ti je akcija "Dijagnoza" naškodila?

Nisi dostojan da se tebi izjašnjavam što sam i kakav sam i jesam li , ili ne branitelj, i koliko dugo živim u RH , a nemam ni živaca za to više.

Samo ću ti reći da apsolutno nisi u pravu, bar što se mene tiče.

2. Nitko te ne tjera da čitaš ovu temu jer te se uopće ne tiče.

3.Za vrijeme rata nije mi palo na pamet da čitam o pravima branitelja, niti sam imao vremena sakupljati papire...........kao neki......... i zato to ispitujem sada, ne bih li čuo koju pametnu, naravno, samo od pametnih ljudi.Ne znam zašto se ti stalno ubacuješ sa svojim "komedijaškim komentarima " kad te nitko ništa ne pita i nemaš pojma o ovoj temi.

4. A travu sam i pasao u ratu, tako da me nisi baš uvrijedio, što ti ne bi ni mogao od previše uzdignutog nosa,. . dragi moj branitelju.

S ovime završavam svaku komunikaciju s tobom i nemoj mi se više obraćati .

:amen:

Ispričavam se svim braniteljima, kao i Mrljavcu, što sam se tako nisko spustio kako bih mogao odgovoriti na ovakve neandertalske poruke, sada ću se vratiti na svoju razinu komuniciranja te s time i završiti .

Lijepi pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm, :hrk:

 

Tko je veći Hrvat? Hajmo ovako: tko prvi dä svoj odgovor na slijedeće pitanje ima izgleda da se spasi i pruži ruku pomirenja, te prestane s upadicama.

 

Pitanje glasi:

 

1. Kako se zovu (imena) Tri kralja?

 

Nemojte pitati žene, majke, sestre, susjede ili tražiti odgovore na internetu. Odgovore posložite po vrijednosti, što je tko nosio.

Malo promjene, do slijedećih stvarnih informacija.

Pozdrav svima,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

deltacro......potpisujem...

 

...hrvat se piše s malim slovom od trenutka spoznaje da postoje takvi kao ti koji sebe nazivaju hrvatimai...

3.Za vrijeme rata nije mi palo na pamet da čitam o pravima branitelja, niti sam imao vremena sakupljati papire...........kao neki......... i zato to ispitujem sada, ne bih li čuo koju pametnu, naravno, samo od pametnih ljudi.Ne znam zašto se ti stalno ubacuješ sa svojim "komedijaškim komentarima " kad te nitko ništa ne pita i nemaš pojma o ovoj temi.

ovo je vrijeđanje svih HRVI koji su steki status po zakonu u svojoj državi na prvoj crti obrane svoje države.........jadno je i besmisleno uopce pomagati ovakvima nekim savijetom ...jer njima ne treba savijet kako bi ostvarili svoja moguca prava...vec kako bi izigrali državu za koju se ni nisu borili...

 

i onda se pitaj zašto se hrvat piše s mali h...

savetheplanetkillyoursepw4.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oni pravi se , garant , neće uvrijediti

Na prvoj crti se borilo , nije se stjecao status !!!!...

Ovo, u vezi velikog ili malog " H"... neću komentirati.Ljudi će sami prosuditi tko je zaslužio koje.

Pošto ste ti i deltacro iz Hrvatske, mogli ste malo bolje naučiti hrvatski jezik i pravopis, barem kao ja.

I za tebe je ovo moj posljednji odgovor,adio.

Zdrav i živ bio.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mogu više ova prepucavanja samo čitati, pa sam se morao registrirati.Bio sam sa HVO-om na bojišnici jedno vrijeme, i kad sam vidio s čime se bore , bez hrane i u kojim okolnostima, a borili su se isto tako za Hrvatsku kao i mi ,stvarno nije u redu da ih ovako blatite.Da ste bili dolje, ne bi tako, dečki su OK, oni koji su došli živjeti u Hrvatsku, barem koje ja poznajem, imaju kuće sravnjene sa zemljom i ne žele ih opet dolje graditi.

Upoznaj, saznaj istinite detalje, pa onda komentiraj.

Ako imaju po zakonu pravo, neka ga ostvare , i mi smo ili ćemo uskoro.Nije na nama da im krojimo zakone ili da ih tjeramo iz RH.

Čemu takva histerija?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jesam, nisam bio zadovoljan, ali kad vidim kako su drugi prošli, pa i vi koji ste ranjeni, dobro je. I ja sam ranjen, ali znam dvojicu iz HVO-a, koji žive blizu mene a dobili su sramotno rješenje.

Pozdrav svim dečkima HVO-a 3. gardijske-Jastrebovi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kolega...zovem te kolega jer smo ocito bili pripadnici HOSa...

kao i ti i ja sam jedan dio svog ratovanja proveo u BiH...slažem se s tobom da je tamo bilo puno pravih boraca...i da su uvijeti u kojima su se borili bili jako loši....i...nitko ih ne blati...

...neka svoja prava ostvare u državi u kojoj su rođeni,u kojoj su se borili,u kojoj žive...

što se uvjeta ratovanja...kolega...tice...ni u hrvatskoj za nas nisu bili puno bolji...1991-1992,bez hrane ,bez place...

...ja kao ni ti ...kolega...nismo od BiH tražili ništa,nikakvu naknadu za svoje ratovanje u njoj...a borili smo se tamo...

...svaki onaj ko se iz BiH borio u hrvatskoj zaslužio je ista prava kao i ti i ja....ja sam...kolega...ratovao sa Tomom...Irac je bio a borio se ovde za naše ideale...jegovi od hrvatske ništa nisu tražili...a borio se ovde...znam da znaš o kome pišem...stoga...i ako vrijeđam imam pravo na to...

...koliko naših kolega...kolega moj...nije ostvarilo nikakva prava?...

...a oni...iz BiH...sada na ovom forumu blate nas...kolega...a od nas traže pomoc kako bi zaje.... državu za koju smo se mi borili...malo previše licemjerno...

 

kolega...e moj kolega...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hulk..

žao mi je što nisi shvatio poanta je ta da ti nisi dostojan da se predstavljaš da si nešto što nisi. te tvoje nabuloze o pisanju malim slovom pa za tebe i takve ratnike i malo slovo je previše veliko....idi u BiH i tamo se predstavljaj da si školovan ..moju naobrazbu nikad nečeš dosegnuti,kako ste poznati po kupovinama završenih škola i fakulteta tako ste skloni i prikupljanju lažnih dokumentacija u svezi bolesti...ukratko ti si nula i takav budeš ostao kod mene i ostalih pravih državljana RH. :no-no:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo njegov citat u kojem ja ne vidim da se obratio nekome iz HVOa...

Pripadnik HVO-a,od 1994.sam prošao sve vojne komisije 1. i 2. stupanjske komisije te revizije više puta u Travniku gdje sam dobio 60% trajno, (30 ranjavanje i 40 PTSP),nakon toga je sve prebačeno u RH, u 7.mj.2006.sam predao zahtjev u HZMO,na komisiji su mi rekli da ću dobiti 50-50, danas sam dobio rješenje opća nesposobnost 30 vojno i 70 civilno, imam čin desetnika-napisali su mi vojnik, namam staža, imam 40 godina- mirovina 1967 kn uključujući i invalidninu iz BIH.Ranjen sam na prvoj crti, ostalo u BIH nisu uzimali u obzir.U rješenju piše da je ZG potvrdio postotak koji sam dobio u lokalnom HZMO-u.Jako sam razočaran postotkom jer je med. dok. čista,svi pregledi obavljeni u RH,i zanima me da li je pametnio da se žalim na postotak ili da tražim obnovu postupka???Nakon 10 godina neprestanih revizija.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa dobio ga je...

..."u državi u kojoj si rođen,u kojoj živiš,placas poreze,za koju si ratovao,u kojoj si ranjen.......u njoj traži prava"...

...ukratko...

 

a onda nas taj isti kao lažne...te da se bojimo Dijagnoze...

...

 

...kolega,kolega...probudi se...jer...night time is right time...

...pozdrav...

 

p.s. ...imaju valjda "bošnjaci" neki forum na kojem postoje upute kako zaj... hrvatsku državu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rođen je kao i ti u SFRJ, živi u RH-a, plaća poreze: nikome jer je ranjen i nesposoban za rad, ratovao je za Hrvatsku i za svehrvatstvo. Ranjen: gdje dišu Hrvati.

 

Nije dobio savjet, dobio je tvoje želje. Slijedeći put kada dođe Djed božičnjak šapni mu želju da sa oznake HVO izbriše zadnje slovo, pa možda se ostvari ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...aha...sad smo svi jugoslaveni?...svaka cast...

ja za razliku od njega...na mirovinu placam porez...umanjen,da,ali placam,....

...

 

...isto kao i on ,i oni iz armije BiH su ratovali za hrvatsku i svehrvatsko jer smo ratovali protiv isitih neprijatelja...znaci ajmo dati i njima prava,...a...i onima sa kosova...i slovencima...i bugarima...i turcima...svi su ratovali protiv srba...znaci za hrvatsku i svehrvatsko...

 

eeee...moja jugoslavenka...ne ide to bas tako...

 

a šta se tice mojih zelja ...evo jos jednom ponavljam istu i za njega i za tebe...savetheplanetkillyoursepw4.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za moju informaciju?...bože sacuvaj...

 

jos jedan nick koji ide na ignore...

 

i opet vapaj...

...u ovoj temi se raspravlja o bosnjackim problemima...imamo onih kojima fali bratstvo i jedinstvo...cak smo postali i jugoslaveni...

 

...dajte LOCK...

 

Grome...pozdravljam...tako je ...hrvatski branitelji...

...citiram...

(1) Hrvatski branitelj iz Domovinskog rata je osoba koja je kao dragovoljac i pripadnik Oružanih snaga Republike Hrvatske (ZNG, Hrvatske vojske, Ministarstva obrane, Policije, Ministarstva unutarnjih poslova, Hrvatskih obrambenih snaga (HOS-a) te pripadnik naoružanih odreda Narodne zaštite koji je u njima proveo najmanje 5 mjeseci do 24. prosinca 1991. godine), organizirano sudjelovala u obrani neovisnosti, teritorijalne cjelovitosti, odnosno suvereniteta Republike Hrvatske u bilo kojem razdoblju Domovinskog rata (u daljnjem tekstu: hrvatski branitelj iz Domovinskog rata).
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija