Jump to content

Nesavjesno liječenje


Snjezana_5

Preporučene objave

Bez obzira na količinu informacija koju ste dali, ukoliko mislite na kazneno djelo nesavjesnog liječenja, ono se ne pokreće privatnom tužbom već po službenoj dužnosti DO. Ovisno o tome da li su nastupile kakve posljedice u vidu oštećenja, narušenja zdravlja, pa čak i smrt i sl. ovisi i kvalifikacija ovog kaz. djela, pa vam ne mogu ništa reći o eventualno nastupjeloj zastari jer su zaprijećene kazne različite, a time i rokovi za nastupanje zastare.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o nesavjesnom vođenju trudnoće koje je rezutiralo smrću novorođenčeta i bitno ugrozilo život majke.

Trudnoća je vođena nestručno, pregledi koji su morali biti napravljeni nisu uopće rađeni, od strane doktora davani su lijekovi koji su kontraindicirani za stanje u kojem se trudnica nalazila.

Na kraju kada su shvatili da je i život majke ugrožen, trudnicu ( u nesvjesnom stanju) šalju u drugu ustanovu na hitan carski rez, beba je umrla nakon manje od 2 dana :-(

Nisam nikada mislila o tome ali sada mi je čudno kako nije bilo nikakve istrage :-?

Tko je trebao pokrenuti istragu?

U bol.ustanovi u kojoj su mi radili carski rez doktori su mi nedvosmisleno rekli da mi je trudnoća nasavjesno vođena i da si drugi puta nađem boljeg doktora :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija