Jump to content

Zaštita od evikcije??


grand

Preporučene objave

Evikcija predstavlja pravni akt trećega, koji je usmjeren protiv stjecatelja prava. Zaštita od evikcije predstavlja određena subjektivna prava stjecatelja prema otuđivatelju, kada je prema njemu istaknut evikcijski zahtjev. Otuđivatelj bi mu trebao pružiti zaštitu od pravnih zahtjeva trećega, odnosno, ako ne ,onda može, zahtijevati povrat plaćene cijene za evincirano pravo ili stvar, naknadu štete i troškova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kaj bi to značilo???

 

To bi značilo ono kaj sam ti napisao u prvom postu. Primjer

 

(izmišljen radi toga ta ti barem otprilike pojasnim što bi to moglo biti)

 

Prodaš mi auto. Sklopimo ugovor, isplatim ti lovu, preuzmem auto i nakon toga pojavi se treći lik i dokaže da je u biti to iz nekog razloga njegov auto. Mi smo ugovorili da ukoliko se to dogodi ti meni vraćaš lovu. Pa ti meni vratiš lovu, taj treći ode s autom i on je onda tvoj problem, a ne moj, plus platiš mi nešto štete jer si me ono kaj ne smijem ovdje napisati.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e hvala, sad sam skužio. To je u biti onda ugovaranje vraćanja love u slučaju da se desi ono što ovdje ne smijem napisati. A kaj onda ovaj moj tip brije fakat ne kužim?? Radi se o ugovorima o kupoprodaji nekretnina. Pa nećeš u tim ugovorim ugovarat zaštitu od evikcije. Imaš gruntovnicu i načelo zaštite povjerenja u zemljišne knjige i bok. Kaj ja imam s tim hoće li se pojaviti neki treći tip i reći da je kuća njegova. Ja sam isplatio lovu osobi koja je upisana u grunt. i plombirao sam zemljišnoknbjižni uložak!! I ćao đaci. Upisujem se u zemljišne knjige i bok.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nekretnine su specifične i zato se i upisuju u zemljišne knjige

mada i zemljišno knjižni ulošci znaju biti upitni;

 

ali onaj koji je upisan u zemljišnim knjigama taj ne treba dokazivati svoje vlasništvo

vec ce to trebati stranka koja osporava vlasnistvo

 

 

Medutim ako je na svemu plomba tada upis jos nije gotov vec je u proceduri i moze isti takav upis biti i odbijem

jer u postupku upisa mogu utvrditi da vas ne mogu upisati u gruntovnicu kao vlasnika

 

samim time ja vam savjetujem da napisete pozurnicu

na gruntovnicu da u svrhu prodaje nekretnine trazite zurno da vas uknjize kao vlasnika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija