Jump to content

Kako napisati diplomski


Jack_Butler

Preporučene objave

e jesi me dobro nasmijao.... zašto?- nije mi jasno, ako si uzeo tu temu za to si morao imati nekakav razlog i pri odabiru teme trebalo je imati nekakvu viziju kako bi taj diplomski trebao izgledati-bar je tako bilo kod mene. no što je tu je, da te utješim nemaš ti tu baš neki veliki manevarski prostor da izmišljaš toplu vodu-to je pravo. zakon češ morati prepisivati, kao i stajališta teoretičara iz knjiga. preporučam da malo proučiš sudsku praksu, kompariraš naše odredbe sa odredbama stranih zemalja (koje su nam uzor npr. njemačka, austrija.. i odredbama o dostavi u anglosaksonskom sustavu), pa kompariraj stare odredbe zpp-a sa ovim važećim- pa na sve to daj svoje mišljenje,što bi funkcioniralo od stranih odredbi kod nas, da li je i zašto nešto bolje riješeno stranom odredbom, koji su plusevi izmjena zpp-a u odnosu na stari zpp, što se po tvom mišljenju poboljšalo izmjenama zpp-a. ja sam pisala zaštitu svjedoka u kaznenom postupku-prepisivanje zakonskog teksta je neminovnost diplomskog rada, ali sam se spasila komparacijom sa stranim zakonodavstvom i davanjem svog mišljenja zašto je i kako to rješeno bolje ili lošije u našem ili stranom zakonu.

sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ja sam npr. imala temu Iskaz okrivljenika u kaznenom postupku. I isto tako mi je bilo dosadno gledati samo literaturu.

Zamolila sam mentora da mi napiše molbu i preporuku fakulteta za sud, te sam s njom otišla predsjedniku županijskog suda u svom gradu i zamolila ga pristup u sudske spise.

Prvo su me čudno gledali što ja to hoću, ali su mi dopustili i tjedan dana sam kopala po njihovim pravomoćnim spisima.

Bilo je zanimljivo. Svašta sam našla i vidjela.

Temeljem toga sam napravila istraživanje, s tabelama i statističkim prikazima. Mentoru se to jako dopalo.

A tebi, evo potencijalna ideja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija