Jump to content

Obrazac DOH za HRVI


lemmingsica

Preporučene objave

Zanima me zna li netko na koji način trebam popuniti Prilog UPO u poreznoj prijavi?

Naime, radim prijavu za HRVI koji ima 40 % invalidnosti. Imam izvod iz banke o ukupno uplaćenoj mirovini od 90.566,08 i uplaćenom porezu 5.500,54 kn. Osoba ima prebivalište u SLavonskom Brodu, i prirez od 8%. Pokušavajući preračunati na koji je način obračunata njegova mirovina uopće mi nije jasno koliko su koristili kao neoporezivo i na koji način.

Problem mi nadalje nastaje u tome što je osoba ostvarila honorare za koje imam obrasce, a također ima i račune za zdravstvene usluge, koje želi iskorostiti za povrat poreza.

 

Ne znam na koji način da izračunam kolika mu je po mirovini porezna obveza a niti koliko ima prava na neoporezivi dio i kako da to upišem na stranicu PRILOG UPO, jer bi tu negdje trebalo i upisati 0,3 koeficijent osobnog odbitka kao HRVI, za koji ne znam ni je li korišten pri obračunu mirovine.

 

 

HVALA!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prema podacima koje ste naveli mislim da porezni obveznik ima uzdržavane članove!

U svakom slučaju u kolonu koeficijenata upišite broj koeficijenta koji se odnosi na uzdržavane članove i uvećajte za 0,30. U kolonu olakšice mirovine upišite 3000,00. Tako ćete dobiti ukupni iznos osobnog odbitka, Ostatak izračuna zavisi od visine primljenih naknada za drugi dohodak!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam i ja pitanje u vezi popune obrasca DOH za HRVI?!

Imam 20% hrvi i primam plaću u jednoj privatnoj firmi, djecu nisam prijavio na olakšicu za 1. i 2. mjesec pa sam htio preko porezne prijave to riješiti ali nikako da dobijem povrat?! Koristim od ES Banke obrazac i upisao sam onih 0,3 koeficijenta osobnog odbitka...trebam li još negdje nešto uvesti što nisam ili je moja firma platila toliko malo poreza da nemam pravo povrata? :-?

Oprostite na totalnom neznanju, možda je ovo vama smješno ali nigdje ne mogu pronaći kvalitetnu informaciju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. u točci 4.1.2. unesite iznos mirovine i iznos plaćenog proeza

2. U točci 4.1.4. unesite iznos primitka i postotak invalidnosti.

3. u točci 9.1. kolona 2 unesite faktor 1,5 za svaki mejsec (0,30 za invalidnost, 0,50 za prvo dijete, 0,70 za drugo dijete)

4. u točci 9.1. kolona 10 unesite 3000,00 za svaki mjesec

5. na strani 8. odaberite općinu gdje živite za izračunavnaje prireza

 

nadam se da je pomoglo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ante001 je napisao:

Pod 1. pretpostavljam da si mislila na 4.1.1. jer se radi o plaći a ne mirovini

 

2.To sam napravio

 

3. Imao sam upisan faktor 2,5 ...1 za mene+0,5 za prvo dijete+0,7 za drugo dijete+0,3 za invalidnost...kako dođem do 1,5?

 

4. jel to samo za mirovinu

 

5.nemam prirez

Koliko ja shvaćam, pod točkom 9.1 u koloni 10 upisuju samo umirovljenici, u kojem slučaju se u koloni 2 ne upisuje vlastiti osobni odbitak 1,0, već samo za uzdržavane članove obitelji + invalidnost. U tvome slučaju, kao i kod mene, radi se o plaći, stoga ne upisuješ odbitak umirovljenika u koloni 10, već u koloni 2: 1,0 za sebe + 0,3 za invalidnost + 0,5 za prvo dijete + 0,7 za drugo dijete = 2,5.

 

Nek me netko ispravi ako griješim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija