Jump to content

moram li platiti 5% poreza na kupnju nekretnine???!!!


brar

Preporučene objave

Moj otac se teško razbolio i smješten je u domu. Nakon što je otišao u dom, darovnim ugovorom mi je ostavio stan (koji smo prenamiijenili u apartman) koji se ne nalazi u Zagrebu, (mjestu mog stalnog boravka) i ima cca 63 m2.

Kako smo moj suprug i ja odlučili kupiti prvu nekretninu kojom bismo riješili svoju egzistenciju, zanima me postoji li način za oslobađanje od 5% poreza. Ne znam je li važno napomenuti da bi kupljena nekretnina bila za 10-tak kvadrata veća od naslijeđene.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema podacima koje ste naveli vi i vaš bračni drug imate u vlasništvu nekretninu koja zadovoljava vaše stambene potrebe.

U zakonu o porezu na promet nekretnina predivđeno je da se za dvočlanu obitelj priznaje površina do 65 m2.

Iz ovog razloga ne možete biti oslobođeni plaćanja poreza na promet nekretnina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tih 65 m2 utvrđeno je iz razloga ako imate npr. stan od 70 m2. Onda biste za tih 5 m2 "viška" platili porez, a za 65 m2 biste bili oslobođeni.

 

brar je napisao:

Dakle, nebitno je to što nekretnina NIJE u mjestu našeg boravka i što je to nešto što sam ja NASLIJEDILA od svog oca?

Točno tako, nebitno je!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija