Jump to content

0.6 promila i žalba Visokom Prekršajnom Sudu. Da ili ne?


mladen123

Preporučene objave

Prije godinu dana zaustavila me policija i napuhao sam 0.59 promila.

Ova koncentracija alkohola povlači kaznu 2000kuna, 3 kaznena boda i 3 mjeseca bez vozačke.

Žalio sam se Prekršajnom sudu te mi je žalba odbijena. u 12. mjesecu dobio sam poziv da dođem na saslušanje u prekršajni sud na kojem se ne vodi postupak (ali zbog smanjenja troškova postupka pošto mi je taj sud bliže) i tamo sam sucu dao izjavu.

U izjavi sam rekao da sam popio jedno pivo, da inaće ne pijem, nemam do sad nijedan prometni prekršaj, da mi je policija nakon alkotestiranja dozvolila da dalje upravljam vozilom pa da molim suca da mi da ukor (da se to više neće dogoditi, da mi je žao....itd....). Uz to, nije bilo suočenja s policajcem.

Mjesec dana nakom toga došla mi doma opet ista kazna (3 mj bez vozačke, 3 kaznena boda i 2000kuna kazne) te mi piše da se mogu žaliti Visokom Prekršajnom sudu.

 

Moje pitanje je - Da li se isplati žaliti i očekivati kaznu koja ne bi obuhvaćala oduzimanje vozačke (pošto mi je to prvi prekršaj a i konc alkohola nije velika te sam nedavno diplomirao i upravo počeo raditi a TREBA mi auto)?

Koliko otprilike traje rješavanje žalbe VPS-u?

Ako imam još godinu dana do zastare, da li postoji mogučnost da ti ovo otiđe u zastaru?

Koliko se puta imam pravo žaliti VPS-u?

 

 

Hvala Vam unaprijed. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija