Jump to content

Nepotpun IP obrazac


Kuna

Preporučene objave

Dakle, moji u financijama su očigledno nešto zabrljali. Kao prvo, nedostaju podaci za 12. mjesec, kao da uopće nisam dobio plaću. Ujedno, ukupna svota plaće, doprinosa, poreza i prireza....umanjene su za taj 12. mjesec, dakle 12. mjesec nikako nije uračunat.

 

Drugo, podaci za 11. mjesec ne odgovaraju, odnosno prikazane vrijednosti iznose cca. 1/3 plaće koju sam primio, a shodno tome i svega ostalog (doprinosi, porez...).

 

Ne znam tko je tu lud, tko je, gdje i zašto napravio propust, ali činjenica je da ja sam nikako ne mogu riješiti problem, budući da je sjedište poslodavca u ZG, ja u Osijeku, a kako sam duže vremena na bolovanju, čini se da su me negdje jednostavno "izgubili" i "zaboravili". Pitao sam u personalnoj, nitko ne zna tko me zapravo vodi, gdje, niti tko mi obračunava plaću. Ah da, platna lista zadnje plaće (isplaćena ovog mjeseca) također je nestala i nitko ne zna gdje je

 

Podnijet ću poreznu prijavu ovako kako sam dobio IP obrazac, pa što ispadne. Zna li netko što se događa u poreznoj upravi u ovakvim slučajevima?

 

Hvala.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sami navodite da ste već dugo na bolovanju.

Iz toga proizlazi da se nalazite na bolovanju preko 42 dana koji ne ulazi u IP obrazac.

Vjerojatno ste bolovanje preko 42 dana počeli u 11. mjesecu.

Dakle, plaću dobivate na teret HZZO koju vama isplaćuje poslodavac a poduzeće naknadno taj isplaćeni iznos refundira.

Obzirom da se bolovanje preko 42 tretira kao naknada ona nije oporeziva. Iz tog razloga niste iskoristili vaš osobni odbitak te ćete ostvariti pravo na povrat poreza.

 

Nema tu nikakvog propusta, sve je uredu obračunato!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija