Jump to content

Čudni Oglasi o Udjelima i Bodovima


narednik

Preporučene objave

Vidio sam na nekim Oglasima da se vrijednost BODA kreče od 4€ do 10€, pa kako su ti ljudi došli do te cijene?

Mislim da je krajnje vrijeme da se nešto više zna o vrijednosti Bodova ili Udjela, a na nekim Forumima se Špekulira o 750 Kuna kao vrijednost Udijela, ništa se sa ničim neslaže, možda netko zna više o tome.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije otprlilike 20-tak dana bio sam u fondu, Ilica 10, gdje mi je glavni i odgovorni rekao, da udjel ( tada ) vrijedi oko 600 kuna, tj oko 30. 000 kuna ( u mom slučaju, 52 udjela ) . S tim da svim braniteljima ne savjetuje prodaju odmah nakon 12.4.2008 godine, jer udjeli, odnosno njihova vrijednost može još i rasti, a u slučaju da dođe do velike prodaje, što i oni očekuju, može doći do pada vrijednosti.

Znači, neizvjesno. Međutim, nekome je u interesu da stvara namjerno paniku među braniteljima, a upravo iz razloga da dođe jeftinije do nekih dionica na tržištu.

Također neće biti prebacivanja braniteljskih dionica-udjela, već nakon odluke one idu u javnu prodaju, tako da nema mešetarenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Točno je da je ova mizerna cijena do 10 eura, cijena mešetara. Činjenica je da će mnogi branitelji ipak pod prisilom dugova morati prodati udjele. No jedno me zanima što se do sada čekalo s prebacivanjem ostalih dionica iz PF (7%). Da skratim puno obećanja, a više smo siti toga. Opet će se lopta prebacivati s jedne Vlade na drugu ili šesnaestu, a ono što je trebalo napraviti, ostalo je mrtvo slovo na papiru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljepo sam ja vama rekao ,da imam osiječaj da u tom fondu nema ništa ,što se tiče novca,a ako ga i ima ode on za vanjske dugove a vi dragi branitelji kad ste toliko godina čekali možete još malo.Kad vlada zagrabi u braniteljski fond ,treba vratit ove godine 25 milijardi vanjskog duga,dobivat čemo na kapaljku kao i umirovljenici..............

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to je pravo pitanje.Sta je s ostalim poduzecima i njihovim dividendama za fond.To bi bila tema za METU ako bi neko iskreno odgovorio,a ne prica o milionima kuna koi daj boze da ima.Neznam kad ce uspjet upisat te firme ako nisu uspjeli do sad ili se ceka totalna prodaja i raspad fonda pa da to sve padne u zaborav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi provjereno u erste vrijednost boda je trnutno 550 kn a fond trenutno teži oko 3.700.000,00 kn.

I nemojte prodavati jer prodajom gubite sva prava i rušte postojanje fonda , gubiti pravo znaći ako prodate dionice nemate pravo kod ulaska novih firmi u fon .

Ali postoji još jedna caka da nećete moč prodati a toje ulazak nove firme u fond i automacki se rok produžuje na još dvije godine neraspolaganja za što postoji velika vjerojatnost jer se na tome radi . ali opet kažem ne PRODAJI !!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Informacija da je vrijednost Udjela 900 kuna, u tom trenu bih prodao, jer ovakova cijena je ipak nešto. No kako je cijena skoro upola manja, ne bih savjetovao da se Udjeli prodaju, odnosno da se branitelji ispisuju iz Fonda. Znam da teška materijalna situacija kod nekih branitelja će primorati ih na ispis, jer taj novac je već raspoređen za podmirenje dugova. Ipak bih predložio da se Udjeli ne prodaju samo tako, jer još neka Državna poduzeća će morati na prodaju, zbog popunjavanja državnog proračuna, a tu je onda i obveza prema Fondu branitelja, a sami time i povečanje vrijednosti udjela. Valja dobro prije prodaje razmisliti što se dobiva, a što se gubi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo moje teorije(zavjere)

najmanje 30% branitelja u fondu je lažno, oni će odmah rasprodat što imaju jer ako se ikad objavi registar mogli bi to izgubit, ostalih bar 20% pravij je u dugovima pa će svakako prodati svoj udio da se pokrpaju, i dovoljno je još par onih kojima zatreba novac i odeee fond u zaborav.

a oste firme poput elektre, hrv. cesta, šuma... koji dosta vrijede neće imati gdje dati svojih 7% jer fonda nema a oni koji žele koju kunu sačuvati za svoju djecu ili crne dane biti će prisiljeni prodati svoj udio da bar nešto dobiju

zato je mudro ne prodavati pa nek lažni izgube svoj udio a pravima će sa ulaskom drugih firmi vrijednost biti solidna, ali kome ja to pričam kad je scenarij već razrađen

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ne isplati se prodavati, znam da ima ljudi kojima je to slamka spasa. I sam sam takav i računao sam s tim novcima da se rješim kredita čime bi si olakšao daljnje raspolaganje parama. Međutim donio sam odluku prodajem kad vrijednost bude preko 1000 Kn, tako da imam neke koristi od svega toga, prebijem kredit i ostane za jedno ljetovanje u kampu u Valbandonu pa nek i djeca osjete nešto od svega toga. Eto, neka i lihvari znaju kad bude preko 1000 Kn mogu me nazvati i pitati jel bi bio tako dobar da im to prodam za manje od toga NE DAM kud su nas opelješili na svim stvarima sad još čekaju i da nas opletu i na fondu, NEDAM to je moje a ako branitelji rasprodaju tih famoznih 50% opet budem nešto dobio a onih 7% od Croatie, šuma, cesta, HEP-a, HŽ-a i ne znam čega sve ne onda idu direkt u džep lihvarima i torbarima i ako se to dogodi onda za drugo i nismo i neka nas i dalje je..

:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo će zvučati više moralno, nego pravno, ali mislim da to zaslužuju i branitelji koji ne mogu do ovog portala ili u opće do nekih saznanja, a to su opet prava branitelja. Što sam htio reči, da prenesmo ova saznanja na ostale branitelje, koji su već prevareni otvaranjem tekućih računa u "yx" banci, i raznim dezinformacijama o vrijednosti "dionica" i ostalim glupostima, koje šire baš oni koji žele ponovo omastiti brk na tuđi račun. E nedajmo im naše Udjele pošto-potom. Oni koji su stvarno u dugovima, a teško tko danas nije, ostavite ipak manji dio Udjela u Fondu, ne ispisujte se totalno, a ostali stisnite remen negdje na drugom mjestu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Ma da mi je znati koji kukuruz radi Uprava fonda, i za koga oni rade. Za branitelje sigurno ne rade jer sve ove godine branitelji nisu ništa dobili.....

2. U fondu je oko 525.000 branitelja ?????? Sa tolikom silom riješili bi i Solunski front!!!!!!

3. Nemojte prodati udjele !!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slazem se sa tvojim razmisljanjem..tako i treba,cak si i skroman! Ako se objavi registar branitelja.. evo jos jednog razloga da kazemo (upremo prstom)u one za koje sa sigurnoscu mozemo reci da im nije mjesto u registru. U tom slucaju vrijednost udjela bi porasla,..jer bi se raspodjelila na ostale..barem ja tako mislimrelaxedrelaxed

zozef je napisao:

A ja sam donijeo odluku da prodam kad udjel bude 2000 kn jer mislim da sve ispod nije vrjedno razmatrati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mene zanima zašto svi govore da će prodajom udjela vrijednost dionica pasti i da će se fond branitelja raspasti,kada svi dobro znamo da će udjele kupovati oni koji će na njima dobro zaraditi, stoga bi svi oni koji nisu baš u kritićnoj financiskoj

situaciji trebali dobro razmisliti prije nego što prodaju svoje udjele pogotovo lihvarima koji jedva ćekaju da se obogate na tuđoj muci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svi vi genijelci koji trvrdite da ne prodajemo dionice recite mi valjan razlog i konkretno zašto. Dividenda će mi biti oko 1000 kuna za tri godine a ja sam na bolovanju godinu dana živim od 1800 kuna mjesečno (žena djeca i ja). Zanima me kad tvrdite da će se fond ugasiti gdje će sve te dividende završiti jer ako sada one vrijede koliko vrijede zašto onda čekati 60 dana za isplatu,fond vrijedi koliko vrijedi, pa gdje ja lova,zašto da netko još 60 dana vrti tu lovu.Svi mi smo naivci, uzmite dečki koliko nam daju jer više od toga nećemo dobiti. Gospoda u upravi će podijeliti dobit među sobom a mi ionako nismo naučili da išta dobijemo od ove države.Velika većina nas je računala sa tom lovom za vračanje dugova , kredita, plačanje komunalija, jest da mi to neće pokriti sve ali bar dio hoće. Mislim da smo ovce,fond upravlja fondom a mi smijemo prodati udjele samo fondu, što znaći zabranjuje nam se da sami odlučujemo o udjelima pa tako i vrijednosti udjela. Oni nam nameću vrijednost udjela a ne mi, sa prodajom istoga, jer da ga mogu prodati komu hoću vrijednost bi ja određivao a ne takozvani branitelji u upravnom odboru i naši zaštitnici koji nam žele samo "dobro". Smatram da nam moraju dozvoliti da sami raspolažemo udjelima na slobodnom tržištu pa kako nam bude. Najviše me zanima koliko ćemo dobiti za udjele ako ih ne prodamo a fond se ipak ugasi. Tko će tada određivati njegovu cijenu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da to i mene muci , ja postujem stav ljudi da se ne prodaje to je u svrhu jacanja fonda ali tih 60 dana cekanja na isplatu nije u redu znam ja da oni zele na taj nacin odgovoriti one sto prodaju udjele

 

ali treba malo misliti i na nas koji bi posteno prodali svoje udjele svi smo u teskoj financijskoj situaciji , vec i ovih 3 godine je bilo puno za cekati pa dokle vise jedan forumas je predlozio zanimljivu ideju kada bi netko ponudio kredite ljudima na osnovu zaloga udjela to bi bilo najpostenije pa npr nek dividenda bude dio kamate koji bi placali ili tako nesta ,neznam puno o tome nisam ekonomski strucnjak pa zato i jesam malo prezaduzen i jedva cekam da povracam to dugova i konacno s racunima budem na nuli.

 

nije u redu da nas nitko ucjenjuje. To je sve po meni bezveze jer tko u stvari odlucuje u moje ime neki tamo predsjednici nekih udruga ciji rad i lik ne postujem uopce

 

dajte nam da makar ko ljudi prodamo svoje udjele i dobijemo novac odmah pa makar smo to zasluzili

 

sta su nas onda farbali kao 12.04 bit ce lova sigurno i sad opet neki grace period al na nasu stetu, stvarno nam jedu zivce kao da mi zelimo prodati udjele iz hira i hedonizma , ne nego moramo prodati zato sto ce mi iskljuciti plin,telefon,struju i zato sto mi je frizider prazan a racunao sam ga napuniti u 4 mjesecu

 

prije sam mastao odvesti cu zenu i djecu na more to ljeto kad prodam udjele ali nazalost necu ni to moci jer su zahvaljujuci hiperprodukciji branitelja srozali vrijednost tih bodova sto su nam dali i ####ga sada ne vrijede skoro nista ,al nas jos usput i malo ucjenjuju kao bit ce isplata ali za dva mjeseca

 

e pa radi toga ce ljudi ici kod torbara i zelenasa a nece ovi doci do nas preko registra branitelja to je teska nebuloza u masi gluposti koje su napisali predstavnici nekih bezveznih udruga kojima vlada maze oci nama obicnim dragovoljcima .............

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neka mi netko odgovori na ovo: pretpostavimo da poslušam savjete i ne prodam udjele odmah. Radi navale cijena će im za mjesec dana rapidno pasti, a postoji velika vjerojatnost da će ipak (sila boga ne moli) preko 50% branitelja prodati svoje udjele i fond će se raspasti. Koliko ću ja onda dobiti za svoje pasmetno čekanje i koliko će vremena trebati da oni sve to zakonski srede i isplate mi moj dio? Jeste li razmišljali o tome? Učite ljudi iz prošlosti (neiskorištene povlastice, propali PIF-ovi i masa drugih prijevara branitelja). Toga se ja bojim i bio bi zahvalan na pametnom i stručnom savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje skromno mišljenje : niti ćemo bez tih novaca krepat ( jednostavno smo naučeni na sve i svašta i preživjet ćemo i bez tog ) a isto tako neće nas ti novci učiniti bogatašima .

Ja imam nekih 3500 bodova ak se sjećam ( to je valjda 35 udjela i navodno je udjel 675 kn što bi bilo oko 23 625 kn - mislim da bi bilo glupo da prodajem nešto za te novce, jednostavno neka stoje možda će moje dijete danas sutra imati kakve koristi od toga...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Konačno netko pametno zbori ovdje, prijatelju, svaki ti čast, svi koji pišu obrnuto, njihovi su poltroni i istomišljenici. Kome oni muljaju, odakle im odjednom tolika briga za nas branitelje.

Što su radili dok se 1600 branitelja ubilo. Zašto su se ubili, nije PTSP bio kriv, kriova je njihova bijeda. Nije se nitko ubio koji ima 5000 Kn penzije , ti mudro šute.

Zašto skrivaju Registar branitelja, zato jer su oni iz svojih redova ZNA SE iz kojih infiltrirali svoje poltrone, izdali im uvjerenja i braniteljske iskaznice, sad strahuju da će se možda netko tko nekog poznaje pobuniti.

 

Zašto im vjerujete, glasujete za njih, oni nas vode u krivom smjeru, pljačkaju nam naše krvavo stečeno.

Borimo se zajedno protiv njih, uzmimo ono što je naše. Opet nas hoće prevariti,

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija