Jump to content

opomena za naplatu duznih obveza


Animirka

Preporučene objave

Prekrsaj mi je sa suda dosao na Poreznu i moram uplatiti odredeni novcani iznos odmah po primitku!Uprotivnom ce provest postupak prisilne naplate NN 127/00.Molim nekoga da mi odgovori sto mogu napraviti jer sam nezaposlen i nemam nikakvih primanja da platim taj iznos.Mogu li pisat neku zalbu koju mi oni ne spominju-samo da dobijem na vremenu prikupiti Lovu.Sto me ocekiva???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Animirka je napisao:

Prekrsaj mi je sa suda dosao na Poreznu i moram uplatiti odredeni novcani iznos odmah po primitku!Uprotivnom ce provest postupak prisilne naplate NN 127/00.Molim nekoga da mi odgovori sto mogu napraviti jer sam nezaposlen i nemam nikakvih primanja da platim taj iznos.Mogu li pisat neku zalbu koju mi oni ne spominju-samo da dobijem na vremenu prikupiti Lovu.Sto me ocekiva???

 

na naplatu je u Poreznu došlo s Prekršajnog suda iz razloga što niste u zakonskom roku podmirili dugovanje, i iz tog razloga zatražilo se od Porezne uprave do to naplati prisilnim putem.

Pretpostavljam da Vam je Porezna uprava poslala opomenu u kojoj Vas obavještavaju o dugovanju i nalažu da u roku od 8 dana po primitku iste podmirite dugovanje..ukoliko nemate za podmiriti, Porezna uprava će pokrenuti postupak prisilne naplate.

S obzirom da je opomena mjera koja prethodi ovršnom postupku, na istu ne možete uložiti žalbu, jer ste priliku imali izjaviti žalbu na rješenje koje ste dobili od Prekršajnog suda u kojem Vam je određeno dugovanje.

Ukoliko ne radite ne može Vam se zateretiti plaća, te se isto ne može na taj način naplatiti.Ovisno o visini dugovanja tada Porezna uprava kreće u naplatu pljenidbom pokretnina ukoliko iste posjedujete..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija