Jump to content

oslobađanje od poreza na promet pri kupnji nekretnine


ksyush

Preporučene objave

Molim Vas da mi odgovorite imam li pravo na oslobađanje od poreza pri kupnji nekretnine, ako prodajem stan od 40 m2 i kupujem stan od 65 m2, a pritom u taj stan sa mnom useljava i moj dečko. Prema zakonu porez na nekretnine se ne plaća ako se kupuje nekretnina do 65m2 za dvije osobe. Ili se radi o kupnji isključivo prve nekretnine u životu? Thx :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Po zakonu o porezu na promet nekretnina čl.11.st9., smatra se da je za jednu osobu optimalno do 50m2 stambenog prostora. Dakle sve što je iznad toga naša država smatra da je luksuz. U vašem slućaju platit ćete samo porez za samo 15m2(razlika 65m2-50m2), pod uvjetom da ne posjedujete niti jednu drugu nekretninu osim stana od 40m2. Pogledajte si Zakon o porezu na promet nekretnina, cijeli čl 11.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Imam skoro identičan slučaj-prodala sam darovani stan od 47kvadtata i kupila od 70 . Dobila sam rješenje od porezne uprave da moram platiti porez na svih 70 kvadrata jer se smatra da mi je prijašnji stan zadovoljavao stambene potrebe.

Napominjen da nemam članova uže obitelji niti bilo kakvu drugu nekretninu.

Sada mi više ništa nije jasno, jel ima smisla pisat žalbu ili ne?

Zahvaljujem..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija