Jump to content

najnovije vijesti Fonda HB


evome

Preporučene objave

stigli obračuni fonda konačno znamo da ima 5 800 212,13 udjela i da je trenutačna vrijednosti udjela 615,08kn a dividenda po udjelu je 21,79 kn. Potvrde za udjele bit će poslane 20 i 21 ožujka na kućne adrese a udjeli će se moći prodati (ako želite a probajte ipak pričekati ) u FINI i ERSTE banci. navodno se dividenda bude isplačivala samo u FINI al ne kužim na temalju čega ................dal po matičnom broju ili........................Živjeli mi i sretni bili :klanja::-P:-P:-P ................... P.S na str ERSTE INVEST IMATE SVAKODNEVNU VRIJEDNOST UDJELA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio si jasan ali takvih info nemam možda ima neko ,ali ideja nije loša ,samo me zanima ćije bi kupio,pošto onaj koji prodaje prodaje fondu,fond drži banka ako većina proda znači banka postaje većinski vlasnik, po mome cilj če banke biti da postane većinski vlasnik. :kavica: nevredi se živcirat prije 12.04.200?i neke godine

(zaboravih dodat da ulaskom u EU Braniteljski fond gubi ime,neznam šta su smislili u vezi toga )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

valjda ce neko doci do te informacije.Mislio sam na sve one silne price kako ce neko drugi uc u fond,kako ce fond propast nakon prodaje 50 posto pa da se to nedesi neka onda upravni fond donese i taj dio zakona da mi branitelji koi imamo udio u fondu mozemo na neki nacin kupiti dionice nazalost od onih koima je problema do grla.Ni sam nisam u nekoj zavidnoj situaciji ali kad su neke stvari propale po pitanju branitelja-UVOZNICE AUTA -i dr. pa nek propadne i ovo,al da se barem pokusa nesto napravit.Ja svoje necu prodat

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

banka nije vlasnik fonda, niti to može postati, po sadašnjem zakonu. banka je samo skrbnik, ubire određenu naknadu i njima lijepo. ovaj prijedlog za dividendu mi se sviđa, samo to bi trebalo predložit upravi. izgleda da su tek sada svi postali svjesni koliko je zakon nedorečen.vjerovatno će sada pokušat nabrzinu nešto promjenit, ali bojim se da neće biti vremena za nešto pametno.veliki broj ljudi će to prodavat i onda će nastupit problemi. ako se fond i ugasi tebe će zapast tvoj dio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po meni je cijeli fond lose odrađen posao , trebali su udjele podijeliti samo izravnim sudionicima borbenih akcija i napraviti strogo bodovanje po akcijama i ratištima , tako bi nas jedno 100.000 imali neku pristojnu naknadu , a ovako niko nema ništa. velika je greška to njihovo bodovanje jer mi aktivni vojnici smo cijelu 92 proveli po znate vec gdje i tada nas je najviše poginulo oni to nisu razdjelili nego su svi dobili bod po danu

isto tako i kasnije godine nisu ispravno bodovane to najbolje znaju pripadnici aktivnih postrojbi

 

jel nisam u pravu , ne trebaju svi biti u fondu radi toga i je obezvrijeđen.

 

e da i onaj Dakić koga on predstavlja i čije on mišljenje iznosi, blamiraju nas pred svijetom i mislim da su nas ti naši tobžnji predstavnici najviše iskompromitirali svojim glupostima, pa kako on može da govori u ime svih nas

i to jos on po cijem se ponasanju vidi da je covjek za birtiju i šumu ,a ne za politiku i visoki auditorijum ,vjerujte mi on nas i njemu slicni jako blamiraju jer ih javnost dozivljava ko predstavnike nas a oni su tamo samo radi svojih interesa...........................

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naravno da ne zaslužuju svi da budu u fondu, kakve veze sa ratom imaju razni službenici i djelatnici i mupu i morhu koji su radili 8 sati na dan i poslije smjene išli kući, obitelji u mjestima daleko od ratnih području. a sada je isto i njima i onima koji su 24 sati bili izloženi sranjima od četnika i nisu imali ni kuće ni obitelji, da ne govorim da su jedni radili fini posao u kancelariji a drugi sa puškom bili u rovovima. ma to je največa muljaža i sramota.

a največa je sramota što su to drugi u naše ime odlučili i mi se možemo žaliti upravi vodovoda...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

narednik je napisao:

Danas je Bila Meta, tema Fond HB.

Meni je večinom sve jasno, ali nitko nije rekao koliko se treba čekati da nam Lova sjedne na račun ako prodamo svoje Udjele.

Imali netko kakva saznanja o tome.

 

isplata može biti maksimalno do 60 dana,što znači da ti prodaš danas kad i večina,a dobiješ lovu za dva mjeseca kad se sroza cijena zbog velike ponude.

zato ne srljat grlom u jagode.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S kojim pravom štopaju moju lovu 60 dana? Hoće li mi isplatiti zateznu kamatu na taj iznos? Meni ista ta Erste banka naplaćuje 50 kn svaki mjesec zato što mi plaća kasni 10 dana pa i ja kasnim sa otplatom kredita. Koliko onda oni meni moraju platiti za 60 dana kašnjenja? Obzirom da udjeli svakodnevno gube na vrijednosti, koju cijenu će nam platiti? Onu na dan kada smo udjele ponudili na otkup ili onu na dan isplate? Sve to sam danas htio pitati Glavaša ali telefon je bio blokiran cijelu emisiju. Zanimljivo kad se uzme u obzir da je u eter otišlo samo nekoliko poziva. Tko ima odgovore na ova vrlo važna pitanja? Najviše od svega me zanima gdje je tih pola miliona branitelja kada se nitko ne buni na očite malverzacije našim pravima. Zar smo zaista svi postali ovce i mirno čekamo svoj red za ražanj. Kažu da me štite od torbara kao da sam totalni idiot pa ne znam sam misliti. Ja ću tužbom tražiti svoje zakonsko pravo da sam raspolažem svojom imovinom kako mislim da je u mom interesu. A djele prodajem odmah i to torbarima jer će me oni isplatiti odmah.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljudi neko postavi pitanje na METI kako se dividendom ili nekim drugim nacinom moze kupit udio u fondu no na zalost odgovor je bio da nisu predvidili to u zakonu o fondu.Eto koliko vodstvo fonda razmislja o braniteljima to jest neko tu rece da oni izgleda razmisljaju da banka postane vecinski vlasnik udjela to je sva sema oko spasa branitelja od torbara.Neznam samo na koi nacin ti ljudi dodjose do upravnog odbora.J... se njima za nas.Sreca njihova sto mi nismo japanci koliko bi se njih poubijalo radi pronevjere tudje imovine.Nemaju oni ni- obraza,ugleda,karaktera itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

najgore od svega je što na dan objave vaše prodaje udjela u fondu bod vrijedi cc650 kn. a nakon 60 dana zbog velike ponude istih na tržištu cjena drastično padne.u tom slučaju i da želite nemožete povuči prodaju vaših udjela,što u biti znači da si prodavao 650 kn. a dobio 300 kn.

po meni to je scenarij koji će se dogodit.zato apeliram na sve koji ne moraju prodat da čuvaju svoj udio,pogotovo oni koji imaju više bodova jer oni će i najvise popušit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tko nemora nek ne prodaje, a tko mora prodat će bez obzira kakve god uvjete da fond postavi, nažalost dovedeni smo na gotov čin, prije par mjeseci, nitko nije spominjao da će se u slučaju prodaje čekati do 60 dana na isplatu, to je takva lutrija da ja u njoj neželim sudjelovati, ako propadnu u fondu, propadnu, tako ih nikad nisam niti imao :-(:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

60 dana je maksimalni rok na isplatu vašeg novca,što ne znači da neče bit i prije.

podrazumjeva se da će rok za isplatu biti duži ako velik broj branitelja zatraži isplatu u kratkom roku,naravno da je to onda udar na fond koji po zakonu ima pravo na tih 60 dana.ako banka ili neka firma ode u stečaj gubite sav novac dok to ovdje nije slučaj. :mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E Maks svi oni to znaju ali se ovako pokušavaju tješit dok nevide šta če se dešavat 12.04.2008g,kao što rekoh koji će to redovi bit ispred Banke i Fine trebalo i snimat da se vide ti hrabri uredski branitelji koji se žele što prije dokopat novaca da nebi došlo do nekih promjena živjeli oni koji se ne pojave da svoje prodaju........a sve ostale...........niko me nije editiro stavite sami između šta želite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja osobno ne mogu biti pametan da li prodati ili ne?

Jedni vele da se proda drugi da se ne proda ali jedno je sigurno, kako u fond treba doći još po 7% državni firmi, ne treba biti puno pametan da se zaključi kako fond može samo rasti, nikako padati, ali na žalost znam da jedan dio branitelja jednostavno mora prodati svoje udjele jer nemaju od čega živjeti, jedan dio branitelja će odmah prodati jer se boje svoga statusa kako ih po dijagnozi 1,2 ili 3 ne bi otkrili i oduzeli im status a sa njime i udjele, isto tako znam da se mnogi boje mogućega objavljivanja registra branitelja koji bi po svemu sudeći moglo branitelje dići na noge pa bi tako bez toga zlatnog statusa moglo ostati jako puno ljudi koji su bili na popisu branitelja.

Tako da dragi i cijenjeni branitelji čovjek ne može biti pametan da li prodati ili ne. Najbolje bi bilo da se udjeli ne moraju prodavati, neka svatko dobro razmisli da li prodati ili ne.

 

Dividenda koja će biti isplaćena svim braniteljima po jednom udjelu iznosi 21,79 kuna

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dakle dragi moji udjeličari,tek toliko da znate danas sam dobio obavjest vaše udjele nećete moći slobodno prodavati preko vaših brokerA već isključivo putem fine i erste obzirom da posjedujemo udijele a ne dionice.........ovo je izjava Kristine koja radi u fondu erte invest...dakle na moje traženje da se promjeni adresa jer sam se selio od kad je poslana obvajest o udjelima itd,ženska je odgovorila da netreba iako su u registru napravili izmjenu adrese ali da se zna o kome se radi pa nema potreba za izmjenom,dalje koliko sam shvatio po njenoj priči udjele ćemo moći prodavti isključivo preko fine ili erste banki dakle kako da prodam onom tko nudi više,kako će meka treća osoba otkupit moje udjele po dogovorenoj cjeni .........malo sam confuse

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Država je podijelila dionice INE i telecoma hrvatskim braniteljima 7%,osnovala fond i stavila moratorij na udjele tri godine,pa pošto smo mi "ovce" stalno nas po medijima Đakići,ministrica i ostali koji znaju savjetuju da ne nasjedamo raznim torbarima i sličnima tj. da ne prodajemo svoje udjele jer će oni vrijediti u budućnosti više nego sada što vrijede.Pratim ovu temu od početka i iako nisam pravne struke siguran sam da je ovo sumnjiva rabota,jer ako smi pravna i država koja poštuje zakone tržišta,hoćemo u Europu,kako ja onda ne mogu prodati ono što je moje i prodati prema tržišnoj vrijednosti.Ne mislim tu da prodam svom susjedu već legalnim registriranim kućama za tu djelatnost.U startu je nekorektno napravito,ako smo dobili 7% INE i telecoma onda je to trebalo podijelit prema udjelu(ostvarenom pravu iz rata) i poslat nam kući obavijest da imamo određeni postotak dionica INE i telecoma.Svako raspolaže sa svojim kako najbolje zna.Može netko dijelit savjete,ali ako uz te savjete idu i uvjeti da možeš prodati samo fondu HB onda je to mutno i mislim da bi trebalo angažirat pravnu struku i provjerit da li to može tako,jer ako može onda to nisu naši udjeli i treba ih nazvati pravim imenom.

P.S. Još jedan komentar vezano uz Zakladu hrvatskih branitelja i stipendiranje djece branitelja,to su lijepe geste ali opet nitko nije pitao vlasnike da li se oni slažu s izdvajanjem za tu namjenu,ideja je dobra ali treba isto jasno reći u medijima da sredstva za tu namjenu izdvajaju branitelji iz "svojih udjela" i da oni sami stipendiraju svoju djecu i svoje članove(zaklada) :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

veteran.sb je napisao:

Država je podijelila dionice INE i telecoma hrvatskim braniteljima 7%,osnovala fond i stavila moratorij na udjele tri godine,pa pošto smo mi "ovce" stalno nas po medijima Đakići,ministrica i ostali koji znaju savjetuju da ne nasjedamo raznim torbarima i sličnima tj. da ne prodajemo svoje udjele jer će oni vrijediti u budućnosti više nego sada što vrijede.Pratim ovu temu od početka i iako nisam pravne struke siguran sam da je ovo sumnjiva rabota,jer ako smi pravna i država koja poštuje zakone tržišta,hoćemo u Europu,kako ja onda ne mogu prodati ono što je moje i prodati prema tržišnoj vrijednosti.Ne mislim tu da prodam svom susjedu već legalnim registriranim kućama za tu djelatnost.U startu je nekorektno napravito,ako smo dobili 7% INE i telecoma onda je to trebalo podijelit prema udjelu(ostvarenom pravu iz rata) i poslat nam kući obavijest da imamo određeni postotak dionica INE i telecoma.Svako raspolaže sa svojim kako najbolje zna.Može netko dijelit savjete,ali ako uz te savjete idu i uvjeti da možeš prodati samo fondu HB onda je to mutno i mislim da bi trebalo angažirat pravnu struku i provjerit da li to može tako,jer ako može onda to nisu naši udjeli i treba ih nazvati pravim imenom.

P.S. Još jedan komentar vezano uz Zakladu hrvatskih branitelja i stipendiranje djece branitelja,to su lijepe geste ali opet nitko nije pitao vlasnike da li se oni slažu s izdvajanjem za tu namjenu,ideja je dobra ali treba isto jasno reći u medijima da sredstva za tu namjenu izdvajaju branitelji iz "svojih udjela" i da oni sami stipendiraju svoju djecu i svoje članove(zaklada) :-?

 

 

potpuno se slažem sa tobom da branitelji sami stipendiraju svoju djecu.

u još goroj situaciji su oni branitelji čija djeca su več odrasla pa stipendiraju tuđu djecu a da ih nitko ne pita žele li oni to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Udjeli , fondovi, bodovi , ministarstvo, torbari , vrijednost , 7% , te ovo te ono i kad ja to sve čitam zapitam se u kakvom sam ja to okruženju , odmah da naglasim daleko od toga da mi novci nisu potrebni meni i mojoj obitelji ,ali potrošit ću ih malo drukčije , kad sam krenuo u rat ništa od toga ( dionice , mirovina ,novci) mi nije bilo na pameti vjerujem isto tako i Vama , a sad kad sam izašao sa glavom na ramenima i dišem ovaj zrak i radujem se proljeću zapitam se gdje su mi prijatelji, koliko obilazimo njihove grobove , njihove roditelje , tko je njihovoj djeci kupio kad nekakvu sitnicu i što je najgore pamtimo li njihova imena i žrtvu.

Isto tako razumijem i ogorčenost branitelja koji su izvukli deblji kraj , dok su ratovali profiteri su se bogatili , ali sačuvajmo svoje dostojanstvo nemojmo se prostituirati.

Prijatelji toliko od mene , ako ti udjeli budu šta vredili , a mislim da hoće samo treba biti pametan i lijepo ih iskoristite , ali napominjem ako se budete žderali i samo kukali oko njihove vrijednosti nema tu zadovoljstva .

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

potpisujem ! ! ! ! :-) .....a i malo me smeta 'naša skromnost' !.........'ne bih o tome pričao ili pisao'.......'bolje je šutjeti o tome'......'ma, pusti to'..........i što nam se dogodi ? ? ? .......našu 'istinu' pričaju oni koji nisu bili sa nama......naše događaje opisuju svi na svoje načine ! ! .......naše sudbine zbog naše šutnje kroje drugi !..........pa, kvragu, kao će netko znati što se i kako dogodilo ako ništa ne kažemo ? ! ! ! :glavomozid: ........pozdrav svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne radi se o ogorčenju već o konstataciji na događanja oko fonda,to je samo moje razmišljanje da fond mogao odraditi jednostavnije,pa onda ni svi komentari ne bi bili potrebni,a s onim uvodnim djelom se slažem da 90 i 91 nije nitko razmišljao o fondu,udjelima i dionicama.Što se mene tiče imam svoju malu tvrtku u kojoj mogu dovoljno zaraditi za svoju obitelj,tako da mi udjeli nisu primarni,ali znam puno situacija gdje bi itekako dobro došli i osim toga ne volim kad mi netko mulja a što se tiče citata od svemirca nije mi jasno šta je htio reći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle moja predviđanja kao će nas opelješiti,dakle pošto je trgovanje udjelima samo prividno slobodno obzirom da se prodaju isključivo s prvokupom fondu,a fond kontrolira banka skrbnik opet splitska banka,btw koliko znam tu su mnogi igrači umješani bliski vlasti,dakle banka umjetno ruši vrjednost udjela i kupuje ih vrlooooo povoljno pa u zadnjih 3 mj. trećina su izgubili sa nekih 800 do sadašnjih 55o prosječnih,naravno politika će se prati općom recesijom na tržištu vrjednosnica itd.. inflacijom a onda upad hep, Cosiguranje,HŽ,CAirlines........itd i redom svi oni imaju profit i podebljavaju fondu imovinu neovisno o recesiji tržišta inflaciji.. onda oni koji su udjele prodali do tog dana kad ulaze CO,HEP... praktički dobijaju tkz. seriju B udjela koji se odnose na novo pridošle firme ali njihova vrjednost je pojedinačno mala i zanemariva kako za dividende tako o kao tržna vrjednost naravno poučeni prijašnjim lažnim prikazivanjem krize u fondu i hvalospjevima polite,isti opet prodaju udjele jer su svesni da segmenta udjela serije C neće biti ili će bit zanemariv i onda banka otkupljuje vrjedne paprie udjele za bagatelu i tada će sljedit scenario već svima poznat preostali dio udjela je ispod 50% ulazi se u uniju EU realno oko 20011 do kad bi sve i privatizirali,banka ima toliko otkupljenih udjela u biti dionica u sad već privatnim tvrtkama koje skoro 100% ostvaruju dobit i time dividendu obzirom da se broj udjeličara smanjio nije ih problem isplatit SAMO DIVIDENDOM OD OTKUPLJENIH UDJELA opet po maloj cjeni zaokružit imovinu i osnovat neki paralelni fond koji počinje u biti kapitalom naših udjela otkupljenih po TKZ SLOBODNOM TGOVANJU UDJELIMA NAKON 12.04.OG.

 

E sad dragi suborci ispravite me za par godina ukoliko sam fulao,

ne liči li vam ovo na kuponsku i sistem npr. expandija fonda koji je u početku osnivanja već vrjedio manje nego vaučer a nakon tri godine propali su a za to vrjeme po ugovoru je bio moratorij na dividendu,niste dobivali nikakve pozive kao dioničar,nit ste dobivali izvješža o poslovanju...i a kad su se pretvorili čitaj preregistrirali kao profico d.d ili d.oo nebitno vrjednost im je bila 500eura ili 1000DM napominjem vam da je vaućer bio na 5000DM.

Ako znači odlučite prodat ovaj a segment udjela,gubite dividendu istina mizernu ali ipak je,dalje sljedeća šarža koja se bude slila opet vam neće donijet dobit jer vam je udio mali iz šarže B(ono HEP..)a dalje da ne govorim dakle zadržite tih prosječnih 1000e pa i jučer ih niste imali zar ne?I opet smo živi,zašto da im damo da nas hebu ko koze,ajmo im malo pobrkati račune,metka se nismo bojali kao besparice e baš smo heroji!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko sam dobro shvatio, on ima 6969 bodova, što iznosi 6,969 udjela. To pomnožiš s vrijednošću jednog udjela i to ti je to. A vrijednost jednog udjela, ako se ne varam, trenutno je nešto malo manje od 600 kn. Dakle, ako zaokružimo vrijednost udjela na 600 kn, tvoj prijatelj ima udjela u vrijednosti 4181,40 kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima, i ja bih rado iznjeo svoje mišljenje u vezi prodaje udjela, te također dobronajerno savjetujem sve one koji razmišljaju o prodaji neka radije ipak malo pričekaju, naime tko god pogleda u oglasnik, a već i na lokalnim radio postajama u njihov oglasima branitelji nude <b>bodove</b> po cijeni od 3 do 5 €, znači po logici to je već od 3 do 5x više od redovne cijene u Erste-u, a kako je u kapitalizmu sve roba, tako je jednom netko nekomu vjerovatno ponudio neku cijenu koja je trenutačno veća od aktualne i važeće iz fonda, a opet <b>taj netko</b> vjerovatno želi zaraditi na udjelima i moguće da ima insider informaciju o stvarnoj vrijednosti udjela pa mu ni ta cijena nije velika, zato još jednom neka se svatko od vas koji želite prodati udjele ipak malo zamisli dali mu je nužno to odmah napraviti 12.04. ili može pričekati barem do jeseni jer tada će puno stvari biti jasnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

o toj temi se stalno raspravlja, na forumima, u obitelji, kafićima... ali izgleda da nitko neshvaća problem branitelja koji su u lošoj financijskoj situaciji a neki su se možda i zadužili do 12.travnja a opet moraju čekati još 2 mjeseca. ja tih problema nemam i neću prodavati udjele dok se burza ne oporavi a to će biti vrlo brzo i povoljno s obzirom koliko nude torbari za jedan bod.

već sam o tome pisao i bilo bi najbolje rješenje da se braniteljima kojima je neophodno omogući podizanje kredita na zalog svojih udjela , dakle vrlo jednostavno i rješivo i fond opstaje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

narednik je napisao:

Šta to točno znači 60 dana od podnošenje zahtijeva za prodaju udjela, zašto treba toliko čekati na isplatu love. A Koliko se čeka kod Torbara na Isplatu

align=lefthttp://i160.photobucket.com/albums/t181/narednik/torba5.jpg[/img]

 

to ti znači odprilike,da recimo danas daš svoje udjele burzi na prodaju po cijeni od oko 600kn,čekaš dva mjeseca i dobiješ vrijednost boda na dan isplate što može bit puno niže(vjerovatno će i bit niža,obzirom na ponudu)a kad skužiš da je cijena pala više nemožeš povuč prodaju.zato ne prodavat... :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvonac99 je napisao:

Pozdrav svima, i ja bih rado iznjeo svoje mišljenje u vezi prodaje udjela, te također dobronajerno savjetujem sve one koji razmišljaju o prodaji neka radije ipak malo pričekaju, naime tko god pogleda u oglasnik, a već i na lokalnim radio postajama u njihov oglasima branitelji nude <b>bodove</b> po cijeni od 3 do 5 €, znači po logici to je već od 3 do 5x više od redovne cijene u Erste-u,

 

.

 

Tu meni nešto dobro ne diši, iliti nekaj mi smrdi, doduše ja mogu tražiti i 10 ojrića po bodu ali da li ću ih dobiti, to je nešto drugo. Pa me zanima da li je netko uspio prodati svje udjele po cjeni 5 EURA za BOD to ispada 500 eura po udjelu a čime se dobiva 5X7 = 3500 KN (i još malo gore) a ne 600 KN po udjelu, mislim da je nemoguće takvo poslovanje i da netko namjerno pušta balončeke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PrEsVeTli je napisao:

 

Tu meni nešto dobro ne diši, iliti nekaj mi smrdi, doduše ja mogu tražiti i 10 ojrića po bodu ali da li ću ih dobiti, to je nešto drugo. Pa me zanima da li je netko uspio prodati svje udjele po cjeni 5 EURA za BOD to ispada 500 eura po udjelu a čime se dobiva 5X7 = 3500 KN (i još malo gore) a ne 600 KN po udjelu, mislim da je nemoguće takvo poslovanje i da netko namjerno pušta balončeke.

Ne kužim, ali mi to zvuči daleko nerealno. 5€ po bodu? pa ja bih tako dobio cifru od 5 znamenki. U Eurima. Tko bi ti to dao?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tiloko su ozbiljni ti lopovi u našem fondu HB, da tek idući tjedan imaju savjetovanja sa bankama i financijskim institucijama kako da nas sje....i da nam onemoguće na vrijeme raspolaganje s našim novcem...Zašto sada isplata po novom tek nakon 60 dana od podnošenja zahtjeva? ...To je pljačka i nezakonito mijenjanje Statuta i uvjeta kojim možemo i trebamo raspolagati nakon 12. travnja,o.g...................UZIMAM SVOJE I KUPUJEM DIONICE INE I THT, pasva zarada od dionica ili gubitak ide u moj đep....a ne kao u Fondu samo 1/3 dobiti ide na sve nas koji bi možda ostali u Fondu...pozdrav..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz svih tih poruka u medijima stiće se dojam da oni jednostavno zele da mi prodamo udijele a fond da se gasi kako sam došao do tog zaključka ?Pa evo ovako prvo javno se naplašimo kako se fond poslije prodane polovine gasi mi gotovi prodavaj odmah bojimo se da ne izdimimo kao sa uvoznicom a onda da stvar bude gora i tko proda ima pravo na ostale dionice oću reć hep hž itd pa si onda jadnićki mislimo prodamo ove pa svedno kasnije dobijemo one .Njima ko bog sve mi to lijepo rasprodamo oni kažu propo fond fingiraju pad dionica na tržištu velika potražnja i gotovo riješio se problem branitelja za nekakvu siću.Ovo je samo moje mišljenje mislim da bi bilo fino da nitko neprodaje pa da vidimo onda. Poslije ove strke gotovo je sa pričom o braniteljima više nikom neće bit interesantno ko jamio jamio a ko ne ni nece kakav registar kakovo što strašno pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto mi vama dali, a što vi to odmah, ne slušajući preporuke stručnjak, prodali, jer za vas nije novac, niti kakovi udjeli ili mogućnost raspolaganja državnom imovinom. Složili mi tako hvala vrijedan Zakon, kojeg se na kraju boje svi, što ne može niti jednu stranku zaštiti od "torbara", a u hrvatskom riječniku pronađoh pojam da je to osoba koja nosi torbe na postajama za novac i ni krivi i ni dužni ugrožavaju našu burzu. Pa brže bolje kad se primiće dan kada možemo raspolagati "svojom" imovinom, održavaju se sastanci banaka i članova Fonda, da dogovore one manje bitne stvari, što ako dođe do likvidacije Fonda, od kuda namaknuti sredstva, koji opet moratorij stvoriti za isplatu, jer eto nismo imali vremena do sada. :-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da vam budem iskren, što se više informiram, sve mi je manje jasno. Po nekoj logici, ako udjele možemo ponuditi samo Erste fondu, imovina bi trebala ostati na okupu, tj. u Fondu. Ne kužim, čijom lovom će oni isplačivati ponuđene udjele, i tko postaje novi vlasnik istih. Ako dignu kredit na temelju vrijednosti fonda, znači da isplaćujemo sami sebe, pa bi po tome oni koji ostaju u fondu trebali dobiti veću vrijednost udjela. Ako je to Fond hrvatskih branitelja, zašto oni koji to žele ne smiju otkupiti udjele onih koji su prisiljeni prodati? Isto tako nije mi jasno kako je moguće da se vrijednost udjela obračunava na dan isplate a ne na dan prodaje. Sve to meni izgleda sasvim protuzakonito i protuustavno, kao i isplata samo 30 % dividende. Ja sam osim svojih udjela dobio na poklon od bake max bodova. Obzirom da je ona stara i bolesna, prodao bi odmah njene dok je još živa, a svjestan sam da će me debelo prevariti. Stvarno više nisam pametan što da radim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da si logično zaključio. Oni dižu kredit da isplate one koji prodaju . Pokušajmo ovako .Oni dižu kredit a nas mole da prebrzo ne prodajemo da nebi morali prevelik kredit poidizati itd, M a to je čista muljaža,tako su i moju firmu sjebali.Tko su oni ,tko će na kraju ostati ,tko diže kredit. Mnogo pitanja ali samo jedan odgovor.Fond diže kredit ,ljudi ispadaju iz igre a na kraju zna se ko pokupi lovu.Pa nek gospoda podignu kredit na vlastitu imovinu a nek sabor donese zakon da da može i ispod 50 posto biti u vlasništvu hrvatskih branitelja pa problem rješen.Siguran sam da će takav zakon biti manje protuustavan nego mnogi.Dragi moji branitelji samo mi nije jasno jedno,gdje završava ljudska pohlepa.Ako takve i možemo nazvati ljudima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U stvari i nije toliko nejasno. Fondom upravljaju dotične banke kojima je cilj jeftino se dokopati vrijednih dionica u fondu čiji vlasnici udjela smo mi. Pošto su iste tržišni igrači ne bi im trebao biti problem umjetno srušiti cijene određenih dionica, što je i učinjeno, nakon čega će postati vlasnici. Priče o dizanju kredita su za malu djecu iz prostog razloga jer su banke vlasnici i drugih dionica na tržištu, prodaju hrpu manje vrijednih i kupe udjele koje će određeni broj branitelja prodati, a prodati će oni koji se boje objave registra i oni koji će morati iz egzistencijalnih razloga, i stvar je riješena. Da je sve ovo nezakonito i neustavno vidi se iz aviona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo me jedna stvar zanima a to je za koga radi upravitelj fonda ako 70% dobiti ne ide onima koji imaju udjele. Za mene koji imam maximum udjela ne radi. Novac daju u dobre svrhe ali zašto isto to ne čini država sa svojim udjelima u drugim tvrtkama nego uredno puni proračun. Pa onda predlažem da se svakog onoga tko ima udjele pita koliko želi izdvojiti za "plemenite svrhe" jer nekima zaista treba svaka kuna. Znam to predlažem na pogrešnom mjestu ali možda to netko iz uprave fonda HB to pročita. I još nešto, ako upravitelj dobije 6.000.000 kuna za upravljanje fondom neka 70% novca da onima koji i koriste 70% dobiti fonda.

E to nemre!!!!!!!!!!!

Moj novac je moj novac, a vaš novac ću ja raspodijeliti drugima i za sve to dobiti simpatije javnosti.

####m ti takav u+++ni fond i upravu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-x

 

p.s. JA SVOJE UDJELE NEĆU PRODATI!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

udjele treba otkupiti, varali su nas dok smo bili na bojištu i sada nas varaju i mute...Zašto mijenjaju statut iz dana u dan....jer rade nepošteno i nastoje uzeti i zaraditi na nama ponovno....Neka promijene odredbe da se fond NEMOŽE ugasiti pa će ljudi ostavljati novac ....ako imam pravo na nešto , onda mi to i dajte......Ovo 60 dana poslije 12. travnja da se može dobiti svoj novac je protuzakonito i već su neke tužbe po toj stavci pokrenute i fond će morati na sudu objasniti ovakove promjene.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A da budem plemenit pa da svoje udjele poklonim državi, tako ispadneš za faca, a ovak dok dođe do isplate pitanje je da li ćeš išta dobiti :-P

Pa ljudi moji da nije tragično bilo bi smiješno, koliki su se branitelji nadali tom famoznom 12.04.računajući da će ove godine ako ništa drugo bar malo pokrpati rupe u financijama, i svi strpljivo čekali a sad opet razočaranje, da se tako razmišljalo 90 i 91 godine, neznam kako bi izašlo, da smo rekli npr. 1.5.90 ili 91.god " da, ići ću u gardu ili mup, ali tek za 60 dana" ne znam gdje bi danas svi mi bili, nego prije nego si razmislio o mogućim posljedicama, otišao si kuda te je srce vuklo.......nije ovo sada ok prema braniteljima

:-(:-(

A i ja se raspisao kao da mjenjana stvari, ali bar je duši lakše.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da vam budem iskren, što se više informiram, sve mi je manje jasno. Po nekoj logici, ako udjele možemo ponuditi samo Erste fondu, imovina bi trebala ostati na okupu, tj. u Fondu. Ne kužim, čijom lovom će oni isplačivati ponuđene udjele, i tko postaje novi vlasnik istih. Ako dignu kredit na temelju vrijednosti fonda, znači da isplaćujemo sami sebe, pa bi po tome oni koji ostaju u fondu trebali dobiti veću vrijednost udjela. Ako je to Fond hrvatskih branitelja, zašto oni koji to žele ne smiju otkupiti udjele onih koji su prisiljeni prodati? Isto tako nije mi jasno kako je moguće da se vrijednost udjela obračunava na dan isplate a ne na dan prodaje. Sve to meni izgleda sasvim protuzakonito i protuustavno, kao i isplata samo 30 % dividende. Ja sam osim svojih udjela dobio na poklon od bake max bodova. Obzirom da je ona stara i bolesna, prodao bi odmah njene dok je još živa, a svjestan sam da će me debelo prevariti. Stvarno više nisam pametan što da radim.

 

Zanimiljivo razmišljanje od Barekica.Fond je "naš",možemo prodati samo fondu,što po zdravoj logici znači oni koji ostaju u fondu kupuju od drugih(s kojim sredstvima)povećava im se vrijednost udjela,fond se ne gasi i čemu panika.Očekivao sam na ovu temu da će se javiti struka netko tko poznaje problem(ekonomist,netko tko radi s dionicama i udjelima)ali očito da oni koji znaju mudro šute ili ne čitaju ovaj forum.Bilo bi poželjno pod hitno da na ovu temu odgovori stručna osoba i razjasni jer bojim se da će mnogi opet ispušiti(nije moguće da nitko ne pozna brokera.Gdje ste prodavali dionice?)

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi se fond ugasio, 50 % branitelja mora prodati svoje udjele. Ako dođe do toga, lako je pretpostaviti koliko će pasti cijena udjela. Tada neće biti problem isplatiti preostale udjelničare mizernom lovom. Ali neka mi netko objasni kuda (KOME) će otići onih 50% ako samo fond može otkupljivati udjele. Zakon fizike kaže da se nešto ne može pretvoriti u ništa. Dakle, TKO POSTAJE VLASNIK UDJELA ako ih plaća novcem iz fonda. Razmišljam o tome tko u HR (mislim na medije) ima petlje istražiti ovo pitanje, tko bi nam napokon mogao ponuditi odgovore na koje imamo pravo. Ako znate nekog novinara javite, ja ću ga kontaktirati, jer ovo je vruća tema prevare stoljeća.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ja njima ništa ne vjerujem. Kada dođemo po isplatu vjerovatno će postaviti uvjet da će nam isplatiti dividendu za 60 dana, na tekući račun, ako imaš dokument sa jmbg- a više ga nema na dokumentima, ako je cirkus u gradu, ako je petak, ako pada kiša, ako je temperatura mora 16,98 C, ako brojevi lota budu 1,2,3,4,5,6,7, ako...........

Ma aknem im mater..!!!!!!!!!!!! :-x:-x:-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evome je napisao:

vele da bu isplata u FINI od 7-11.04,navodno bu trebala osobna tj matični broj i rješenje od fonda ;-)

 

Da li na onom papiru koji smo dobili piše Rješenje ili obavjest, naime nemam ga pri ruci a ne sjećam se kako točno glasi ime dokumenta. JMBG nemam nigdje napisan sukladno zakonu u osobnoj ga više nema a na zdravstvenoj nemam sliku, možda priznaju to da me svi u FINI osobno poznaju :-D .

 

Ako se ne varam fond je u erste banci, kakve veze oni imaju sa FINOM i zašto je u Erste banci a ne u nekoj drugoj.

 

Bojim se ćemo slabo vidjeti i tu 1/3 dividende koju nam daju na kapaljku dok su druge 2/3 nestale tko zna gdje, vele da su iz toga dali braniteljima za pomoć i za školovanje djece, samo meni niti su dali neku paru kao pomoć, niti su mi dali kredit pod povoljnijim uvjetima niti su platili školarinu bilo kojem od moje djece, kaj sam ja bedak koji je delal do zadnjega i sad me opet hoće oderati. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i ja imam slično mišljene,jami i bježi kad ti je poklonjeno a kak njih ima jaaaaakooooooo puno fakat kad prodaju svoje ud jelei i jedan dio naših dečki koji fakat nemreju opstat ostat će nam sam da nosimo gače na štapu jer bu FHB do onda pal ispod 400kn..ipak je to glasačka mašineriija tak si HDZ(-ZNA ) bar misli.a kaj možemo :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U potpunosti se slazem s tobom! Sam sam imao ideju prije nekog vremena da prodam udijele cim bude prilika ali nakon premisljanja i razgovora s nekolicinom suboraca pao je dogovor da NE PRODAJEMO. Kao sto si i sam rekao taj "silni" novac nismo ni imali tako da se uopce ne treba zamarati s njim...a danas sutra ako ista krene kako treba u ovoj drzavi mozda ce nasa dijeca imati bar neke koristi od tih par tisuca kn.oko kojih se digla tolika galama...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala za info.

 

Nema me u registru naravno hehe.

 

Dao mi covjek broj od ministarstva na koji da se raspitam zasto me nema.

 

01/ 304 07 30

 

Tu je sat vremena zauzeto. Konacno se javi netko (automat) i kaze mi da zovem u uredovno vrijeme od ponedjeljka do petka izmedju 08:30 - 19:00 sati i pusti mi violine. Ne znam samo kako to onda cetvrtak u 10:00 ne spada u to uredovno vrijeme.

A mozda je zbog praznika ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija