Jump to content

najnovije vijesti Fonda HB


evome

Preporučene objave

Molim vas da mi pomognete tako da mi netko objasni 2 stvari:

1. Ujak mi je poginuo 1992.g. i baka je kao majka poginulog branitelja dobila potvrdu o vlasništvu 52,96 udjela. U petak sam jadnu ženu vukao u invalidskim kolicima da digne dividende i rekli su joj da nije u sistemu. Nakon provjere su joj u FINI objasnili da je ujakov sin nasljednik udjela a ne ona. Nije mi jasno zašto su joj onda poslali potvrdu i kasnije ju nitko nije obavijestio da to nije točno. Da li je istina da ona nema pravo na udjele? Napominjem da sin nije dobio potvrdu.

 

2. Ako ja sada ne prodam svoje udjele u fondu, da li i za mene vrijedi one 2 godine moratorija na udjele u dionicama koje će ove godine ući u Fond HB, ili je to samo za one koji su prethodne udjele prodali.

Puno biste mi pomogli pravim odgovorima. Hvala vam svima unaprijed i sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko ja znam ako postoje djeca onda njegova majka nema prava na dioice već njih dobivaju žena i djeca a kaj se tiče moratorija on se odnosi na sve no pričekaj prvo da se to desi pa ćemo onda razglabat o tome. u svakom slučaju i oni koji prodaju i oni koji ne prodaju svoje udjele imaju pravo na sve buduće dionice koje nam trebaju pripast ato su HEP,HRT ,HR šume,ceste,željeznice i još mi nekaj fali al se sad nemrem setit :tikvan::-P:-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala prijatelju. Ipak mi nije jasno zašto baku nisu obavijestili da su negdje fulali, a ni kako je do toga uopće došlo. Žena ima 86 godina, ne može hodati, a išla je jadna u Finu po dividende i veselila se da će otići na kolače s tom lovom. Sin je bio korisnik mirovine dok se školovao, dakle imali su evidenciju nasljednika, pa zašto su joj onda poslali potvrdu o vlasništvu udjela. Valjda da brže umre od jada što je vuku za nos.

 

Ja sam dobio informaciju da će oni koji sada ostave udjele kasnije moći prodavati sve u paketu ako to žele, da neće morati čekati one 2 godine. Pitam to zato jer o tome ovisi hoću li svoje ponuditi sada ili na kraju godine. Zato sam to htio provjeriti. Također me zanima dali će i na jesen vrijediti onih 60 dana čekanja, ili je to određeno samo za ovaj prvi val prodaje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaka cast Mrljavac, upravo to sam napisao u postu od 31.03.. Ovo sasvim očekivano rušenje vrijednosti kompletne burze pa tako i naših udjela, s određenim ciljem, Kosor evo naziva sofisticiranim financijskim inženjeringom. Kada banke postignu svoj cilj, odnosno kada se dokopaju njima dostupnih dionica u Fondu po vrlo povoljnim cijenama ( cijene nakon 63 dana ), ponovnim financijskim intervencijama na tržištu dionica će vrlo lako podići vrijednost tih dionica, a tako i naših udjela. Na žalost, ovo nikako ne mogu objasniti nekim

poznanicima koji su naumili " uzet što je njihovo ", čak me je jedan pitao da li sam prodao DIVIDENDU!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Nakon što se buka oko udjela stišala i glava ohladila, moj zaključak je sljedeći:

 

BRANITELJSKE UDJELE BI TREBALI PRODATI SVI, ŠTO PRIJE TO BOLJE!

 

Zašto?

Prvo, očekivati neku ekstra zaradu na njima je nerealno. Većina dionica na Hrvatskoj burzi je imala relativno velik, gotovo nerealan rast proteklih godina - u tome se svi financijski stručnjaci slažu. Sada se taj balon lagano ispuhuje, i čak i ako uzmemo u obzir ova događanja oko OMV-a i MOL-a teško je vjerovati u znatniji rast dionice INA-e. Na kraju, kao što je DeniD spomenuo, zbog ove nametnute nam "bufer" zone od 60 dana banke imaju vremena reagirati i u slučaju da mi poželimo naglo prodati udjele (zbog trenutno povoljne cijene dionica), banke će financijskim inženjeringom u tom razdoblju umjetno srušiti.

 

Drugo, puuuno važniji razlog za prodaju je taj što nas (i opet) koriste za svoje interese - ovaj put da na nama zarade. Kako? Pa jednostavno, koliku dividendu smo dobili? Jednu trećinu. Druge dvije trećine idu državi, tj. fondu. Tko stoji iza fonda koji će masno zarađivati na našim udjelima sljedećih godina? Za početak pogledajte tko je u upravnom odboru fonda. Isti onaj tko ne želi javnu objavu registra branitelja. Zato jer njemu i gospođici ministrici odgovara da nas je što više, jer je onda podijeljeno i više udjela na kojima oni godišnje zarade dvije trećine dividende.

 

Eto, zato ja svoje udjele prodajem odmah, pa makar na dan isplate vrijedili 100 kuna. Na meni lopovi neće zarađivati, a mislim da ne bi trebali ni na Vama. Ova zemlja je već dovoljno opljačkana dok smo mi bili u rovovima, a ovaj fond je samo sofisticirani nastavak iskorištavanja branitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slazem se.ovi u zakladi sjede i primaju lovu od nasih udjela a nece ni na telefon da se jave.a i sumnjive udruge se financiraju od nasih novaca.koliko vas je dobilo pomoc od strane zaklade,gdje su ti milioni.nedam da me vise itko #OOPS#,nitko.sve prodajem,njima nista ne ostavljam,a njihove glupe fraze mogu popusiti samo naivni,onda neka i puse,sve zivo poskupljuje,naveliko,a mi jos pricamo o udjelima,dividendi,laznim braniteljima,to nam oni namecu da se nebavimo zivotnim pitanjima,hep trazi poskupljenje struje od 54%,vlada odobri 20%,i oni se kao bore za nas,mozes misliti,oni nas smatraju budalama sto i jesmo u konacnici,u svakoj normalnoj drzavi bi se izaslo na prosvjede zbog toga,a ja po kaficima slusam price o udjelima i laznim braniteljima,kao da samo to postoji u ovoj drzavi.malo sam jutros puko,citajuci novine.zato,uzmite svoje da oni odu iz fonda,da se ne bogate na nama,u buducnosti necete puno zaraditi od udjela,zivot je svaki dan sve skuplji. :zao::vrti: :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evome je napisao:

nadam se da nas je većina udjele ostavila i nije prodala,jer gledajući danas dionice ine i ht dobro su porasle :palac: tako da bi u ponedjeljak udio morao biti čak preko 640,00kn :kavica::-P

 

bio si više nego u pravu,trenutna vrednost 665kn.

poruka je ne prodavat,pogotovo ne za 100kn.

naravno uvjek postoje oni kojima je krivo da drugi zarade,pa makar to bilo i na vlastitu štetu.

šta češ,ipak je to poznati hrvatski jal.ako krepa moja krava neka se to dogodi i susjedu. :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac je napisao:

evome je napisao:

nadam se da nas je većina udjele ostavila i nije prodala,jer gledajući danas dionice ine i ht dobro su porasle :palac: tako da bi u ponedjeljak udio morao biti čak preko 640,00kn :kavica::-P

 

bio si više nego u pravu,trenutna vrednost 665kn.

poruka je ne prodavat,pogotovo ne za 100kn.

naravno uvjek postoje oni kojima je krivo da drugi zarade,pa makar to bilo i na vlastitu štetu.

šta češ,ipak je to poznati hrvatski jal.ako krepa moja krava neka se to dogodi i susjedu. :vrti:

 

Ovo je očito išlo mene.

Da, krivo mi je da NA NAMA zarađuju isti oni koji ubiru masnu lovu iz buđeta RH za svoja ministarstva i kojekakve udruge, a od kojih korist ima VRLO MALI broj branitelja. A ti ako misliš da će cijene udjela rasti do unedogled, po toj logici ih nikada nećeš ni prodati jer češ vječno čekati da porastu još malo. Klasična zabluda svakog početnika kad uđe u svijet dionica. Takvo razmišljanje obično završava tako da se, kad u određenom trenutku cijene počnu padati, ljudi uspaniće i počnu mahnito prodavati. Pravi trenutak za prodaju (kad dionice dosegnu vrhunac ili malo prije toga)zna nanjušiti vrlo mali broj majstora, ali mi sigurno nismo među njima. A onda je tu još onih 60 dana. Ali ako je tebi skroz pošteno i OK dobivati godišnju crkavicu od JEDNE TREĆINE dividende, a da prije spomenuti lopovi uzmu DVIJE TREĆINE TVOJE dividende, onda u redu, nemoj ih nikada ni prodavati. Nitko sretniji od Đakića i Ministrice, to oni i hoće. Od zadržavanja tih udjela koristi neće imati niti jedan jedini branitelj, već samo oni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

krivo da drugi zarade.koji su to drugi,lopovi iz politike,ili da ti zaradis na meni.na meni neces ni ti ni bilo trko drugi da zarade,najbolje bi ti bilo da se vec jednom probudis,bajke su za djecu,a taj pravi hrvatski jal koji spominjes,takvi kao ti ga proizvode.nikada nemoj ulaziti u sudbine drugih ljudi,neznas kako je drugima,i zato se nemoj praviti pametan,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nak svak radi kak misli da je najbolje za njega,ja na to gledam kao na poklon,kak je išlo prije udjela tak tak bu i poslije.a jednog dana ak kaj bude od toga (MISLIM DA BU )onda nek moji klinci imaju ak niš drugo bar bu jedno ljetovanje .nek ih čeka tih 35 udjela i dividendu sam im dal pa su imali za pizze i kino i još je nekaj ostalo :palac::-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bare je napisao:

krivo da drugi zarade.koji su to drugi,lopovi iz politike,ili da ti zaradis na meni.na meni neces ni ti ni bilo trko drugi da zarade,najbolje bi ti bilo da se vec jednom probudis,bajke su za djecu,a taj pravi hrvatski jal koji spominjes,takvi kao ti ga proizvode.nikada nemoj ulaziti u sudbine drugih ljudi,neznas kako je drugima,i zato se nemoj praviti pametan,

 

 

ti si dečko malo izgubljen,djeliš lekcije svima nama da smo budale i da treba prodat,prodaj ko te j..e.najlakše je prodat,ali hvala bogu imam djecu pa nek oni prodaju ako žele.mali broj branitelja se je odlučio na prodaju,manje više oni sa malim udjelom,ali ti očito pametan kad znaš da treba prodat,jbg.več sam ovdje pisao da sam kao RVI dobio dionice od plave lagune 96g. torbari su mi odma davali par tisuča maraka za te dionice,čuvao sam to godinama i kad sam se odlučio na prodaju vrijednost je bila jedne nove opel vektre bez kredita.ja sam glup pa ću to ostavit. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam pokusao sagledati cinjenice o ovom nasem pokvarenom politickom drustvu,kako nas lazu,kradu,kako pojedinci zive jaaaako dobro na nasoj grbaci i kako se nece ponoviti96. kada je doticni kolega prodao dionice i kupio auto.danas postoji 500 000 malih dionicara ht i ine,sada dolaze jos i radnici ht-a.stalno nas ogranicavaju sa nekim zabranama,kao u nasu korist,dokle tako.ja nisam nikoga omalovazavao nego cinjenice govore da oni nas tako smatraju a mi se redovno pecamo,zasto smo takvi?ako sam sirotinja nisam glupav,to hocu reci.govorio sam o poskupjljnjima koja su zamotana u paketu sa thompsonom i srbima,mi se upecamo ,a oni odrade svoje kako su naumili.u svakoj normalnoj zemlji mi bi pricali o tim stvarima ,tako sam to mislio,a ako sam nekog uvrijedio neka mi oprosti,nije bilo namjerno,bilo je u kontekstu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

nonamee je napisao:

Kompa je napisao:

1 udio = 666,30 kuna.

 

Danas su me isplatili po toj cijeni.

 

Na znanje i orjentaciju.

 

hm,,imam jedno pitanje. vezano uz ona 3 dana za isplatu, dakle nakon proteklih 60 dana, jel ti je isplaceno bas taj zadnji 3 dan?

 

Točno 60 dana , po ugovoru je trebalo biti 05. 09. ( danas ) a isplatili su 04. 09. je sjela lova, a ja sam 04.07. išao prodati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kaj vi velite o ovoj situaciji,ja svoje udjele nisam prodal i nekak ni nebi al sam se počel pitat kaj bu se desilo ak fond proda 7% dionica INE,u kaj buju onda uložili a burza je u komi ono fakat se pitam kaj je za radit,nakak svi šute nikakvih informacija neme :tikvan::dvoje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

ZAGREB,1. listopada 2008.(Hina) - Potpredsjednica Vlade i ministrica obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti Jadranka Kosor izjavila je danas novinarima kako je Upravni odbor Fonda hrvatskih branitelja jednoglasno odlučio na javnoj ponudi prodati mađarskom MOL-u svih sedam posto dionica Ine koji se nalaze u Fondu.

 

Nakon dosta razgovora, ocjenjujući stanje na tržištu u Hrvatskoj ni u svijetu, odlučili smo prodati svih sedam posto dinoca Ine, rekla je Kosor novinarima izvješćujući o odlukama Upravnoga odbora Fonda nakon današnje sjednice.

 

Rekli smo da ćemo donijeti odluku koja će biti najbolja za branitelje, dodala je Kosor i ,odgovarajući na novinarsko pitanje, istaknula kako političkih ili bilo kakvih drugih pritisaka iz Vlade ili bilo koga drugog, nije bilo.

 

Napravljene su široke konzulatacije i to je naša jednoglasna odluka, istaknula je.

 

Riječ je o 700.000 dionica, a MOL je za jednu dionicu ponudio cijenu od 2.800 kuna.

 

Odluku je predložio fond menadžer, odnosno društvo za upravljanje imovinom, objasnila je Kosor i naglasila kako Fond hrvatskih branitelja dobro posluje.

 

Od 14. travnja, kad su branitelji mogli početi podnositi zahtjeve za prodaju svojih udjela u Fondu vrijednost udjela porasla je za 12,5 posto i cijena jednog udjela danas iznosi 634,70 kuna. To je pozitivan pokazatelj da se dobro upravljalo Fondom, rekla je Kosor.

 

Što će biti sa novcem zarađenim od prodaje znat će se u utorak, do kada bi fond menadžer Erste Invest, koji upravlja imovinom braniteljskog fonda, trebao predložiti rješenje koje će osigurati da se novac oplodi na najbolji način, rekla je Kosor.

 

(Hina)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i moderator što sada ?nema više dionica ine.ostaje ht.u čega "pametnjakovići" misle uložit lovu?dioničko tržište je dobrano palo (pratim jer pomalo trgujem)a u kakve će "papire" uložiti?možda u državne obveznice?koliki su godišnji prinosi istih?razmišljam da sutra idem prodati udjele.lova mi baš i netreba pa ako ću i uložiti negdje i ako lova propadne zbog krivog ulaganja bolje da ju izgubim ja nego neki neuki menađerčić.gdje je sad "lovac" dječak o prodaji po 4000 kn.to je bila njegova lovačka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MYNAMEIS je napisao:

e moj prijatelju ja sutra ode po svoje,jest da ću malo čekati jedno 63dana ali............... :palac::smijeh::smijeh:

 

Mislio sam ja da će to tako biti. Zato sam ih i prodao.

 

Ista stvar kao i sa povlasticama za uvoz auta. Ko je bio iskoristio je iskoristio ko nije i nije jer su ih kasnije ukinuli.

 

Kada je ministrica rekla da su dionice naše obiteljsko srebro i da ih čuvamo za djecu i unučiće, odma sam znao da tu nešto smrdi. A to srebro sve manje i manje sjaji.

 

Šta kod da oni kažu treba napraviti obrnuto, to je vidim ja najbolje. :palac:

 

Ma lažovčine sve, samo nas muljaju i petljaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

rudar je napisao:

Dobio 27.10.2008. isplaćeno 589,40 kn po udjelu.Vrijednost katastrofa u odnosu na cijenu po kojoj je prodana ina a vrijednost je svakim danom sve manja.

 

zato mi i nije jasno kako sa to sad računa, vrijednost udjela mi nekak ne miriše s obzirom na prodaju ine :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja krajem 9. dao na prodaju, lova treba sjesti 03.12. objavit ću ovdje koliko mi je uplaćeno po udjelu.

 

Te ću novce ponovo uložiti u kupnju dionica ovako se ne isplati. Ako imaš 100% svoje dionice dividendom polažeš kako hoćeš, a ovako u fondu mi netko drugi određuje.

 

Zabluda je da će biti novih dionica u fondu. Čim je krenulo sa prodajom - stvar je završena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

pratim vrijednost udjela od kad su prodali inine dionice.sadašnja cijena 560 kn.obračunavaju nam dionice ine kao po današnjoj tržišnoj cijeni od nekih 1100 i nešto kuna a zaboravili da su prodali po 2800.pametniji su prodali odmah.da ostalima nebude po onoj židovskoj-dabogda imao pa nemao.čekam 05.12.da vidim koliko sam zaslužio.

 

tko nam se smije ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Za dobivanje i ostvarivanje prava na stipendiju od strane fonda HB nije nužno da ste i udjeličar u fondu već neki drugi kriteriji....dvojba je moralna no ovo je pravni portal a ne socijalna služba...pa ćemo to zanemariti...

 

Najzad nitko vas ne prijeći da prodate sve udjele a ostavite jedan te ste i dalje udjeličar...

 

Odluka je na vama,a vama za informaciju iznos udjela je na dan 8.12.2009. iznosio - 739.27 Kn ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

leonarda999 je napisao:

buda1965 je napisao:

vrijednost 1 udjela oko 740 kn. branitelj sa 10 udjela dobiva " božićnicu" ( dividendu) 200 kn. :palac:

 

buda1961 gdje si čul da ide isplata,doduše rekli su iza 15.12 al po financijskoj situaciji u zemlji ne bi me čudilo da prebace za koji mjesec :palac::palac:

 

 

www.banka.hr prenio pročitani članak i odmah objavio vijest.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

branko5 je napisao:

Bio u petak,službenica na šalteru (u Vinkovcima)kaže da su to samo priče,te da će znati "kada bude objava u sredstvima javnog priopćavanja"....što sad reći na to....

U svezi dividendi, otiđite na www.poslovni.hr gdje vam je prikazan dijagram rasta i pada cijena u 2009. god. udjela.Svi branitelji bi do kraja godine trebali dobiti isplatu dividendi u iznosu od 18-21 kn. po udjelu.

Ako se uzme u obzir da je prosječni broj udjela po branitelju 10, dobije se 0d 180-210 kn.laganih.Naravno onaj tko ima 50 taj će dobiti daleko više :namiguje:Razlog zbog čega nisu isplačeni dividende do sad su za mene prozirni, po tumačenju istih došlo je do promjene zakona o braniteljima pa isto tako treba srediti registar o udjelima, a za to treba vremena.,moš mislit. Eto tako kažu.Poz svim braniteljima ma gdje bili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

moje iskustvo:....ja sam bio primoran zbog teške materijalne situacije da pokrijem sve minuse na karticama jer me ubijale kamate.Zahtjev sam predao u 12/2008. i u 02/2009.dobio po udjelu 601,00kn,htio sam napomenuti ne prodavajte udjele ako niste baš primorani,hvala.

 

...usput sad je Vrijednost udjela

12.5.2010 - 759.53 Kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija