Jump to content

POMOZITE


anonimno

Preporučene objave

molim vas pomozite.13.05.2003. godine čovjek je iz krajnje lijeve trake (a ja bila u desnoj) pokušao skrenuti desno i naravno odnio mi pol auta.uviđaj i tako sve to redom objavljeno i od tad ja čekam doma poziv na sud jer kao u novom zapisniku ne piše tko je kriv, kad prije 5 dana odlučila ja nazvati prekršajni sud kad mi tamo službenica kaže da su mi u 5.mjesecu poslali poziv (meni, policajcu i onom tko me udario) a ja se nisam odazvala i da se nitko osim okrivljenika nije odazvao te da je nastupila zastara i ja tu nemogu ništa.Poziv za sud nisam primila (živim sama tako da to nitko od mene nije mogao sakriti ili bilo što takvo), procjenjena mi je totalna šteta koju sad nemogu naplatiti i još k tome kod jasnog prikaza tko je kriv a tko nije sutkinja mi kaže da u nedostatku dokaza nije donjela presudu u moju korist (neznam koliko je to važno al uz mene je bio svjedok,policajci su na mjestu nesreće čovjeku objasnili da je on kriv dok se on pozivao na vezu u Lučkom..)

Molim vas pomozite, što da radim,izigrali su me

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

razlika je da li je postupak obustavljen zbog nedostatka dokaza ili zbog nastupa zastare..

bez obzira na prekršajni postupak, ako imate zapisnik o očevidu ili što već, i ako se iz njega vidi tko je i na koji naćin upravljao i kako je došlo do nezgode, uzmite odvjetnika i u postupak naplate nastale totalne štete..

kako to da niste odmah na mjestu nesreće uzeli broj police toga vozača i išli se naplatiti ?

jeste išli/tražili/dobili zapisnik o prometnoj od policije? (u njemu se nalaze svi potrebni podaci o vozilu i osobi)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam se mogla odmah naplatiti jer nitko mi do 3 tjedna nakon toga nije napismeno dao tko je kriv, a onda sam dobila zapisnik u kojem to nije navedeno zbog tog i je cjeli taj sud bio, unatoč tvrdnjama policajaca na mjestu nesreće

je napisao:

molim vas pomozite.13.05.2003. godine čovjek je iz krajnje lijeve trake (a ja bila u desnoj) pokušao skrenuti desno i naravno odnio mi pol auta.uviđaj i tako sve to redom objavljeno i od tad ja čekam doma poziv na sud jer kao u novom zapisniku ne piše tko je kriv, kad prije 5 dana odlučila ja nazvati prekršajni sud kad mi tamo službenica kaže da su mi u 5.mjesecu poslali poziv (meni, policajcu i onom tko me udario) a ja se nisam odazvala i da se nitko osim okrivljenika nije odazvao te da je nastupila zastara i ja tu nemogu ništa.Poziv za sud nisam primila (živim sama tako da to nitko od mene nije mogao sakriti ili bilo što takvo), procjenjena mi je totalna šteta koju sad nemogu naplatiti i još k tome kod jasnog prikaza tko je kriv a tko nije sutkinja mi kaže da u nedostatku dokaza nije donjela presudu u moju korist (neznam koliko je to važno al uz mene je bio svjedok,policajci su na mjestu nesreće čovjeku objasnili da je on kriv dok se on pozivao na vezu u Lučkom..)

Molim vas pomozite, što da radim,izigrali su me

zbog zastare je obustavljen postupak nakon mog navodnog neodazivanja na sudski poziv. da li ja imam pravo tražit na uvid taj poziv i dal oni to uopće čuvaju i kome da se obratim za sve ove nejasnoće.puno hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

otići do Prekrš. suda i suca koji je imao taj predmet, sami ili uz odvjetnika, koji bi onda mogao ujedno iz spisa uzeti što mu treba za dalje...

pozivi (dostavnice) iz kojih se može vidjeti kada je i kome upućen poziv i tko ga je primio, nalaze se u spisu...

prekršajni postupak se morao pokrenuti, i iz ovoga što vi pišete, i vodio se protiv toga vozača, ali nije doneseno rješenje o prekršaju jer je nastupila zastara...čovjek je imao sreće što se tiče prekršajne odgovornosti, ali to ne znači i da nije kriv za prometnu...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam se mogla odmah naplatiti jer nitko mi do 3 tjedna nakon toga nije napismeno dao tko je kriv, a onda sam dobila zapisnik u kojem to nije navedeno

 

to je ok, ni u jednom zapisniku se izricito ne navodi tko je kriv jer krivnju utvrdjuje sud, a ne policija.

ali iz zapisnika je vidljivo protiv koga je podnesena prekrsajna prijava, odnosno koga policija sumnjici kao uzrocnika nezgode pa osiguranja nerijetko vec i taj zapisnik smatraju dovoljnim za isplatu stete (uz potpisivanje izjave da ce se novac vratiti ukoliko se naknadno ispostavi drugacije).

nisam uspio zakljuciti jeste li vi na temelju tog zapisnika podnjeli odstetni zahtjev osig. kuci kod koje je bio osiguran drugi ucesnik, pa su vam ga oni odbili ili niste postavljali zahtjev uopce?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

goran1401 je napisao:

nisam se mogla odmah naplatiti jer nitko mi do 3 tjedna nakon toga nije napismeno dao tko je kriv, a onda sam dobila zapisnik u kojem to nije navedeno

 

to je ok, ni u jednom zapisniku se izricito ne navodi tko je kriv jer krivnju utvrdjuje sud, a ne policija.

ali iz zapisnika je vidljivo protiv koga je podnesena prekrsajna prijava, odnosno koga policija sumnjici kao uzrocnika nezgode pa osiguranja nerijetko vec i taj zapisnik smatraju dovoljnim za isplatu stete (uz potpisivanje izjave da ce se novac vratiti ukoliko se naknadno ispostavi drugacije).

nisam uspio zakljuciti jeste li vi na temelju tog zapisnika podnjeli odstetni zahtjev osig. kuci kod koje je bio osiguran drugi ucesnik, pa su vam ga oni odbili ili niste postavljali zahtjev uopce?

 

nisam podnjela zahtjev jer me nitko na to nije uputio.bila sam u njegovom osiguranju i oni su slikali moj auto i isto tako pristali na totalnu atetu ali su na pomenuli da bez suda

ke presude nemogu nista.sutra idem sutkinji na razgovor i ne znam na sto da se pozovem, kako mogu utjecat dalje na cjeli proces da ipak uspijem dobiti te novce.

ps:odvjetnika nisam uzela jer sumnjam da bi se netko bavio tako malim iznosom, rije

je o 7000 kuna.Puno puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sutra idem sutkinji na razgovor i ne znam na sto da se pozovem, kako mogu utjecat dalje na cjeli proces da ipak uspijem dobiti te novce.

 

samo polako... na taj proces ne mozete utjecati bas nikako jer je nastupila zastara. medjutim ne znam jeste li dobro shvatili odgovore prije moga, u tom postupku (prekrsajnom) se nije odlucivalo o vasem pravu na odstetu, taj postupak se vodio zato sto se drzava htjela obracunati s onim koji se ogrijesio o njene zakone. to sto je prek. postupak obustavljen ne utjece na vase pravo na odstetu. doduse za vas bi bilo jednostavnije da je okoncan rjesenjem kojim se taj vozac oglasava krivim, ali sto je tu je.

zbog toga sutra bas i nemate nekih zanimljivih tema za razgovor sa sutkinjom koja je vodila taj postupak, ali bilo bi ju dobro zatraziti (ne znam hocete li i dobiti) preslike 1-rjesenja (presude, ili barem pitati je li postupak obustavljen zbog zastare ili nedostatka dokaza), 2-zahtjeva za pokretanje prek. postupka i 3-zapisnika s rocista na kojem se pojavio taj vozac (ako je iznosio obranu, da vidite sto on tvrdi)... i naravno, mozete pogledati sto se dogodilo s tim pozivom kojeg niste dobili (dostavnica).

onda javite jeste li i sto dobili od ovoga pod 1-3, na osnovu toga + zapisnika od policije bi trebalo biti jasnije kako stvari stoje i isplati li se sto pokusati osim tuzbe protiv osig. drustva (koja kosta, a koje troskove placa onaj tko izgubi)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bila sam u njegovom osiguranju i oni su slikali moj auto i isto tako pristali na totalnu atetu ali su na pomenuli da bez suda

ke presude nemogu nista.

 

na temelju čega su oni onda pristali na totalnu štetu? na vašu riječ? i tih 7000 kn je njihova procjena? jeste li popravljali taj auto, gdje, imate li račune od popravka? ako ste popravljali, da li je popravak bio više od 7000 kn?

ma, oni su se lijepo izvukli,i vas "zavaljali"...

 

pa ja sam imala prometnu, nije bila totalka, ali šteta jeste i to na novijem autu, pričekala sam par dana dok policija nije napravila zapisnik o prometnoj nesreći, tražila ga od njih i dobila, i iz toga zapisnika vidjela podatke ovoga vozača..otišla u njegovo osiguranje i tamo predala i popunila što su tražili, odvezla auto u servis, servis kontaktirao osiguranje i njihovog procjenitelja, oni se tamo, a ne ja, svađali i natezali oko popravka, ali mene je servis o tome obavještavao...na kraju ja samo preuzela popravljeno vozilo..

veze nisam imala sa prekršajnim postupkom protiv ovoga, niti sam ikada zvana na sud...tko zna, možda je i to otišlo u zastaru...

ali, taj postupak nije utjecao na popravak moga auta..

 

na sudu tražite preslike svih zapisnika i dokumentacije iz spisa, i lijepo s tim u osiguranje....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija