Jump to content

Studentsko pravo


zujka

Preporučene objave

Molim vas da mi netko pojasni situaciju moje kolegice!

Žena je četri godine studirala,ostala su joj tri ispita do kraja.

Udala se, rodila...i tako je vrijeme prolazilo, prošao je rok za diplomiranje...

Žena je nakon par godina ipak odlučila, završiti.

Međutim u referadi joj kažu, da je ona ispisana. Jeli to moguće? I ima li ta žena nekakva prava !?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerojatno nije zamrznula svoj status na vrijeme. Znam da u slučaju izvanrednog studiranja jedna godina traje dvije. Ako se školarina ne uplati nakon isteka roka od dvije godine, gubi se status studenta.U slučaju redovnog studiranja školarina se uplaćuje svake godine, osim ako se ne studira na teret ministarstva. Ali i takvi studenti su se dužni svake godine upisati u višu godinu studija ili gube status.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, i meni je to čudno, znam dosta ljudi koji se godinama kilave sa diplomom, ali moram priznati da niti jedan od njih isto već godinama nije kročio na faks. Možda ih čeka iznenađenje? Probati ću doći do informacija. Možda je vaša prijateljica trebala ponovo upisati ta tri ispita pošto ih nije položila, pa je tu razlika u statusima.O kojem je faksu riječ? Možda se odgovor može naći u statutu fakulteta? Zanima me što su joj u referadi rekli kao razlog gubitka statusa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni se čini da se može biti ispisana s faksa ako je podigla sve papire, al ako su oni stajali na faksu, onda ne bi trebala biti upisana. Možda pisanje neka molbe, plaćanje i sl. čini mi se da bi se moglo riješiti. Logično mi jedino da je npr. izubila status redovnog studiranja (ako ga je imala), a nije upisala mirovanje, onda bi postala izvanredni. Nek provjeri još jednom, nešto tu "smrdi".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija