Jump to content

Advokatska punomoć


mpotocki

Preporučene objave

Poštovani, da bi ostvario naplatu štete u iznosu od 5000 kuna od Viena Insurance Group trebao bih potpisati PUNOMOĆ, koja doslovno izgleda Ovako:

 

PUNOMOĆ

 

Kojom ovlašćujem da me

 

ODVJETNIK

xxxxx

10000 Zagreb,xxxxx

tel.xxxx

 

zastupa u građanskom,parničkom,izvanparničkom,ovršnom,zemljišnoknjižnom

kaznenom postupku,prekršajnom postupku,postupku pred trgovačkim sudomi pred drugim sudovims te u postupku pred organima državne uprave.

Ovlašćujem ga da me zastupa u svim mojim pravnim poslovima uz sudu i izvan suda i kod državnih organa, te da radi zaštite i ostvarenja mojih prava i interesa poduzimasve pravne radnje i koristi sva zakonom predviđena sredstva, a naročito da podnosi tužbe i ostale podneske, da sklapa nagodbe,da daje nasljednje izjave te da prima novac i novčane vrijednosti i da o tome izdaje potvrde .

 

Pristajem da ga zamjenjuje odvjetnica xxxxx ili odvjetnička vježbenica xxxxxx iz Zagreba xxxxx

 

U............................dana..........................2008

 

Opunomočitelj:

 

Dakle , mogu ili smijem zbog interesa moje familije potpisati ovakvu punomoć, a sve radi 5000 kn?

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mpotocki,

 

to je standardna odvjetnička punomoć i ne vidim gdje su tekstu našao da: "Kancelarija može prodati stan i drugu imovinu,podizati novac s računa...", jer to jednostavno ne proizlazi iz gornjeg teksta punomoći.

 

Ako nemaš povjerenja u tog odvjetnika daj nekom drugom, ali će te i tamo dočekati ista punomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo, odvjetnik u pravilu može poduzimati samo radnje u korist stranke sa ovakvom punomoći, a ne može ni na koji način prodati stan, jer nema ovjere potpisa davatelja punomoći, a bez toga nema uknjižbe.

Za podizanje novaca s računa mu je potrebna punomoć koju mu vi potpišete, a to se obično potpisuje kod banke, pa ni tu nema straha.

 

Kao što je bojan79 rekao, svugdje će vas dočekati isti tekst punomoći sa praznim crtama, vi upišete nedostajuće podatke i potpišete se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija