Jump to content

Pravo na mjeru pisanog upozorenja članak 295


anonimno

Preporučene objave

Moja prica ide ovako:

30.03.2005 zaustavio me prometni policajac u Palmotićevoj gdje sam

iz trake za lijevo prošao ravno (skrenuo sam iz Amruševe ulice te se

u traku za ravno nisam mogao uključiti zbog kolone vozila u jutarnjoj "špici").

 

Nakon križanja sa Đorđićevom zaustavili su me i da stvar bude bolja, kako sam tek ušao u auto nisam niti bio vezan.

 

 

Kako u zadnjih godinu dana nemam niti jednu kaznu za prometni prekršaj niti pisano upozorenje.

Trazio sam od policajca da mi za nevezanje pojasom (500 je više od 300 ) ide mjera pisanog upozorenja,prema članku 295

.............

(5) Policijski službenici i službenici nadležnoga upravnog tijela jedinice lokalne i područne

(regionalne) samouprave za prekršaje za koje je predviđena kazna u ovom Zakonu u iznosu

od 300,00 do 700,00 kuna, u slučajevima kada prekršajem nije izazvana opasnost za druge sudionike

u prometu, mogu umjesto novčane kazne izreći mjeru pisanog upozorenja. Mjera pisanog upozorenja

ne može se izreći za prekršaje za koje su propisani negativni bodovi niti osobi kojoj je takva mjera

u zadnjih 12 mjeseci već izrečena. Izrečena mjera pisanog upozorenja evidentira se u evidenciji.

...........

 

Na što je on i pristao dok ce me kazniti samo za prolazak krivom prometnom trakom, kako kod sebe nisam

imao 300KN otišao sam bez da sam platio i potpisao bilo što.

 

Jucer sam dobio "čestitku" na 800KN + 110Kn troškova, gje piše da sam kriv za oba prekršaja, znači da me lik preveslao.

 

 

Što mi je sad najpametnije ?

 

1. Prigovor + platiti dio kazne 300+110KN

2. Prigovor i neplatiti ništa

3. Sve platiti

 

Zanima me kako mogu iskoristiti pravo na mjeru pisanog upozorenja ?

i koliko će se povecati sudski troskovi zbog prigovora ?

Hvala !

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me kako mogu iskoristiti pravo na mjeru pisanog upozorenja ?

 

ali to nije pravo vec samo mogucnost, a sada vise nije ni mogucnost (jer tu mjeru izrice policija, a ne sud -sud ima neke druge mogucnosti)

 

i koliko će se povecati sudski troskovi zbog prigovora ?

 

nece puno, a mogu te i osloboditi placanja troskova (ovisi o tvom mat. stanju i dobroj volji suca)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

je napisao:

prigovor i ne platiti ništa...

u prigovoru navedi sve-osporavaj drugi prekršaj i reci da je pandur proveo samovolju jer si im dužan samo tih 300 kn..sve ostalo je izmišljeno..gdje mu je dokaz? :-P

Dokaz da je netko bio vezan??? Strašno objašnjenje i savjet, što bi valjda policija svakog nevezanog trebala fotografirati da bi imali dokaz na sudu! I strašne li isprike postavljača pitanja: "kako sam tek sjeo u auto...", i eto nam razlike zapadnjaka i nas, upravo u tomu - oni kad sjednu, odmah se svežu, a nama je to loša isprika kod policije ili suda, a zapravo je smiješno. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija