Jump to content

žalba na kaznenu


anonimno

Preporučene objave

Poštovani,molila bih komentar ili objasnjenja.

Polovicom prosle g. donesena je nepravomocna presuda po kojoj je bivsi suprug proglasen krivim za nanosenje teske tj.ozljede i osudjen na uvjetnu kaznu.

Na tu se odluku zalio zupanijskom sudu u Vukovaru i sad sve stoji.

Ono sto mene zanima je sljedece

-Po kojoj se osnovi mogao zaliti,jer je sudu predocena autenticna med.dokumentacije i svjedok(njegov) koji nije podrzao njegovu pricu?!

 

-Kada nastupa zastara?(a pisala sam vec pozurnice)

Zaboravila sam napomenuti da se protiv njega u Zagrebu sada vodi jos jedna parnica zbog prijetnje.Hvala

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da bih znala odgovoriti iz kojih razloga je trebalo pisati žalbu na presudu trebala bih imati tu presudu u rukama...razloga za žalbu ima više, i ovako napamet ne znam u konkretnom slučaju koji bi bio najprihvatljiviji..

Žup. sud može žalbu uvažiti i presudu ukinuti i predmet vratiti na ponovno suđenje, a može žalbu odbiti i potvrditi presudu..

Čl. 99. KZ - teška tjelesna ozljeda ima nekoliko stavaka (ovisno o posljedici) i za svaki je zapriječena drugačija kazna o kojoj ovisi i nastupanje zastare. Tako da je za najlakši oblik ovog kaz. djela rok zastare 6 godina od dana počinjenja kaznenog djela..(govorim o roku za nastupanje apsolutne zastare koja se u ovom slučaju gleda)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija